نام سايت نام سايت

۶۰۰ روایت برای اثبات ۱۲ امام

 

آیت‌الله استادی:
خبرگزاری فارس: امام جمعه قم گفت: در کتاب «جامع الاثر» ۶۰۰ روایت با موضوع ۱۲ امام جمع آوری شده است که هیچ کدام از این روایات تکراری نیستند و این روایات اثبات می‌کنند که انتخاب امامت تنها توسط نماینده صالح خداوند امکان دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله رضا استادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران مسجد اعظم قم اظهار داشت: معصوم بودن، علم گسترده داشتن، قدرت فوق العاده برای اثبات امامت خود و ارتباط با عالم غیب داشتن از جمله خصوصیات امام است که در قرآن و روایات آمده است.
وی با بیان اینکه امامت ادامه راه نبوت است، عنوان داشت: امامت راهی را که پیامبران ما طی می‌کردند ادامه می‌دهند و تنها تفاوت امامت با نبوت آن است که امامت درجه و مقام پیغمبری را ندارد.
امام جمعه قم با اشاره به اینکه مردم نمی‌توانند امام را انتخاب کنند، ابراز داشت: اگر فرض کنیم که مردم می‌توانند امام را خود تعیین کنند پس چرا خداوند و پیغمبرش امامان را تعیین کردند و مشخص کردند که امیرالمومنین و فرزندانش امامان و ادامه دهندگان راه آنها هستند و اگر مردم می‌توانستند تعیین کننده باشند، پس امام جماعت و مراجع تقلید که علم بیشتری داشتند، می‌توانستند امام را انتخاب کنند.
وی خاطرنشان کرد: خداوند تعیین کرده که ۱۲ امام وجود داشته باشد و نه ۱۴ یا ۱۵، چرا که اگر امام از سوی پیامبر تعیین شده است نشان می‌دهد که این کار، کار مردم نیست و این دلیل خوبی برای ارجح بودن پیامبر به عنوان نماینده خداوند بر مردم است.
آیت‌الله استادی با تاکید بر اینکه روایات و کتاب‌های بسیاری برای اثبات اینکه امام و مسئله امامت باید از سوی خداوند و نماینده او انتخاب شود وجود دارد، تصریح کرد: در هزار و ۳۰ سال پیش کتابی ۴۰ صفحه‌ای از روایات جمع آوری شده است که نشان می‌دهد بعد از رسول خدا، امیرالمومنین تا امام زمان امامان ما هستند که از سوی خداوند تعیین شده‌اند که این کتاب شامل ۳۰ روایات مختلف در خصوص ۱۲ امام است.
وی بیان داشت: بعد از این کتاب و با گذشت زمان کتاب‌های متعددی برای اثبات اینکه امامت از سوی خداوند و رسولش تعیین می‌شود آمده است که همه این روایات و آثار نشان از آن دارند که ما ۱۲ امام داریم، نه بیشتر و نه کمتر.
امام جمعه قم بیان داشت: حر عاملی در کتاب خود که در ۴۰۰ سال قبل نوشته است ۳۵۰ روایت با مضمون اینکه امامان ما ۱۲نفر هستند بیان می‌کند که از امیرالمومنین آغاز می‌شود و تا امامت امام زمام (عج) ادامه دارد.
وی با اشاره به کتاب «منتخب الاثر» آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: این کتاب در مورد امام زمان (عج) تالیف شده است که در سه جلد به چاپ رسیده و در جلد نخست آن ۳۱۰ روایت با مضمون ۱۲ امام آمده است.
آیت‌الله استادی عنوان داشت: یکی از اساتید حوزه علمیه کتابی به نام « جامع الاثر» تالیف کرده است که در آن ۶۰۰ روایت با موضوع ۱۲ امام جمع آوری شده است که هیچ کدام از این روایات تکراری نیستند.
وی با بیان اینکه ۶۰۰ روایت برای کسی که می‌خواهد ایمان پیدا کند که تعیین امامت کار مردم نیست و باید توسط خداوند و پیغمبرش انتخاب شوند وجود دارد، اظهار داشت: کسانی که به شیعه و امامت ما تردید دارند، باید تردید و بدبینی را کنار بگذارند یعنی شیعه و علمای شیعه را بشناسند و آنها را مانند علمای خود مورد اعتبار و اعتماد بدانند.
امام جمعه قم ابراز داشت: گفتار ائمه را حجت دانستن راه دیگری است که به افراد کمک می‌کند تا نسبت به مسئله امامت و انتخاب امام ایمان بیاورند در این صورت با ۱۰ یا ۲۰ روایت می‌توانند شک خود را بر انتخاب امامت از سوی پیامبر به یقین تبدیل کنند

شهریور ۶ام, ۱۳۸۹ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


61136