نام سايت نام سايت

متوسط قیمت کالاها درآغازماه رمضان

برچسب ها:

موج جدید خرید در بازار با یارانه نقدی
متوسط قیمت کالاها درآغازماه رمضان
جام جم آنلاین: براساس وعده‌ مسئولان، قرار است از روز چهارشنبه دولت یارانه نقدی را به حساب مردم واریز کند، بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که موج جدیدی از تقاضاها برای خرید مایحتاج عمومی مردم وارد بازار شود.

به گزارش مهر، بالاخره ماه مبارک رمضان از راه رسید و از سوی دیگر هم روز چهارشنبه قرار است تا یارانه نقدی به حساب مردم واریز شود، همین امر خود می‌تواند زمینه‌ای برای مراجعه هرچه بیشتر مردم به بازار و تامین مایحتاج ماه مبارک رمضان و سایر ماههای سال باشد.

در این میان اگرچه بسیاری از مردم برای خرید مایحتاج مورد نیاز خود، از روزها قبل وارد بازار شده‌اند، اما بسیاری نیز با برنامه‌ریزی، قصد دارند که فردا با برداشت یارانه‌های نقدی، خرید خود از بازار را آغاز کنند.

بر این اساس، دولت هم با پیش‌بینی چنین تقاضاهایی و زمان ورود آن به بازار، تلاش کرده است تا با روش‌های مختلفی مایحتاج مورد نیاز مردم را در ماه رمضان ۹۰ که اولین ماه رمضان بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها است، تامین کند و زمینه‌ای را فراهم آورد که مردم کالاهای مورد نیاز خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه کنند.

در این میان، علاوه بر میادین میوه و تره‌بار، فروشگاههای زنجیره‌ای و فروش‌های فوق‌العاده سطح شهر، نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا بار سنگینی از مسئولیت تامین مایحتاج مورد نیاز مردم را به دوش می‌کشند.

در این نمایشگاهها کالاها به گفته مسئولان، با ۱۵ تا ۲۵ درصد تخفیف عرضه می‌شود، اما اینکه مردم از کیفیت و شرایط عرضه کالا در این نمایشگاهها راضی هستند نیز، موضوعی است که نباید از دید مسئولان غافل بماند؛ چراکه ذی‌نفعان اصلی این نمایشگاهها، مردم هستند.

از سوی دیگر، فردا نیز یارانه‌ها به حساب مردم واریز می‌شود و آنها با خرید مایحتاج خود با بخشی از این یارانه نقدی، می‌روند تا باز هم خانه‌های خود را به انبار کوچک نگهداری کالا تبدیل کنند، البته شاید این امر به دلیل جذابیت نرخ‌ها و حسابگری مردم باشد که می‌خواهند جنس خوب را با قیمت مناسب برای ماههای آینده خود، ذخیره کنند تا نیازی به ورود مجدد به بازار و خرید با قیمت‌های بدون تخفیف را نداشته باشند.

خانمی ۴۵ ساله که برای خرید به نمایشگاه طرح ضیافت در مصلی آمده است در رابطه با کیفیت کالاهای عرضه شده در نمایشگاه می‌گوید: برندهای مطرحی امسال به نمایشگاه آمده‌اند که کالای خود را با قیمت مناسب عرضه می‌کنند. البته جای برخی از کالاها نیز در نمایشگاه خالی است که به نظر می‌رسید باید عرضه مستقیم داشته باشند.

وی ادامه می‌دهد: بهتر این است که تخم‌مرغ نیز به صورت گسترده و با قیمت مصوب در اختیار مردم در این نمایشگاهها قرار گیرد. البته تخم‌مرغ نیز در این نمایشگاهها توزیع می‌شود؛ اما قیمت اگر مثل نرخ مرغ مصوب باشد، بهتر است.

همچنین آقایی که برای خرید مرغ منتظر است تا نوبتش برسد نیز می‌گوید: کیفیت مرغ عرضه شده در این نمایشگاه مناسب است و برای خرید دوباره مراجعه کرده‌ام. البته به نظر می‌رسد مسئولان باید تعداد غرفه های عرضه‌کننده گوشت و مرغ تنظیم بازاری را بیشتر کنند تا مردم راحت‌تر به مایحتاج خود دست یابند.

وی می‌افزاید: قیمت مرغ حداقل ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان در هر کیلوگرم با خارج از نمایشگاه فرق دارد، اما اگر توزیعش در روز بیشتر شود بهتر است. گوشت قرمز هم همینطور. امسال به صورت بسته‌بندی شده و با قیمت مناسب از سوی برندهای معتبر عرضه شده است که به نظر می‌رسد احترام بیشتری به شعور مشتری گذاشته شده است.

خانم جوانی نیز که برای خرید به این نمایشگاه آمده است، می‌گوید: امسال نمایشگاه با سالهای قبل متفاوت است و برندهای معتبری هم در آن حضور دارند. قیمت‌ها نیز در مواد شوینده، روغن و برنج مناسب‌تر از مغازه‌های سطح شهر است.

وی می‌افزاید: غرفه های عرضه‌کننده برنج نیز در این نمایشگاهها، این کالا را با قیمت مناسب عرضه می‌کنند و البته همه مردم نمی‌توانند برنج ایرانی خریداری کنند، بنابراین باید طیف متنوعی از قیمت برای برنج‌ها در نظر گرفته شود که هم اکنون این امر وجود دارد.

وی پیشنهاد می‌دهد که جایی هم برای استراحت کوتاه و چند دقیقه‌ای مردم در این نمایشگاهها باید در نظر گرفته می‌شد؛ چراکه برخی اوقات نمایشگاه آنقدر شلوغ است که باید برای خرید یک کالا، حداقل نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه منتظر بود. البته مردم هم خریدهای زیادی را از این نمایشگاهها انجام می‌دهند و به دلیل قیمت مناسب، اقبال زیادی نشان می‌دهند.

آقایی دیگر که به دقت قیمت‌ها و کیفیت کالاها را زیر نظر دارد، می گوید: مردم البته در خرید کالاها باید به وزن کالا نیز دقت کنند، چراکه برخی اقلام کالایی قیمت مناسبی دارند، اما وقتی به وزن درج شده بر روی بسته دقت می‌شود، بهتر می‌توان قضاوت کرد. البته قیمت کالاها به نسبت وزنشان همچنان از خارج از سطح نمایشگاه و مغازه‌های سطح شهر، مناسب تر است.

وی همچنین پیشنهاد می‌دهد: ای کاش غرفه های میوه نیز هرچند به صورت بسته‌بندی در کنار کالاهای عرضه شده قرار می‌گرفت تا مردم مجبور نباشند برای خرید میوه، دوباره به میادین میوه و تره‌بار یا مغازه‌های سطح شهر مراجعه کنند.

او ساعات برگزاری نمایشگاه را نیز مطلوب ارزیابی می‌کند و می‌گوید: مزیت امسال این نمایشگاه خرید با کارتهای بانکی است که مشکل سالهای گذشته را برطرف می‌کند.

متوسط قیمت ها در نمایشگاههای ضیافت

قیمت هر بطری ۷۰۰ گرمی روغن برنج ۴۷۰۰ تومان، تن ماهی ۱۷۰۰ تومان، رب گوجه فرنگی ۱۳۰۰ تومان، روغن زیتون درجه یک ۴۵۰۰ تومان، روغن ۳ لیتری سرخ کردنی ۶۵۰۰ تومان، روغن مایع ۹۰۰ گرمی ۱۸۵۰ تومان، روغن۲٫۵ لیتری مایع ۴۹۵۰ تومان، سس قرمز ۵۳۰ گرمی ۹۰۰ تومان و سس مایونز ۲۰۰ گرمی ۶۵۰ تومان است.

همچنین قیمت ران گوساله بسته بندی شده ۱۲هزار تومان، مخلوط گوساله بسته بندی شده ۱۱هزار تومان، چرخکرده مخلوط ۱۰۵۰۰ تومان، ران بره ۱۷۵۰۰ تومان، سردست بره ۱۷۱۵۰ تومان، گردن گوسفند ۱۲۰۰۰ تومان، قلوه گاه بدون استخوان ۵۸۰۰ تومان، راسته گوسفندی با استخوان ۱۳ هزار تومان، ماهیچه گوسفندی ۱۸۵۰۰ تومان، راسته گوسفندی بی استخوان ۲۲ هزار تومان است.

همچنین هر کیلوگرم نخودلوبیا ۲۴۰۰ تومان، لوبیا قرمز ۲۰۰۰ تومان، لوبیا چشم بلبلی ۲۵۰۰ تومان، لوبیا سفید ۲۱۰۰ تومان، لوبیا چیتی ۲۵۰۰ تومان، ماش ۲۵۰۰ تومان، جو ۱۰۰۰ تومان، عدس ۱۲۰۰ تومان است.

همچنین هر کیلوگرم خرما دشتستان ۱۳۰۰ تومان، خرما مضافتی ۲۲۰۰ تومان و خرما زاهدی ۱۰۰۰ تومان است. قیمت هر پودر دستی ۵۰۰ تومان، پودر ماشین ۷۵۰ تومان و مایع ظرفشویی ۱۱۰۰ تومان و سفیدکننده ۲۰۰۰ تومان است.

قیمت کره ۱۰ گرمی ۸۰۰ تومان، پنیر ۱۰۰ گرمی ۴۰۰ تومان، دوغ ۸۵۰ تومان، قند شکسته ۴۰۰ گرمی ۶۵۰ تومان، پنیر سفید ۴۰۰ گرمی ۱۳۵۰ تومان، شیرکم چرب و شیر پرچرب ۸۳۰ تومان است. قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد ۲۹۰۰ تومان، مرغ تازه ۳۱۰۰ تومان، گوساله منجمد ۷۳۵۰ تومان است.

قیمت انواع میوه وسبزی

قیمت انگور بی‌دانه شیراز ۱۴۰۰ تومان، آلبالو رسمی ۱۸۰۰ تومان، انگوریاقوتی ۱۸۰۰ تومان، انگور عسگری ۱۴۰۰ تومان، هلوهسته جدا ۱۲۰۰ تومان، خربزه ایوان کیفی ۴۰۰ تومان، خربزه مشهدی ۴۵۰ تومان، سیب گلاب ۱۲۰۰ تومان، خیار رسمی ۴۵۰ تومان، خیار گلخانه‌ای ۳۵۰ تومان، طالبی ۳۰۰ تومان، زردآلو ۱۳۰۰ تومان، موز ۷۰۰ تومان، هندوانه ۱۸۰ تومان، هلوانجیری ۱۳۰۰ تومان، گیلاس ۱۵۰۰ تومان، شلیل ۱۱۰۰ تومان، شلیل شبرنگ ۱۵۰۰ تومان، آلو ۱۵۰۰ تومان، گلابی ۱۵۰۰ تومان، آلوقطره طلا ۱۱۰۰ تومان است.

قیمت هر کیلوگرم لیموترش ۲۰۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای ۴۵۰ تومان، بادمجان دلمه‌ای ۲۵۰ تومان، سبزی خوردن ۲۴۰ تومان، سیر ۳۵۰۰ تومان، گوجه ۶۰۰ تومان، کاهو ۲۲۰ تومان، کرفس ۳۰۰، غوره آبگیری ۴۰۰ و کلم سفید ۲۰۰ تومان است.

مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۰ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


31146