نام سايت نام سايت

معرفی پر داوطلب ترین رشته کنکور دانشگاه آزاد ۸۹

 

کنکورهای دانشگاه آزاد اسلامی از امروز پنجشنبه ۱۷ تیرماه با برگزاری کنکور سراسری رشته های غیرپزشکی و رقابت ۷۳۰ هزار داوطلب در ۷ هزار و ۱۳ رشته محل غیرپزشکی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کنکور رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی امروز پنجشنبه آغاز شد و فردا جمعه ۱۸ تیر ماه نیز ادامه می یابد.

در کنکور دانشگاه آزاد ۷۳۰ هزار داوطلب در ۷ هزار و ۱۳ رشته محل در تهران، ۲۱۸ حوزه امتحانی در سطح کشور و ۸ حوزه امتحانی خارج از کشور با یکدیگر به رقابت می پردازند.

آزمونهای نوبت صبح رأس ساعت ۸ و آزمونهای نوبت عصر رأس ساعت ۱۶ آغاز خواهد شد و داوطلبان باید یک ساعت قبل از شروع آزمون در حوزه امتحانی حضور داشته باشند. 

تعداد و مدت زمان پاسخگویی به سئوالات

در کنکور غیرپزشکی سال ۸۹ دانشگاه آزاد اسلامی به داوطلبان کلیه رشته ها به جزء گروه زبانهای خارجی و هنر دو جلد دفترچه سئوال تستی داده می شود، دفترچه شماره یک شامل سئوالات دروس عمومی و دفترچه شماره دو شامل سئوالات دروس اختصاصی می شود.
 
دفترچه شماره یک شامل ۸۰ سئوال است و داوطلبان باید در مدت زمان ۶۰ دقیقه به این سئوالات پاسخ دهند. دفترچه شماره دو شامل ۱۰۰ سئوال است و داوطلبان مجموعه ریاضی باید در مدت زمان ۱۲۰ دقیقه و داوطلبان مجموعه های علوم تجربی و علوم انسانی در مدت زمان ۱۰۰ دقیقه به آن پاسخ دهند دفترچه شماره دو مجموعه هنر ۹۰ سئوال دارد که داوطلبان باید در مدت ۹۰ دقیقه به سئوالات آن پاسخ دهند.

همچنین به داوطلبان گروه هنر که یکی از رشته های ارتباط تصویری، نقاشی و یا طراحی صنعتی را در یکی از انتخابهای شش گانه غیرپزشکی و یا چهارگانه نظام پاره وقت خود منظور کرده اند، علاوه بر دفترچه شماره یک و دو، دفترچه شماره ۳ شامل دروس تشریحی نیز ارائه خواهد شد.
 
این دسته از داوطلبان ملزم به پاسخگویی سئوالات آن در خود دفترچه هستند، آنها باید وسایل ترسیم مورد نیاز مطابق با آنچه در برگه راهنمای آزمون قید شده است را در جلسه آزمون همراه داشته باشند، مدت زمان پاسخگویی به سئوالات تشریحی مجموعه هنر نیز ۹۰ دقیقه است.
 
به داوطلبان گروه زبانهای خارجه تنها یک دفترچه سئوالات دروس عمومی داده خواهد شد که باید به ۸۰ سئوال این دفترچه در مدت ۶۰ دقیقه پاسخ دهند.
 
داوطلبانی که یکی از ادیان مسیحی، کلیمی و زرتشتی و یکی از زبانهای غیرانگلیسی شامل فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی و یا روسی را در فرم ثبت نام منظور کرده اند، دفترچه عمومی جداگانه ای ارائه خواهد شد که شامل ۸۰ سئوال است و مدت پاسخگویی به سئوالات این دفترچه نیز ۶۰ دقیقه خواهد بود.
 
داوطلبان نظام قدیم و ترمی واحدی باید به سؤالات سالی واحدی پاسخ دهند. همچنین در پایان آزمون یک برگه نظر خواهی در اختیار داوطلبان قرار می ‌گیرد که داوطلب باید با پاسخگویی دقیق و شفاف به تمامی سئوالات فرم نظرخواهی را تکمیل کنند.

اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه در نیمه دوم شهریورماه

نتایج نهایی آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود و داوطلبان علاوه بر انتخاب شش رشته تمام وقت و ۴ رشته پاره وقت دارای انتخاب هفتم هستند که دانشگاه در صورتی که داوطلبی حدنصاب لازم در هیچ کدام از رشته‌های انتخابی را کسب نکند با توجه به گروه‌های انتخابی و استان محل اقامت انتخاب هفتم را انجام می‌دهد.

تاثیر ۱۵ درصدی سوابق تحصیلی در پذیرش داوطلبان در آزمون دانشگاه آزاد

سوابق تحصیلی در آزمون امسال دانشگاه آزاد ۱۵ درصد تاثیر دارد و ‌این سوابق برای داوطلبان مشمول دیپلمه‌های ۸۴ تا ۸۸ لحاظ شده و بر این اساس نحوه پذیرش با لحاظ ۸۵ درصد نمره آزمون و ۱۵ درصد سوابق تحصیلی انجام می‌شود.

گروه ریاضی بیشترین تعداد شرکت‌کننده و رشته حقوق بیشترین تعداد داوطلبان

داوطلبان مجموعه ریاضی با احتساب ۴۸ درصد بیشترین تعداد داوطلبان را تشکیل می‌دهند و پس از گروه ریاضی داوطلبان مجموعه علوم انسانی با ۳۵ درصد، علوم تجربی با ۱۵ درصد و هنر با کمتر از ۲ درصد داوطلبان آزمون را به خود اختصاص می‌دهند.

رشته حقوق با بیش از۶۰ هزار داوطلب و پس از آن رشته‌های مهندسی عمران و معماری با حدود ۴۰ هزار داوطلب و در نهایت رشته‌های مهندسی برق، الکترونیک، حسابداری و مهندسی کامپیوتر – نرم افزار با ۲۵ هزار متقاضی رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

مرداد ۳ام, ۱۳۸۹ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


71493