نام سايت نام سايت

وانت های جدید سایپا کم مصرف تر و پرقدرت تر

وانت های جدید سایپا کم مصرف تر و پرقدرت تر

176044220873

موتور این خودرو به طور همزمان در شرکت IDIADA در اسپانیا و همچنین در آزمایشگاه های تست موتور در داخل کشور، آزمون های دوام و استاندارد آلایندگی را پشت سر گذاشته است.
موتور یورو ۴ تولید شده در گروه خودروسازی سایپا از لحاظ کیفیت و قیمت، نسبت به موتورهای قبلی بسیار پیشرفته تر است و به طور کلی با توجه به بهبودهای صورت گرفته کاهش مصرف سوخت به میزان ۶ درصد و افزایش ۱۰ الی ۱۲ درصدی توان و گشتاور نسبت به خودروی پایه ایجاد شده است.


با توجه به تفاوت های عمده میان خودروی ایکس ۱۰۰ و موتور یورو۴، بیشترین بهبودها در نیم تنه بالایی موتور این خودرو صورت گرفته که شامل بهبود در سر سیلندر، سیستم زمانبندی باز و بسته شدن سوپاپ ها یا valve train است. همچنین اسبک آن از حالت دستی به هیدرولیک تبدیل شده است.
همچنین روغن مورد استفاده در این موتور نسبت به روغن موتورهای قبلی کیفیت بالاتری دارد، در موتور خودروهای ایکس ۱۰۰ از روغن ۲۰w50 استفاده می شد که در این موتور جدید باید روغن ۱۰w40 استفاده شود در ضمن این روغن اکنون در خودروهایی نظیر مگان، نیسان ماکسیما، تندر ۹۰ و ریو استفاده می شود.
استفاده از درپوش سر سیلندر پلاستیکی به جای آلومینیومی و به کارگیری سیت و گاید با کیفیت تر، از دیگر ویژگی های این موتور به  شمار می رود. همچنین کاتالیست استفاده شده در وانت ۱۵۱ مدل CCC است که طراحی سیستم منیفولد و کاتالیست آن بر اساس افزایش راندمان کاتالیست و راندمان حجمی مناسب موتور طراحی شده است.
گیربکس خودروی ۱۵۱ نیز متناسب با موتور آن تغییراتی داشته است، به عنوان مثال به منظور انتقال گشتاور بیشتر ( گشتاور موتور M13GS و یورو ۴) از مجموعه دیفرانسیل طرح جدید استفاده شده است و برای افزایش عمر چرخدنده ها، از متریال چرخدنده های گیربکس تیبا استفاده شده است، همچنین به منظور جلوگیری از نشتی در گیربکس مذکور، طرح سوپاپ تخلیه بخارات روغن، طرح درپوش کاسه نمد دیفرانسیل و طرح و جنس کاسه نمدهای گیربکس بهبود یافته است.
عملکرد بهتر، کاهش هزینه های مربوط به قطعات و مجموعه های برگشتی گیربکس، یکسان سازی قطعات مجموعه دیفرانسیل، پوسته کلاچ و پوسته گیربکس خودروهای X100 و تیبا در تأمین و خدمات پس از فروش، مونتاژ گیربکس MG121 (X100 Euro 4 ) در خط مونتاژ گیربکس تیبا و استفاده از ظرفیت تولید این خط و به دنبال آن بهبود کیفیت مجموعه گیربکس مذکور و در نهایت افزایش رضایت مشتری از نتایج انجام این پروژه در شرکت مگاموتور می باشد.
همچنین سازگاری اکسل توسعه یافته با قوای محرکه ام ۱۳ یورو ۴ و عملکرد بهتر سیستم اکسل جلو از دیگر ویژگی های این خودرو است، بر اساس ارزیابی دینامیکی و مقاومتی انجام شده بر روی مدل خودرو همچنین نتایج تست هندلینگ بر روی خودروی ایکس ۱۰۰ اصلاحاتی بروی اکسل جلو صورت گرفت

مهر ۸ام, ۱۳۹۲ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


9951