نام سايت نام سايت

واکنش علم الهدی به معرفی فیلم “نفس” برای اسکار ۲۰۱۸

امام جمعه مشهد در رابطه با انتخاب فیلم نفس برای اسکار ۲۰۱۸ از خود واکنش نشان داد.

امام جمعه مشهد در رابطه با انتخاب فیلم نفس به عنوان نماینده سینمای ایرانی برای اسکار ۲۰۱۸ گفت: اگر فیلم نفس نامزد جایزه اسکار می‌شود به خاطر این است که منعکس‌کننده دربه‌دری، بدبختی و ویرانی جنگ است، یعنی نشان‌دهنده شهامت، مردانگی و ایثار شب عملیات نبوده بلکه در درون آن، ویرانی جنگ تصویر شده

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: سالگرد دفاع مقدس سالگرد یک حادثه در کشور نیست و سالگرد یک پیروزی نظامی در نظام مقدس اسلامی ما نیست، سالگرد یک انقلاب اجتماعی در درون جامعه ما است.

علم الهدی ادامه داد: ۸ سال دفاع مقدس هم جامعه ما را از نظر اندیشه ورزی در حوزه سیاست و اعتقاد در یک دگرگونی قرار داد و هم نگاه دنیا را به ما تغییر داد؛ مشکلی که امروز با آن مواجه هستیم این است که در سالگرد دفاع مقدس، معمولاً به آنچه گذشته پرداخته می‌شود، حوادثی که در دوران هشت سال دفاع مقدس انجام گرفت، تاریخچه عملیات و برنامه‌های مختلف که بخش عمده‌ای از این برنامه‌ها قابل نقد است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: سال گذشته فیلم‌هایی پخش شد که خوب نبود، این را بیان کردم به امید این‌که امسال شاهد وضع بهتری در پخش فیلم‌های دفاع مقدس باشیم اما متأسفانه بدتر شد؛ این مشکل در بسیاری از مراسمی که افراد در گوشه و کنار می‌گیرند نیز دیده می‌شود که پدرها، مادرها و فرزندان شهید می‌آیند و به مصیبت‌هایی که دچار شدند بیان می‌کنند.

علم‌الهدی تصریح کرد: اگر این کار ندانسته است، این جهالت، عظمت دفاع مقدس را از بین می‌برد اما اگر متعمدانه صورت می‌گیرد، خیانتی به دفاع مقدس است؛ جریان دفاع مقدس بینش‌ها و ارزش‌ها را تغییر داد، یک انقلاب اجتماعی بود و ارزش‌ها را از لباس‌های بی‌ارزش جامعه مبدل به لباس‌های نظامی، چهره‌های بسیجی و چفیه کرد.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه دفاع مقدس، انقلاب ارزش‌ها بود و باعث شد ارزش‌های غلط تغییر کند، افزود: این کار غلطی است که به‌جای اینکه ایثار، ازخودگذشتگی‌ها و رشادت‌های رزمندگان را بیان کنیم، فقط از غم‌ها و ویرانی‌های دفاع مقدس حرف بزنیم؛ این جهالت، عظمت دفاع مقدس را از بین می‌برد.
علم الهدی با انتقاد از تغییر شکل برنامه‌های بزرگداشت دفاع مقدس از یادآوری ایثارگری‌ها به بیان غم‌ها، گفت: متأسفانه مسیر برگزاری برنامه‌های مربوط به دفاع مقدس، از یادآوری ایثارگری‌ها و قهرمانی‌ها به یادآوری غم‌ها، مصیبت‌ها و ویرانی‌ها منحرف‌شده است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اسکار جایزه نابکارانه و جاسوس‌مندانه دستگاه استکباری است، تصریح کرد: اگر فیلم نفس نامزد جایزه اسکار می‌شود به خاطر این است که منعکس‌کننده دربه‌دری، بدبختی و ویرانی جنگ است، یعنی نشان‌دهنده شهامت، مردانگی و ایثار شب عملیات نبوده بلکه در درون آن، ویرانی جنگ تصویر شده است؛ انتخاب فیلم برای اسکار حساب‌شده است.
امام جمعه مشهد افزود: کسانی که دغدغه نظام و انقلاب دارند نسبت به این موضوع حساسیت نشان ندادند، در مقابل خوشحال هستند که یک فیلم دفاع مقدسی به اسکار راه‌یافته درحالی‌که ما به دست خود، نقشه دشمن را ترویج می‌کنیم و دستگاه‌های مختلف و صداوسیما به این غفلت آلوده شدند.

علم‌الهدی با اشاره به نقشه دشمن برای لوث کردن دفاع مقدس، گفت: روزی که جنگ آغاز شد، وضعیت ما اصلاً خوب نبود اما بازهم مقاومت کردیم، در روزگاری بودیم که حتی روسیه به ما سیم‌خاردار نمی‌داند؛ اینکه فکر کنیم روسیه و چین دوست ما هستند غلط است، همه این‌ها در دشمنی با اسلام یکی هستند و ما تنها هستیم.
علم الهدی تصریح کرد: بینش دنیا این بود که ما ملتی تحت استعمار آمریکا و چهل هزار مستشار او بودیم اما این بینش مبدل به مردانی دلاور، مقاوم و ایستایی شد که از بعد از دفاع مقدس تاکنون، جرأت جنگ کردن با این مردان را ندارند، به‌محض آغاز جنگ نیابتی در خارج از مرزهای ما، یادگاران همان دفاع مقدس، دشمن را در کویر عراق و شام سرکوب کردند و نظام ما به‌عنوان قدرت اول منطقه سردر آورد.

امام‌جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که دفاع مقدس یک انقلاب اجتماعی و ارزش‌هاست و باید سالگرد دفاع مقدس، تجدیدکننده ارزش‌ها و حیات انقلاب اسلامی باشد، اظهار کرد: حداقل دو سال است که شاهدیم فیلم‌های شب عملیاتی در این هفته پخش نمی‌شوند درحالی‌که بزرگ‌ترین تبلور دفاع مقدس در شب‌های عملیات است، باید توجه داشت که این هفته، هفته ذلت‌ها و اشک‌ها نیست.

وی افزود: اینکه بزرگانی غفلت دارند و بی‌توجه هستند، به نفع دشمن تمام می‌شود و این اعلام خطری است که یک فرزند شهید در فضای ارزشی، «نه به جنگ» بگوید.

علم‌الهدی تأکید کرد: جامعه ما ذائقه انقلابی دارند اما اقلیتی لائیک و بی‌بندوبار آمده‌اند، در رقابت‌های سیاسی به این اقلیت بها دادند و آن‌ها را در بطن جولان آوردند برای اینکه به‌عنوان اردوی کشی سیاسی استفاده کنند اما ذائقه مردم عوض نشده است.
علم الهدی گفت: این نشان می‌دهد بی‌توجهی‌هایی به دفاع مقدس شده و اگر این روند ادامه داشته باشد، متأسفانه غفلت از دشمن و شیطنت او ما را زمین‌گیر خواهد کرد.

مهر ۳ام, ۱۳۹۶ | دسته: اخـبار روز

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


89211