نام سايت نام سايت

واگذاری زمین هزار متری به مردم

احمدی نژاد دوباره تاکید کرد:
واگذاری زمین هزار متری به مردم
جام جم آنلاین: رئیس جمهور با بیان اینکه طرح مسکن مهر، تمرینی برای انجام دادن کاری بزرگ در بخش مسکن بود گفت: بر اساس طرح جدید دولت، به مردم زمینی به وسعت حدود هزار مترمربع عرضه خواهد شد تا ضمن ساختن یک خانه کوچک ویلایی در آن، یک باغ میوه هم پرورش دهند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود احمدی‌ نژاد در مراسم افتتاحیه چهاردهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور افزود: طرح جدید مسکن به ‌زودی آماده می شود که مهندسان کشور باید در این طرح وارد شوند و کار کنند تا وضع زندگی مردم به سمت الگوی مناسب پیش برود.

احمدی نژاد ساختن ایران و انجام دادن کارهای بزرگ را برای پیشرفت مردم ضروری دانست و گفت: امسال حجم کارهای عمرانی دو برابر پارسال است و از مهندسان کشور دعوت می‌کنم که در این عرصه به دولت کمک‌ کنند.

آقای احمدی نژاد با بیان اینکه یکی از علل آپارتمان ‌سازی کمبود زمین است افزود: مگر زمین کم داریم ؟ ایران بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومترمربع مساحت دارد که حدود ۱۶۵ میلیون هکتار است، کل مراتع و کوهپایه‌ها و جنگل‌های ما ۱۰۰ میلیون هکتار است و ۳۶ میلیون هکتار هم اراضی قابل کشت داریم؛ با این حساب ۳۰ میلیون هکتار باقی می ماند.

وی با اشاره به برنامه‌ های دولت برای حل مشکل مسکن و بی‌ ارزش کردن زمین و با ارزش کردن ساختمان گفت: ۲۰ میلیون خانواده ایرانی داریم که سالیانه حدود یک میلیون به آن اضافه می شود؛ بنابراین باید سالی یک و نیم میلیون دستگاه (از قرار ۲۶۰ میلیون مترمربع) واحد مسکونی بسازیم.

احمدی نژاد افزود: اگر بگوییم به خانواده ‌هایی که جدید هستند زمین می‌دهیم، بعد از دو سال دو میلیون هکتار زمین زیر فضای سبز می‌رود و این خانواده ‌ها نیز خانه ‌دار می شوند و در نتیجه انقلاب عظیمی در کشور روی می‌ دهد.

وی اضافه کرد: چرا قیمت مسکن گران است؟ چرا یک فرد باید عمر خود را پیش‌فروش کند تا بتواند در یک آپارتمان هفتاد، هشتاد متری زندگی کند؟ آیا این از الزامات اجتماعی و فرهنگی ماست؟ آیا این نحوه زندگی، الگویی محتوم است و کسی نمی‌تواند از آن عبور کند؟ آیا شیوه بهتری برای زندگی نیست؟

آقای احمدی نژاد اظهار داشت: باید گفت که این مشکل به نوع طراحی ضوابط شهری و مدیریت شهری برمی‌گردد، نه اینکه فردی خاص یا شهرداری مقصر باشد، بلکه اتفاقی است که در طول هفتاد سال رخ داده است و باید آن را تغییر دهیم.

رئیس جمهور با اشاره به مشکل حاشیه ‌نشینی در شهرهای بزرگ گفت: با کشیدن یک خط دور شهر و ایجاد محدوده برای آن در پی کاهش هزینه شهری هستند در حالی که با این کار، هزینه شهری کاهش نمی‌یابد.

وی با بیان اینکه در دنیا شهری به گرانی تهران، نه در خورد و خوراک و نه در سایر هزینه‌ های شهری، سراغ نداریم، افزود: با این مدیریت شهری هم هزینه ‌های مدیریت بالا رفت و هم شاهدیم که آسایش مردم بیشتر نشده است.

احمدی‌ نژاد هنر دولت را در حل مشکل مسکن ، بی ‌ارزش کردن زمین اعلام کرد و گفت: اگر قیمت زمین را به صفر برسانیم ، شاهد خواهیم بود که منابع بسیاری آزاد می‌شود.

وی به وسعت خاک ایران اشاره کرد و افزود: اگر در حل مشکل مسکن و ایجاد فضای سبز از نیروی مردمی کمک بگیریم، می‌ توانیم هم زمین‌ها را به باغ تبدیل و هم مسکن درست کنیم.

رئیس جمهور گفت: با طرح جدید دولت در زمینه شهرسازی می‌توانیم زمین را به مردم اجاره بدهیم و از آنها بخواهیم هم برای خود خانه بسازند و هم فضای سبز ایجاد کنند.

وی افزود: اگر به هر خانواده ایرانی هزار مترمربع زمین بدهیم، بسته به اینکه این زمین کجا باشد، می‌توانیم اجاره را کم یا زیاد کنیم و در نتیجه در کل، دومیلیون هکتار زمین به مردم واگذار می‌شود و با این کار، هم مشکل مسکن مردم حل و هم فضای سبز ایجاد خواهد شد و در نتیجه، مردم نیز آسایش بیشتری می‌یابند.

آقای احمدی‌نژاد گفت: اگرروحیه فردی را که در آپارتمان زندگی می‌کند و با ترافیک نیز مواجه است با فردی که در ویلا زندگی می‌کند مقایسه کنیم، کیفیت چقدر فرق می‌کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اجرای الگوی ایرانی – اسلامی پیشرفت، بر ضرورت بازیابی نگاه منسجم مهندسان ایرانی در طول تاریخ تاکید کرد.

تیر ۱۹ام, ۱۳۹۰ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


86607