نام سايت نام سايت

کنکور ۹۰ و ثبت‌‌ نام یک میلیون و ۱۳۶ هزار داوطلب

3fc8f08033b7987b1481977dea7b16eb کنکور 90 و ثبت‌‌ نام یک میلیون و 136 هزار داوطلب

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حسین توکلی در همایش کنکور ۹۰ دانشگاه گیلان در جمع بیش از یک‌هزار دانش‌آموز گیلانی اظهار داشت: کنکور سراسری سال ۹۰ چهل‌ویکمین کنکور سراسری در کشور است.

وی افزود: تمام داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۰ با توجه به ظرفیت موجود پذیرش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی می‌توانند در سال تحصیلی آینده دانشگاه‌ها دانشجو باشند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به نحوه تشکیل این سازمان گفت: وزارت علوم و آموزش عالى وقت به منظور برطرف کردن مسئله گزینش دانشجو، مرکز آزمون‌شناسی را در بهمن ماه ۱۳۴۷ تاسیس کرد تا با همکاری دانشگاه‌ها، مقررات ورود به آموزش عالى را تدوین و اجرا کند.
وی مشارکت در امر پذیرش دانشجو براى دانشگاه‌ها از بین علاقه‌مندان و داوطلبان غیر ایرانی در چارچوب سیاست‌های فرهنگی دولت، برگزاری مسابقات علمی دانشجویان در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و ارائه خدمات مشورتی برای کاربرد موثر روش‌ها و وسایل اندازه‌گیری آموزش را از جمله وظایف این سازمان برشمرد.
توکلی با اشاره به بررسی صلاحیت‌های عمومی داوطلبان ورود به آموزش عالی بر اساس آیین‌نامه‌ها و ضوابط مصوب مراجع ذی‌صلاح در سازمان سنجش کشور خاطرنشان کرد: تحقیق در زمینه اندازه‌گیری و سنجش دانش عمومی از جمله اقدام های سازمان است.
وی معلومات و دیگر توانایی‌های فردی به منظور پیش‌بینی موفقیت تحصیلی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و کارآیی اجتماعی آنها، ایجاد روابط علمی و پژوهشی با متخصصان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی را از دیگر اقدام‌های این سازمان ذکر کرد.

* تمام داوطلبان کنکور سراسری در دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند
پدر کنکور ایران با بیان اینکه در آزمون سراسری سال ۹۰، یک میلیون و ۱۳۶ هزار نفر داوطلب ثبت ‌نام کرده‌اند، تصریح کرد: این در حالی است که مجموع ظرفیت پذیرش دانشجو در موسسه‌ها و مراکز و دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی به مراتب بالاتر از رقم داوطلبان شرکت‌ کنننده در آزمون سراسری است.
وی اظهار داشت: رقابت داوطلبان با افزایش میزان ظرفیت پذیرش در مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی کشور به رقابت در رسیدن به رشته‌ها و دانشگاه‌های خاص تبدیل شده است.
توکلی ادامه داد: در حال حاضر کرسی‌های دانشگاهی در نقاط مختلف کشور به دلیل افزایش رشته‌ها و میزان ظرفیت، خالی است.
وی سهمیه‌بندی مناطق برای ورود به دانشگاه‌ها را از نتایج مفید انقلاب فرهنگی در ایران عنوان کرد و اظهار داشت: این موضوع سبب شده که دانش‌آموزان مستعد از تمام نقاط و کوچک‌ترین شهر در دور افتاده‌ترین نقطه کشور تا شهرهای بزرگ بتوانند وارد دانشگا‌ه‌های نقاط مختلف کشور شوند.
پدر کنکور ایران اضافه کرد: در حال حاضر تمام داوطلبان می‌توانند با سعی و تلاش مضاعف و هدفمند در رشته و دانشگاه مورد علاقه در داخل کشور تحصیل کنند.

* کاهش سالانه داوطلبان کنکور پس از سال ۸۲
توکلی با اشاره به افزایش تعداد داوطلبان در کنکور سراسری تا کنکور سال ۸۱ اظهار داشت: از کنکور سراسری سال ۸۲ تعداد داوطلبان آزمون سراسری سیر نزولی داشته است.
وی هرم سنی و ایجاد دوره‌های شبانه، مجازی، علمی‌-کاربردی، بین‌الملل و … را از جمله دلایل کاهش آمار داوطلبان دانست و گفت: این مراکز تعداد زیادی از داوطلبان را به عنوان دانشجو در چند سال گذشته جذب کرده‌اند.
به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد دانشجویان در سال ۸۲ نسبت به ۸۱ به میزان ۵ هزار نفر کاهش داشت و در سال ۸۳ نسبت به سال ۸۲ نیز تعداد ۱۳ هزار داوطلب کاهش یافت.
وی درباره رشد و توسعه کمی و کیفی رشته‌های دانشگاهی در کشور اظهار داشت: از پنج سال گذشته شاهد جهش روز افزون در تعداد رشته‌ها و موسسات آموزش عالی و در نهایت افزایش میزان ظرفیت پدیرش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور هستیم.

* ۵۱۷ هزار نفر در رشته‌های متمرکز کنکور ۹۰ پذیرفته می‌شوند
توکلی اظهار داشت: از تعداد ثبت نام کنندگان مذکور در کنکور ۹۰ تعداد ۸۵۰ هزار نفر پس از آزمون حق انتخاب رشته پیدا می‌کنند.
وی افزود: ۵۱۷ هزار نفر از داوطلبان نیز در ردیف قبول‌شدگان متمرکز و ۵۰ هزار نفر در ردیف قبول‌شدگان نیمه متمرکز به دانشگاه‌ها راه می‌یابند.
توکلی با اشاره به اینکه این آمار تنها متعلق به میزان پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌های دولتی است، افزود: با توجه به میزان ظرفیت پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی تمام داوطلبان یک جای خالی در دانشگاه‌ها دارند.
وی تصریح کرد: در کنکور ۹۰، دارندگان دیپلم نظام قدیم و مدرک پیش‌دانشگاهی و داوطلبان شاغل به تحصیل در دوره پیش‌دانشگاهی که ۳۱ شهریور فارغ‌التحصیل می‌شوند نیز ثبت نام کرده‌اند.
به گفته پدر کنکور ایران، دارندگان مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم، بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته فنی و حرفه‌ای حق ثبت نام در این آزمون را داشتند.
انتهای پیام/ب۱۰/ح

اردیبهشت ۸ام, ۱۳۹۰ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


62185