نام سايت نام سايت

کتاب خاطرات «مختارنامه» منتشر می‌شود

کتاب خاطرات «مختارنامه» منتشر می‌شود
کارگردان مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» گفت: کتاب مختارنامه با توجه به پشت‌صحنه‌ها از سوی یک گروه در حال نگارش است که طی چند سال آینده آماده می‌شود.

به گزارش فارس، اولین قسمت از برنامه تلویزیونی «پارک ملت» با اجرای محمدرضا شهیدی‌فر و با حضور داوود میرباقری (کارگردان)، ولی‌الله شیراندامی، فریبا کوثری و رضا رویگری (بازیگران سریال مختارنامه) روی آنتن رفت.

میرباقری در این برنامه با توضیح این که سریال «مختارنامه» با کمترین دخل و تصرف پخش شد، گفت: اگر بخواهیم با تاریخ معاصر ارتباط برقرار کنیم، مبنایش خیال است. در تاریخ همیشه تناقض هست اما اگر موضوعی این بضاعت را نداشته باشد که جوری ساخته شود که به درد امروز بخورد اصلا به سراغ آن نمی‌روم. در «مختارنامه» این بضاعت بود که تاریخ معاصر خودمان را که در آن زندگی کردیم، ورق بزنم.

وی همچنین درباره نحوه کار با بازیگران در این سریال گفت: کار بازیگر مقابل دوربین بسیار حساس و خلاقانه است و من اغلب اوقات دوستان بازیگر را به خاطر این هنر ظریف و پیچیده تحسین می‌کنم، اما بخشی هم مراقبت و مسوولیت کارگردان است تا مراقب این تفاوت‌ها باشد. در این سریال فریبرز عرب‎نیا در نقش مختار که یک رهبر عربی است ایفای نقش می‌کند و کیان در نقش سرداری ایرانی. سبک و شیوه بازی این دو با هم متفاوت است. آنچه من به این دو بازیگر منتقل می‌کنم با خلاقیت آنها ترکیب و مقابل دوربین بازآفرینی می‌شود.

کارگردان «مختارنامه» درباره فصل شهادت کیان ایرانی هم تصریح کرد: صدای رویگری را خیلی دوست دارم و می‌خواستم یک صحنه آیینی خداحافظی ایرانی در قسمت ۳۵ قرار دهم که در آن رویگری شعر می‌خواند، اما به دلیل پیچیدگی صحنه موفق به اجرای آن نشدم و بابت حذف این صحنه همیشه حسرت می‌خورم.

این کارگردان مطرح سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: تمام پشت‌صحنه مختارنامه ثبت شده چون تجربه جدیدی است که اتفاق افتاده. مانند صحنه‌هایی که اسب‌ها از خاک بیرون می‌آمدند یا بمباران کعبه که ما تا به حال نظیر آن را در دنیا نداشته‌ایم. کتاب «مختارنامه» نیز با توجه به پشت‌صحنه‌ها از سوی یک گروه در حال نگارش است که طی چند سال آینده آماده می‌شود.

عظیم جوانروح، فیلمبردار سریال «مختارنامه» نیز از ادامه همکاری در مراحل پس از فیلمبرداری این سریال خبر داد و گفت: مختارنامه هنوز برای ما تمام نشده است و با وجود آن که تا به حال ۳ بار برای سه پروژه دیگر قرارداد بسته‌ام، اما مجبور به لغو قراردادها شدم چون همچنان درگیر امور فنی مختارنامه هستم و نمی‌توانم همزمان با مختارنامه کارهای دیگر را انجام دهم.

جوانروح یادآور شد: فیلمبردار همیشه باید از نظر سن و سال بزرگ‌تر و باتجربه‌تر از کارگردان باشد تا اگر کارگردان یک ایده درخصوص یک صحنه داشته باشد، فیلمبردار چند پیشنهاد دیگر هم بدهد تا با تلفیق آنها صحنه ایده‌آل خلق شود.

فریبا کوثری، بازیگر نقش عمره یکی از زنان مختار نیز در این برنامه گفت: زمانی که فیلمنامه مختارنامه را خواندم دوست داشتم نقش جاریه یا امثال آن را بازی کنم. علت آن هم این است که نقش‌های مثبت را همه مردم دوست دارند و چنین نقش‌هایی جای کار زیادی ندارد، اما وقتی نقش منفی باشد، جای کار آن بیشتر می‌شود.

وی افزود: اول کارگردان مختارنامه با این تصمیم موافقت کرد، اما در ادامه با مشورت کارگردان، توصیه او برای ایفای نقش عمره را پذیرفتم. در ادامه هم وقتی دیدم نسرین مقانلو برای نقش مقابل من انتخاب شد، حس کردم تضاد خوبی در سریال ایجاد شده که این موضوع باعث می‌شد نقش من هم بهتر دیده شود.

ولی‌الله شیراندامی ایفاگر نقش سلیمان صرد خزاعی هم بازی در این نقش را نقطه اوج کارنامه هنری خود خواند و گفت: ما در بیان دیالوگ‌ها متن‏خوان یا کمکی نداشتیم و همه را خودمان حفظ می‌کردیم، در کار نیز تلاش می‌کردیم تا اول دیالوگ را بفهمیم و بعد آن را بیان کنیم.

تیر ۶ام, ۱۳۹۰ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


61971