نام سايت نام سايت

۷ مرحله از سلامتی تا سرطان!

برچسب ها:

http://www.nazpatogh.com/aban90/6d9fd35e10d4e5ed074fd80a09f35147.gif

از سلامتی تا سرطان

مراحل هفتگانه از سلامتی تا سرطان…

سلامت نیوز:‌ بیماری و به ویژه سرطان هرگز آنی و ناگهانی به سراغ کسی نمی‌آید . به ویژه سرطان که برآیند سال ها غفلت و تجاوز به حدود سلامتی سیستم های دفاعی مختلف بدن شما است . از اولین مرحله بیماری تا مرحله هفتم آن ( سرطان ) ممکن است سالیان درازی بگذرد . در هر یک از مراحل شما می توانید از پیشرفت بیماری جلوگیری کنید …

در متن این نوشته مراحل سرطان به هفت قسمت تقسیم شده و هر قسمت نشانگر وضعیتی ویژه برای افرادی است که از لحاظ بیماری سرطان در مراحل گوناگون قرار دارند . بخش شماره یک نشان دهنده‌ی موقعیت افرادی است که در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار دارند و بخش هفت جایگاه بیمارانی را نشان می دهد که با سرطان پیش رفته دست و پنجه نرم می کنند .

همه ما آرزو داریم که قبل از نخستین مرحله، یعنی همواره در سلامت کامل به سر بریم و حفظ چنین وضعیتی نیز یکی از اهداف این نوشته است . شاید بارها جملاتی از این قبیل به گوشتان خورده باشد ‹باورنکردنی نیست . او خیلی سالم به نظر می رسید › و یا ‹ من همین دیروز او را دیدم ، بسیار سرحال و بشاش بود ›.

یک موضوع را همیشه در نظر داشته باشید . بیماری و به ویژه سرطان هرگز آنی و ناگهانی به سراغ کسی نمی‌آید . به ویژه سرطان که برآیند سال ها غفلت و تجاوز به حدود سلامتی سیستم های دفاعی مختلف بدن شما است . از اولین مرحله بیماری تا مرحله هفتم آن ( سرطان ) ممکن است سالیان درازی بگذارد . در هر یک از مراحل شما می توانید از پیشرفت بیماری جلوگیری کنید و همزمان با آن ، از همه درد و رنج ها و ناخوشی هایی که در زمان بروز آن ، از همه درد و رنج ها و ناخوشی هایی که در زمان بروز علایم مختلف مراحل گوناگون به مخاطره افتادن سلامتی شما بروز می کنند جلوگیری به عمل آورید . با آشنا شدن با هفت مرحله مختلف بیماری و علایم هشدار دهنده آن ها می توانید کنترل سلامتی خود را به دست گیرید و در این راستا تنها خود شما عهده دار مسئولیت می باشید نه هیچ نیروی خارجی دیگر.

یک: ضعف و بی حالی ( Enervation) یا کاهش انرژی

حالت ضعف و بی حالی اولین مرحله بیماری است . ریشه آن کلمه ‹ انرژی › می باشد و انرژی ماهیت واقعی همه زندگی است . موجودیت واقعی هر یک از ما در هر زمانی وابسته به آن میزان از انرژی است که در دسترس ما قرار داشته و میتوانیم آن را برای انجام کارهای مختلف سیستم های بدنمان به کار گیریم . ضعف و سستی حالتی است که در آن با بدن ما به اندازه کافی برای انجام وظایف حیاتی خود انرژی تولید نمی کند و یا وظایفی که می بایست در آن شرایط انجام دهد آن چنان از حد معمول بیش تر شده که تولید انرژی عادی بدن پاسخگوی آن نیست . هنگام بروز چنین رویدادی بدن آسیب دیده و باز هم تولید انرژی آن کاهش می یابد و در واقع همه عملکردهای بدن آسیب می پذیرند . از جمله مهم ترین این اعمال ، روند حذف فرآورده های سمی تولید شده در جریان متابولیسم ( سوخت و ساز ) خود انساج مختلف بدن و یا زوائد مواد غذایی وارد  شده به آن است . وجود مقدار معین سموم در بدن کاملا طبیعی است . مشکل هنگامی بروز می کند که میزان سموم تولید شده بیش از مقدار دفع شده باشد . این امر نه تنها سبب ناتوانی بیشتر بدن برای تولید انرژی و یا جایگزینی انرژی از دست رفته می شود ، بلکه موجب تجمع بیشتر سموم در بدن می‌گردد . ( این موضوع بعدا بیش تر مورد بحث قرار خواهد گرفت ) از آن جایی که انرژی هنگام خواب تا حدی ذخیره می شود ، اولین علامت هشدار دهنده در مورد این که شما ممکن است دچار کاهش انرژی شده باشید ، این است که دچار حالت خواب آلودگی و خستگی شده ، طی روز نیاز به خواب های متناوب داشته ، یا خواب شب شما بیش از اندازه معمول باشد .

دو : توکسمی ( مسمومیت )

توکسمی ( که همچمیم توکسیکوز و یا اوتواینتوکسی کیشن ) نیز گفته می شود ، هنگامی روی می دهد که مواد سمی که در بالا به آن ها اشاره شده ، قسمت های مختلف بدن از جمله خون ، لنف و دیگر بافت ها را اشباع می سازد . بدن این وضعیت را شناسایی کرده و می داند که باید برای حفظ سلامتی خود کوشش کند تا از شر آن خلاص شود. در نتیجه این حالت دو علامت هشدار دهنده بروز می کند . اولین علامی که باید سعی در شناخت آن کرد نوعی احساس ناراحتی کلی است . خود این روند بار بیش تری برای تامین انرژی به بدن تحمیل می کند و چنانچه شخص در این زمان تحت فشار کار بیش از حد ، استرس و یا فقدان استراحت و خواب کافی – که همه بخش لوجستگی تامین انرژی بدن هستند – باشد ، بدن احساس خستگی و فرسودگی بیش تر می نماید و چنان که ادامه این روند پایان نپذیرد مرحله بعدی بیماری شروع می شود .

سه : تحریک یا آزار ( Iritation)

در حالی که در نخستین مرحله تنها علایم هشدار دهنده نوعی احساس خستگی است ، توکسمی و نتیجه حاصله از آن ، یعنی تحریک علایم هشدار دهنده ، علایم آشکارتری را سبب می شوند . این مرحله از بیماری در واقع به آن جهت بروز می کند که شما را از یک سطح پیشرفته تر توکسمی آگاه کند ، به امید آن که گام هایی در راه اصلاح آن بردارید . مرحله تحریک حالتی است که  در آن بدن یک سری از مکانیسم های دفاعلی خود را به کار گرفته و برای خلاصی خود از انباشته شدن  بیش تر مواد سمی به نوعی بسیج داخلی اقدام می کند . این بسیج متوجه نقطه معینی از بدن است که بیش تر مورد هجوم قرار می‌گیرد . و این روند می تواند در هر یک از قسمت های بدن بروز کند . البته تحریک آن چندان دردناک نیست که شما را وادار نماید که به پزشک مراجعه کنید ، لیکن به اندازه کافی ناخوشایند است . به گونه ای که شما در جست و جوی راهی برای خلاص کردن خود از آن ناراحتی می باشید . تحریک راهی است که بدن برای وارد ساختن شما به نوعی عمل برای پیش گیری از ادامه روند بیماری انتخاب کرده است .

نمونه آشکار تحریک ، اسهال و یا تکرر ادرار می باشد . این هر دو ممکن است به خودی خود دردناک نباشد ، مگر این که طی مروز زمان به آن ها توجه نشود ، مگر این که طی مرور زمان به آن ها توجه نشود . روده ها و مثانه به طور آشکار راه هایی هستند که بدن برای تخلیه سموم خود به کار می برد . اگر قرار باشد سموم در قسمت های دیگری  از بدن تجمع یافته باشد ، علایم آن ها به این آشکاری نیست .

بسیاری از علایم هشدار دهنده تحریک برای شما قابل شناختن است . برای مثال یک علامت مشترک ناشی از توکسمی ، خارش است . پوست نه تنها بزرگ ترین ارگان بدن است ، بلکه ارگان دفع زواید نیز هست . بدن به راحتی و به طور منظم با استفاده از حدود چهار بیلیون منفذ پوستی که در سراسر بدن گسترده شده ( از بالاترین نقطه پوست سر تا نوک پا ) سموم زیادی را دفع می نماید . چنانچه هر قسمت از بدن شما به خارش افتد علامت کلاسیک آشکاری است که نشان می دهد سمومی در حال دفع شدن از منافذ آن قسمت است و هنگامی که این حالت اندکی بیش از معمول باشد ، به آن تحریک پوستی می گوییم . این گونه تحریک حالتی است که به خودی خود دردناک نبوده ، چندان هم جدی نیست . اما کم و بیش آزار دهنده وروش هشدار دهنده ای برای بدن است که اگر مورد توجه قرار نگیرد و علت به وجود آورنده آن از بین نرود ، همین علامت می تواند پیشرفت کرده و بسیار آزار دهنده شود .

علاوه بر خارش ، علائم دیگری چون حالت تهوع ، بدون علت خاص به ویژه هنگام صبح بروز می کند و یا احساس مداوم نوعی خارش و یا سوزش در بینی ، و یا چنانچه شما بدون علت و یا بدون علت آشکار ، احساس بدخلقی نمایید و یا به سادگی عصبانی شده و از جا در بروید ، هر یک می توانند در زمره علایم هشدار دهنده برای مرحله سوم به حساب آیند . بارها شنیده اید که گفته می شود ‹ تحریکش نکن ، خلق و خوی خوبی ندارد › . افراد در این حالت به راحتی تحریک می شوند ، زیرا به سادگی عاملی آن ها را از درون تحریک کرده است .

نشانه های دیگر هشدار دهنده در مورد مرحله سوم ( تحریک ) عبارتند از : عصبانیت ، افسردگی ، اضطراب ، تشویق  و نگرانی ، به ویژه زمانی که این نشانه ها تازه باشد . در این حالت ، دچار سردردهای مکرر یا درد در نقاط دیگر بدن می شوید و یا برخلاف گذشته تازگی ها دیر خوابتان می برد ، یا به خوبی گذشته نخوابیده ، به سرعت افزایش یا کاهش وزن پیدا می کنید ، یا زبانتان باردار و تنفستان بدبو ، بوی عرق بدنتان تندتر از گذشته ، صورتتان تکیده تر و زیر چشمتان کبود می شود . در مورد خانم ها قاعدگی بی موقع یا خونریزی بیش از حد ، این ها همه می توانند از زمره علایم هشدار دهنده مرحله سوم محسوب شوند .

ممکن است شما بگویید بسیار خوب … این ها همه علایم بسیار روشن و کاملا دقیقی هستند و هنگامی که بدن در وضعیت توکسمی قرار می گیرد ، به خوبی توجه ما را به خو جلب خواهد کرد ، اما با نهایت تاسف بعضی مردم سال ها در حالت تحریک به سری می برند ، بدون اینکه به آن توجه کافی نشان دهند . ناراحتی های پیش آمده به نظر
آن ها چندان جدی و قابل توجه نمی رسد که به دنبال راه درمان آن باشند . به گونه ای شعار ‹ با آن بساز › درپیش گرفته اند . اما همین که آثار مراحل ضعف ، توکسمی و تحریک مدت ها به طول انجامید سموم تجمع یافته تمرکز بیش تری به خود گرفته ، سرانجام مرحله چهارم بیماری ، بروز می کند .

چهار: التهاب ( inflammation)

التهاب شدیدترین تلاش بدن برای پاکسازی و تجدید قوا محسوب می شود .  هنگامی که این مرحله بروز کند شما به روشنی درخواهید یافت که مشکلی پیش آمده است . زیرا همراه با درد است . درد چیزی نیست که خود به خود و بدون علت بروز کند و مجازاتی بدون دلیل نیست ، درد هدفمند می باشد.

گفتیم که هدف از ارائه این نوشته آن است که به شما دیدگاه جدیدی در مورد سلامتی و بیماری ارایه کند . درک ماهیت واقعی درد و نقشی که این پدیده در راستای هدف فوق ایفا می کند ، می تواند طرز تفکر جدیدی در این راستا در شما ایجاد  کند . درد دوست شما است : این است مفهوم جدید. ممکن ا ست در هنگام بروز آن ، احساس ناراحتی کنید و یا ممکن است دوستی باشد که ظاهرا از این که زنگ درب خانه شما را به صدا درآورده چندان خوشتتان نیاید . معهذا او یک دوست واقعی است . این که بیاموزید درد را با دیده ای متفاوت از گذشته بشناسید ، در همه عمر به شما کمک خواهد کرد . سعی من بر این نیست که شما را متقاعد کرده باشم که درد را دوست ندارم لیکن آن را درک می کنم، و تنها هنگامی که شما نیز آن را درک کنید ، از رسیدن این دوست ناراحت نخواهید شد .

اگر شما بدون توجه دست خود را روی یک شیئی داغ قرار می دادید ، اما درد و سوزش شما را آگاه نمی ساخت چه پیامدی روی می داد ؟ چنانچه با پای برهنه روی شیشه شکسته ای پای  می گذارید وم درد را احساس نمی کردید چه اتفاقی می افتاد ؟ درد عامل مهم نگهداری شما است . نه تنها مانع از آن می شود که ما دست خود را روی شیئی داغ قرار ندادن و یا با پای برهنه روی شیشه راه نرویم ، بلکه ما را آگاه می سازد که کجا سلامتی ما به خطر افتاده است . درد موثرترین علامت هشداردهنده بدن است . به ویژه به این منظور طرح ریزی شده است که وسیله ای در اختیار شما برای پیش گیری از مخاطرات بیش تر باشد . برای این که به ما هشدار دهد چنانچه دست به اقدامات اصلاحی نزنیم در معرض خطر هستیم . لیکن از آن جا که به ما آموخته نشده است آن را به عنوان یک پیام آور دوستانه تلقی نمی کنیم . وقتی که درد مزمن و سرکش می شود خود علامتی است حاکی از این که بدن بیش از پیش در یک تلاش مایوسانه برای رها کردن خود از حالت توکسمی دایم پیش رونده می باشد. و به این منظور تداوم می یابد که توکسمی نتواند سبب آسیب تخریبی بیش از حد شود . درد وسیله ای است که سیستم هشیاری بدن آن را برای جلب توجه شما به کار می برد . اما آیا واقعا درد توجه شما را جلب می کند ؟

به واقع اندکی از مردم درک می کنند که درک یک روش پاکسازی و شفا بخش بدن در راه تلاش خود برای تثبیت مجدد سلامتی آن می باشد . به جای آن که آن را به منزله ‹ حمله ای › علیه سلامت خود تلقی کنید، کافی است به آن توجه کافی مبذول داشته ، درصدد چاره بر آیید و بدیهی است که پزشک شما به دنبال علت اصلی به وجود آورنده آن رفته و قبل از هر چیز به این نکته توجه خواهد داشت که درد فعلی شما پیام آور کدامین به هم خوردگی سیستم دفاعی بدن و در چه قسمتی از آن می باشد . بسیاری از داروها در از بین بردن علت مساله نقشی ندارند و تنها برای کاهش درد از آن ها استفاده می شود و متاسفانه اکثرا سطح توکسمی ما را نیز افزایش داده ، گاه چنان دچار توهم اشتباه آمیزمان می کنند که گویی مشکل اصلی حل شده است . کافی است به این نکته نیز توجه داشته باشیم که درد ، ناراحتی و حالت ناخوشی می توانند علایم ولو اولیه و ضعیفی از قریب الوقوع بودن احتمال عارضه جدی تر و از جمله سرطان باشند .

هنگام التهاب ، سموم تجمع یافته در بخش معینی از بدن ( پروستات در آقایان ، پستان در خانم ها ) و جز این ها ، به منظور جلب توجه سیستم دفاعی آن منطقه می باشد. عضو مورد نظر به این دلیل ملتهب می شود که به طور مداوم درطی مدت زمانی به وسیله مواد سمی تحریک شده است . هنگامی که التهاب به وجود می آید اصطلاح پزشکی که در مورد آن به کار می رود ‹ltis› در پایان کلمه مربوطه با التهاب موضع مورد نظر است . برای مثال آپاندیسیت که همه می شناسیم ‹ Arthritis› التهاب مفاضل و ‹ Colitis› التهاب روده بزرگ می باشد . بسیاری از التهاب ها آشکارترین هشدار بدن برای به کار بردن تمامی توان خود ، جهت رهایی از وضع به وجود آمده است . مجموعه اقداماتی که بتوانند سطح تجمع سموم را در بدن شما پایین آورده ، سرانجام آن را پاکسازی کند .

اما با نهایت تاسف بسیاری از مردم در زمانی که لازم است ، دست به اقدامات اساسی نمی زنند . بلکه اکثرا با نوعی خود درمانی و استفاده بی رویه از داروهای آرام بخش و مسکن درد را ‹ می کشند › هنگامی که تلاش پاکسازی بدن بدین گونه با دارها متوقف شود ، سطح مسمومیت بدن در آن نقطه آزرده افزایش یافته ، سرانجام ارگان های دیگر بدن را نیز در بر می گیرد و استفاده بی رویه از داروهای مسکن اکثرا به تشدید این روند منجر می گردد .

مرحله چهار مهم ترین مرحله است و اگر به موقع مورد توجه قرار گیرد ، می تواند روند رو به سقوط سلامت کلی بدن شما را متوقف نماید و توانمندی و شادابی شما را بیش از وقوع فاجعه به شما بازگرداند . در مورد مراحل یاد شده سرطان ، شما درست در نیمه راه هفت مرحله آن قرار گرفته اید . و زمان اقدام قطعی شما است و چنانچه حالت مسمومیت پیش آمده را بهبودی نبخشید مرحله پنجم فرا می رسد .

پنجم : زخمی شدن

پس از اینکه مدت ها مقادیر قابل توجهی از سلول های بدن در اثر هجوم عوام نامساعد از بین رفتند ، سرانجام مرحله پنجم فرا می رسد. این وضعیت اکثرا ، به شدت دردناک است ، زیرا اعصاب ناحیه مربوطه مورد هجوم قرار گرفته است . زخم ها می توانند داخل یا در سطح خروجی بدن باشند . یک مثال زخم داخلی ، زخم معده کلاسیک است ، زخمی که در مخاط معده ایجاد شده و جدا آن را به درون مخاط معده سوراخ کرده است . کسانی که دچار این نوع زخم شده اند به خوبی می دانند که تا چه حد دردناک است . زخم خارجی ، زخمی است که در قسمت های سطحی بدن یا در مخاط دهان ( مانند آفت ) یا  قسمت های مختلف پوست بدن یافت می شوند . چنانچه سطح توکسین های موجود در محل ایجاد زخم زیاد نشد ، سیستم دفاعی بدن آن را بهبود خواهد بخشید .

شش : سفت و سخت شدن ( Induration)

یک شکل سفت شدن اسکار می باشد که عبارت است از بافت سفت و سختی که در محل بافت های از بین رفته به وسیله زخم به وجود می آید . لیکن این سفتی جهت و منظور معینی را دنبال می کند . در واقع مواد سمی که سلامت بدن را مورد تهدید قرار می دادند ، به وسیله جداری از بافت های سفت و سخت به گونه کیسه ای محدود می شود و این یک روش ویژه است که بدن مصونیت خود را در مقابل مواد سمی تضمین می کند ، به این ترتیب که آن را در یک نقطه نگه داشته ، از گسترش آن به دیگر قسمت های بدن جلوگیری می کند . این کیسه ( ساک ) به شکل یک تومور یا غده است که در بسیاری مواقع به اشتباه کانسر تشخیص داده می شود .

سفت و سخت شدن آخرین مرحله ای است که بدن هنوز کنترل سلول های خود را در اختیار دارد . و چنانچه عوامل تخریبی که تا این مرحله مشغول فعالیت بودند ، همچنان به خرابکاری خود ادامه دهند ، پاره ای از سلول های آن قسمت از بدن ‹ دچار جنون › می شوند . آن ها به صورت انگل هایی آن چه مواد غذایی سازنده را که به آن قسمت از بدن می رسد ، مصرف می کنند ، لیکن در مقابل ، هیچ چیز به بدن باز نمی گردانند . مسمومیت مداوم آن ها به واقع سبب شده است که کد ژنیتیک آن ها به هم خورده ، به سلول های وحشی و نظم ناپذیر تبدیل بشوند و هنگامی که سلول ها به این گونه وحشی می شوند ، حالتی است که آن را کانسر ( سرطان ) می نامیم .

هفتم : سرطان

نقطه نهایی یک روند طولانی بیماری می باشد و چنانچه علل به وجود آورنده آن همچنان تداوم داشته باشد ، معمولا سرانجام آن مرگ است . در این مرحله انرژی حیاتی بدن در سطح بسیار معینی قرار دارد . دیگر سلول ها ، تحت کنترل مغز نبوده و به گونه ای سازمان نیافته افزایش وحشیانه ای می یابند . گرچه در بهترین شرایط و با سالم ترین رژیم های غذایی روند سرطان را می توان متوقف کرد و یا حتی بازگرداند ، لیکن این امر نیاز به یک تلاش آگاهانه و متمرکز دارد .

برخلاف آن چه که تعداد زیادی از مردم به ویژه آن ها که دچار سرطان شده اند تصور می کنند ، بهترین دوست و بزرگ ترین متحد شما در راه حفظ شادابی و سلامت و پیش گیری از سرطان بدن خود شما است . هرگز در این مورد شک نکید . بارها از بیماران شنیده ام که قسمتی از بدن خود را دشمن خود می دانند . گویی که بخشی است تا حدی جدا از بدن آن ها که برای خود عمل می کند . به بیانات زیر که از مصاحبه با یک خانم مبتلا به سرطان پستان در تلویزیون اقتباس شده توجه کنید ‹ احساس من چنین است که به شت مایلم از شر پستان های خود خلاص شوم . آن ها به دشمنان من تبدیل شده اند . می خواستام از شر آن ها رها شوم زیرا درصدد قتل من بودند › جمله ای را در جهان نمی توان یافت که تا این حد از حقیقت دور باشد. هرگز !

مردم ممکن است فکر کنند بدن انسان عبارت است از تعداد زیادی قسمت های مستقل و جدا از هم ، اما بدن هرگز چنین نیست . هر بخشی از بدن برای تمامی آن همانند بخش های دیگر مقدس و دارای اهمیت بوده و به یکسان مورد مراقب است . تمامی اعضای  بدن به یک اندازه اهمیت دارند و تحت مراقبت سیستم های دفاعی و ترمیمی بدن هستند . خواه پستان ها بوده یا پروستات ، قلب ، ریه ها ، دندان ها ، پوست ، چشم ها ، روده ها  و جز این ها . هیچ قسمتی از بدن بیش از بقیه اعضا مورد توجه نیست . درست همان گونه که هنگام درخشش خورشید همه پدیده ها به یکسان از آن بهره مند می شوند . تمایزی در کار نیست . چنانچه در یک قسمت از بدن کمبودی مشاهده شود ، انرژی و نیروی لازم برای حل مشکل به وجود آمده به آن نقطه ارسال خواهد شد و از آن جا که در هر سلولی از بدن ما آگاهی لازم نهفته شده است ، به هنگام بروز مشکل ، پیام های لازم برای آگاهی ما ارسال خواهد شد .

در تمامی مراحل ذکر شده بیماری ها ، بدن از درد به عنوان هشدار دهنده ای توقف ناپذیر استفاده می کند . چنانچه هشدارها مورد توجه قرار گرفته ، اختلال به وجود آمده اصلاح شود ، هشدار متوقف می شود و درد از بین می رود . چنانچه این هشدار ها درک نشود و فرد به عادت های قبلی خود ادامه دهد ، هشدارها شدیدتر ، درد مداوم تر و زیادتر خواهد شد . این مکانیسم خود ساخته همانند به هم خوردن پلک ها ، خودکار است . این سیستم هشدار دهنده خود یکی از زیباترین جلوه های عظمت بدن انسانی است . لیکن همه آنچه که بدن در این مورد می تواند انجام دهد آگاه کردن ما از ضرورت تغییر است . لیکن خود نمی تواند این تغییر را به وجود آورد . اگر در جاده ای مشغول رانندگی با اتومبیل تان باشید و به ناگهان متوجه قرمز شدن یکی از چراغ های هشدار دهنده شوید چه خواهید کرد ؟ آیا به این امید که خود به خود از بین خواهد رفت از آن چشم پوشی می نمایید و یا برای آن که آن را نبینید نواری روی آن می چسبانید و یا اینکه هر چه سریع تر اتومبیل تان را به تعمیر گاهی می برید تا معلوم شود مشکل چیست . سازندگان اتومبیل ها برای پیش گیری از هر گونه تخریب مخاطره آمیز در وسیله مورد استفاده شما ، یک سیستم هشداردهنده کارگزاری کرده اند . آیا خدای ناخواسته شما تصور می کنید خالق ما فراموش کرده چنین سیستم هشداری را در بدن ما کارگزاری کند ؟ هرگز . خداوند در حد بیش از تصور ما هوشیاری و عظمت در خلقت بدن ما به کار برده است ، به گونه ای که در هر بخشی از آن ، آن چنان سیستم های هشدار دهنده ای برای محافظت تمامی سلول ها کارگذاری شده که هیچ رایانه ای در جهان با آن قابل مقایسه نیست. به خاطر داشته باشید که سلامت ، طبیعی و بیماری غیر طبیعی می باشد. بدن همیشه تلاش می کند حالت سلامت خود را حفظ کند و چنانچه سلامتی به مخاطره افتد و سیستم هشدار به کار آید معنی اش این است که بدن از شرایط مساعد برای حفظ سلامتی اش محروم شده و می کوشد خود را از انباشت سموسم رها سازد . اگر در چنین نقطه ای اقدامات اصلاحی به عمل آمده و روش زندگی درستی در پیش گرفته شود روند بیماری ادامه نمی یابد ، هشدارها متوقف می شود ( دردها از بین می رود ) و سلامتی باز می گردد .از سوی دیگر چنانچه علایم هشداردهنده را از بین برده و یا به آن ها بی توجهی کنیم ، انباشت مواد سمی هم چنان باقی می ماند و مراحل جدی تر بیماری ( و در اکثر مواقع سرانجام سرطان ) بروز می کند .

به خاطر داشته باشیم که همواره به علایم هشداردهنده ای که در بالا اشاره شد توجه کافی مبذول کرده و رسیدگی به علل به وجود آورنده آن ها را در اولویت خاص قرار داده و اقدامات لازم برای از بین بردن آن ها به عمل آوریم . هم اکنون شما در راستای آموختن این که چگونه می توان درد ، بیماری و سرانجام سرطان را پیش گیری کرد قرار گرفته اید.

منبع : سلامت نیوز

مرداد ۴ام, ۱۳۹۲ | دسته: سـلامتـی و بهداشـت

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


25380