نام سايت نام سايت

۷ دلیل باورنکردنی برای نوشیدن آب

http://www.nazpatogh.com/aban90/c08447dbddba55fe869033b4727ee6a8.jpg

با عجایب ۷ گانه نوشیدن آب آشنا شوید…

اگر احساس می‌کنید دیگر رمق و انرژی برایتان نمانده است آب بنوشید چرا که بدن در صورت کم آب شدن، احساس خستگی را انتقال می‌دهد. مقدار مناسب آب مصرفی، این امکان را به قلب خواهد داد که پمپاژ بهتری داشته و به این ترتیب عملکرد بهتری هم نصیب فرد می شود.

جام علمی: یکی از راهکارهای اساسی برای از دست دادن وزن و کمک به سوخت و ساز بدن، نوشیدن آب است. یکی دیگر از عجایب آب ایجاد احساسی خوش است.

تناسب اندام

متخصصان به زنان توصیه می‌کنند برای این که به تناسب اندام دست پیدا کنند به جای نوشیدنی‌های پرکالری، نوشیدن یک لیوان آب، پیش از خوردن وعده‌های غذایی را جایگزین کنند تا به این ترتیب احساس سیری کنند.

از طرفی نوشیدن آب، میزان سوخت و ساز بدن را شدت می‌بخشد به خصوص که بطری آب به حد قابل توجهی سرد باشد چرا که بدن نیاز به فرایندی دارد تا آب مصرفی را گرم کند و همین فرایند در صورتی انجام خواهد شد که فرد چند کالری بسوزاند.

انرژی‌بخش باورنکردنی

اگر احساس می‌کنید دیگر رمق و انرژی برایتان نمانده است آب بنوشید چرا که بدن در صورت کم آب شدن، احساس خستگی را انتقال می‌دهد. مقدار مناسب آب مصرفی، این امکان را به قلب خواهد داد که پمپاژ بهتری داشته و به این ترتیب عملکرد بهتری هم نصیب فرد می شود. همچنین آب، حمل و نقل اکسیژن در خون را سهولت می‌بخشد و همین باعث می‌شود مواد مغذی ضروری به سلول‌های بدن سریع‌تر منتقل شود.

کاهش‌دهنده استرس

حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از بافت مغز را آب تشکیل می‌دهد بنابراین احساس تشنگی مانند زنگ هشداری است که کم‌آبی بدن را گوشزد می‌کند، ضمن این که کم‌آبی سطح استرس را در فرد افزایش می‌دهد به همین دلیل اگر همواره یک بطری آب روی میز کار قرار دهید یا این که در حین انجام حرکات ورزشی بطری آب همراه داشته باشید و جرعه جرعه از آن بنوشید توانایی این را خواهید داشت سطح استرس را در پایین‌ترین میزان ممکن نگه دارید.

ساخت عضلات

نوشیدن آب، به جلوگیری از گرفتگی عضله کمک می‌کند و به روان‌سازی مفاصل بدن می‌انجامد. بر همین اساس هنگامی که بدن خود را به خوبی هیدراته کنید، امکان ساعات طولانی‌تر ورزش را برای خود فراهم کرده‌اید.

پوست خود را تغذیه کنید

خطوط نازک و چین و چروک‌های عمیق پوست زمانی ایجاد می‌شود که بدن زنان دچار کم آبی شده باشد. آب، کرم زیبایی طبیعت است و نوشیدن آن، سلول‌های پوست را به شادابی تشویق می‌کند. آب مانع گر گرفتگی و جریان نامناسب گردش خون خواهد شد که به درخشش پوست زنان کمک می‌کند.

همراه همیشگی

آب همانند فیبر به هضم مناسب غذا کمک می‌کند. به این ترتیب منجر به انحلال ذرات زائد دریافت شده از طریق دستگاه گوارش می‌شود.

نکته مهم در این رابطه به مسائل گوارشی باز می‌گردد زیرا کم آبی به معنای جذب تمام آب مصرفی توسط بدن است و به این ترتیب خشکی و ترک خوردگی روده بزرگ ایجاد می‌شود.

کاهش دهنده سنگ کلیه

متاسفانه در سال‌های اخیر احساس درد در ناحیه کلیه، به دلیل وجود سنگ کلیه افزایش پیدا کرده است و این موضوع به کودکان هم سرایت کرده زیرا میزان کمی ‌آب می‌نوشند.

آب خاصیت رقیق‌کنندگی املاح و مواد معدنی را دارد. وجود بلورهای جامد شناخته شده در ادرار نشان‌دهنده سنگ‌های کلیوی است که بخشی از دلایل ایجاد آن، به کم آبی مربوط می‌شود بنابراین با مصرف میزان کافی آب، این مشکل را از خود دور کنید.

براساس موارد یاد شده توجه داشته باشید اگر به اندازه کافی آب بنوشید، تشنگی‌ها را مورد توجه قرار دهید و براساس میزان فعالیت و شرایط آب و هوایی محل زندگی‌تان، میزان قابل قبولی از آب را به بدنتان برسانید اطمینان داشته باشید نه تنها از دیدن سلامت و شادابی در آیینه لذت می‌برید بلکه با داشتن تناسب اندام، سلامت جسم و روح را برای خود به ارمغان آورده‌اید.

منبع : جام نیوز

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


85203