نام سايت نام سايت

پایه حقوق اداره کار افزایش یافت

برچسب ها:

http://www.nazpatogh.com/aban90/32799ee549ad30bb149877cd63865c5a.jpg

افزایش دستمزد ۷ پایه حقوق

به گزارش مشرق به نقل از مهر، با اینکه افزایش حداقل دستمزد امسال مشمولان قانون کار به میزان ۲۵ درصد تعیین شده، اما این مصوبه تنها ۲۵ درصد کارگران را شامل می شود و افزایش واقعی برای سایر سطوح شغلی از ۱۷ تا ۲۱ درصد است.

تصویب افزایش ۲۵ درصدی حداقل دستمزد امسال کارگران و مشمولان قانون کار از سوی شورای عالی کار و افزایش حداقل دستمزد از ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان به ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان؛ تصمیمی است که باید در این روزها برای اولین بار در سال جاری توسط کارفرمایان و صاحبان بنگاه ها به اجرا گذاشته شود.

پایان فروردین، روزهایی است که کارگران و مشمولان قانون کار باید اولین حقوق سال جدید را بر مبنای افزایش جدید تصویب شده در شورای عالی کار دریافت کنند. با اینکه آمارهای رسمی و دقیقی درباره تعداد حداقل بگیران در بازار کار کشور وجود ندارد اما کارشناسان بازار کار معتقدند حداقل ۲۵ درصد کل کارگران در ردیف حداقل بگیران دستمزد قرار دارند.

طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال حاضر ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کارگر در کشور دارای شناسه بیمه هستند که ۲۵ درصد از این آمار تعداد ۲ میلیون و ۸۷۵ هزار نفر حداقل بگیر دستمزد خواهد شد.

بنابراین طبق مصوبه شورای عالی کار، در سال جاری از حدود ۱۲ میلیون کارگر شناخته شده کشور به صورت رسمی، چیزی حدود ۳ میلیون نفر مشمول افزایش ۲۵ درصدی مزد خواهند شد و مابقی گروه ها تحت عنوان سایر گروه های شغلی به مراتب از افزایش دستمزد پایین تری برخوردار می شوند.

علی دهقان کیا در گفتگو با مهر با اعلام اینکه افزایش دستمزد در سال جاری برای برخی گروه ها در حد ۱۰ تا ۱۲ درصد است، گفت: با این حال به صورت متوسط می توان گفت حداقل دستمزد سال جاری به میزان ۱۵ درصد افزایش یافته است.

عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران اظهار داشت: البته به دلیل نامشخص بودن تعداد کارگران و مشمولان قانون کار به لحاظ میزان دستمزدی که در پایان هر ماه دستمزد دریافت می کنند، نمی توان درصدی را به صورت قطعی در این بخش اعلام کرد اما برآوردها نشان می دهد دستمزد امسال کارگران به میزان ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت.

دهقان کیا خاطر نشان کرد: به نسبت حقوق و دستمزدی که افراد دریافت می کنند، از میزان افزایش حقوق آنها کاسته می شود به عنوان نمونه فردی با حقوق ۷۰۰ هزارتومان در سال جاری از فردی با حقوق حداقلی ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومانی، افزایش کمتری را تجربه می کند.

شورای عالی کار میزان افزایش حقوق سایر گروه های شغلی (افرادی که حداقل دستمزد آنها بالاتر از مصوبه شورا) را ۱۰ درصد ثابت به اضافه روزانه ۱۹۴۸٫۵ تومان در نظر گرفته است که با این مصوبه، میزان افزایش دستمزد فردی با پایه حقوق ۵۰۰ هزارتومان در سال جاری ۱۰۸ هزار و ۴۵۵ تومان و به عبارتی ۲۱٫۶ درصد رشد نسبت به سال گذشته است.

همچنین فردی که دارای پایه حقوق ۷۰۰ هزارتومانی باشد در سال جاری از افزایش حقوقی به میزان ۱۲۸ هزار و ۴۵۵ تومان یا ۱۸٫۴ درصد افزایش نسبت به سال گذشته بهره مند خواهد شد. در زیر جدول میزان افزایش حقوق ۷ گروه دستمزدی اعلام شده است.

جدول میزان افزایش حقوق ۷ پایه حقوقی در سال ۹۲

(ارقام به تومان)

حداقل دستمزد میزان افزایش درصد افزایش
۵۰۰۰۰۰ ۱۰۸۴۵۵ ۲۱٫۶
۵۵۰۰۰۰ ۱۱۳۴۵۵ ۲۰٫۶
۶۰۰۰۰۰ ۱۱۸۴۵۵ ۱۸٫۸
۶۵۰۰۰۰ ۱۲۳۴۵۵ ۱۹
۷۰۰۰۰۰ ۱۲۸۴۵۵ ۱۸٫۴
۷۵۰۰۰۰ ۱۳۳۴۵۵ ۱۷٫۸
۸۰۰۰۰۰ ۱۳۸۴۵۵ ۱۷٫۳

منبع : مشرق نیوز

اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۲ | دسته: اخـبار روز

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


77083