نام سايت نام سايت

چند توصیه برای داشتن خواب بهتر!

http://www.nazpatogh.com/aban90/31cc660e359d962031960100765b81c4.jpg

برای داشتن خواب بهتر …

ساعت ۱۰ شب است و شما به تختخواب خود می‌روید ، آماده‌اید که ۸ ساعت کامل را با آسودگی بخوابید. اما متاسفانه ساعت ۱٫۳۰ بامداد است و با وجود این‌که بسیار خسته بودید، هنوز خواب به چشمان شما راه نیافته است. حتما سعی کرده‌اید یک لیوان شیر داغ بنوشید، گوسفند بشمارید یا حتی زیر دوش آب گرم بروید، اما هیچ‌کدام مفید نبوده است.
اگر می‌خواهید خواب شبانه راحتی داشته باشید، پیش از خوابیدن از انجام کارهای زیر صرف نظر کنید.
نه مطالعه کنید و نه تلویزیون ببینید
بعضی از مردم ادعا می‌کنند اگر پیش از خواب مطالعه نداشته باشند، نمی‌توانند بخوابند، اما در حقیقت این تعداد بسیار اندک هستند. هم تلویزیون و هم کتاب به منظور فعال کردن ذهن شما طراحی شده‌اند.
تبلیغ‌کنندگان میلیون‌ها تومان هزینه را برای تقویت عادات خواب شما پرداخت نکرده‌اند! آنها تلاش می‌کنند با تبلیغات، شما را در خرید کالای خود تحریک کنند. رنگ‌های روشن و تشعشع‌های نوری که از تلویزیون ساطع می‌شوند از استراحت کردن ذهن شما در شب جلوگیری می‌کند.
از محرک‌های مصنوعی اجتناب کنید
محرک‌های مصنوعی شامل نوشیدنی‌هایی نظیر قهوه، چای و نوشابه می‌شود. نیکوتین سیگار و پیپ نیز جزو این دسته هستند. اثرات این محصولات پس از گذشت زمانی از مصرف آنها آشکار می‌شود، بنابراین باید حداقل چندین ساعت پیش از خوابیدن از آنها استفاده نکنید.
پیش از خواب بحث یا مشاجره نکنید
اگر با عصبانیت به تختخواب بروید، مطمئن باشید چند ساعت از خواب شبتان را از دست خواهید داد. بکوشید از مشاجره یا حل مشکلات پیش از خواب اجتناب کنید. این کار نه تنها به خوابیدن کمک می‌کند، بلکه راهی برای بهبود روابط خانوادگی نیز هست.
به کارهایی که نباید انجام دهید فکر نکنید
هنگام خواب طبیعی است در مورد برنامه‌ای که برای روز بعد دارید فکر کنید. به جای این کار چندین ساعت قبل از خواب، برنامه خود را با تمام جزئیات مرور کنید؛ برنامه‌هایی نظیر لباسی که فردا می‌خواهید بپوشید، تلفن‌های ضروری یا هرچیز دیگری که ذهن شما را هنگام خوابیدن درگیر می‌کند.
دیر وقت شام نخورید
خود شام خوردن نیست که باعث مشکل می‌شود و شما نمی‌توانید راحت بخوابید، بلکه به دلیل ناراحتی حاصل از دراز کشیدن با شکم پر است. گاهی اوقات این حالت موجب درد در قفسه سینه می‌شود که این درد ناشی از اسید معده است. اگر مجبورید دیر وقت شام بخورید، سعی کنید غذایتان سبک و مختصر باشد، ولی غذاهای سنگین حتما باید هنگام عصر خورده شوند.

قبل از خواب ورزش نکنید

ورزشی که بموقع باشد حتی به بهتر خوابیدن شما نیز کمک می‌کند، اما ورزشی که دقیقا پیش از خواب باشد نتیجه عکس خواهد داشت. به یاد داشته باشید شما می‌خواهید با ورزش راحت‌تر بخوابید نه این‌ که باعث بی‌خوابی خود شوید. ورزش شما را به هیجان می‌آورد و باعث به جریان افتادن اندورفین در بدن می‌شود که از خوابیدن جلوگیری می‌کند.
دیروقت نخوابید
گاهی اوقات به امید این‌که بدنتان خسته شود و بتوانید راحت‌تر بخوابید، بیشتر بیدار می‌مانید. متاسفانه بسیار خسته بودن حتی خوابیدن را سخت‌تر می‌کند. بعلاوه شما دچار استرس نیز می‌شوید، زیرا می‌دانید که ساعات کمی‌ تا صبح برای خوابیدن باقی مانده است.
استرس نداشته باشید
البته گفتن این حرف از عمل کردن به آن راحت‌تر است، اما باید بدانید که معمولا میزان استرس و نگرانی با میزان خواب شما در شب ارتباطی معکوس دارد. شب‌ها پس از کوک کردن ساعت خود، آن را پنهان کنید، زیرا هنگامی‌که آن را بالای سر خود می‌گذارید، تمام شب را در حال محاسبه ساعاتی خواهید بود که هنوز به خواب نرفته‌اید.
اگر پس از انجام این توصیه‌ها باز هم نتوانستید به اندازه کافی بخوابید، باید با دکترتان مشورت کنید. موارد پزشکی متعددی وجود دارند که خواب شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
منبع : سیمرغ
اردیبهشت ۱ام, ۱۳۹۲ | دسته: سـلامتـی و بهداشـت

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


54812