نام سايت نام سايت

قیمت و سهمیه CNG و بنزین اردیبهشت ۹۰ اعلام شد

39787757054873510167 قیمت و سهمیه CNG و بنزین اردیبهشت 90 اعلام شد

 

در دومین ماه فصل بهار سهمیه بنزین موتورسیکلتها و برخی از خودروهای خدماتی و عمومی همچون روال گذشته تثبیت خواهد شد، ضمن آنکه اردیبهشت ماه امسال ۵۰۰ لیتر سهمیه بنزین با نرخ آزاد (۷۰۰ تومانی) برای خودروها در نظر گرفته شده است.   در همین حال برخی از مسئولان وزارت نفت و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اخیرا با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ گونه تصمیمی در سطح دولت برای تغییرات قیمتی و یا میزان سهمیه حاملهای انرژی گرفته نشده است به مهر اعلام کرده اند: در صورت هر گونه تغییرات ستاد هدفمندی یارانه ها به صورت گسترده اطلاع رسانی خواهد کرد…

 

 

قیمت CNG افزایش نمی یابد

در شرایط فعلی پس از بنزین از CNG پر طرفدارترین حامل انرژی در بین خودروسواران کشور است به طوری که هم اکنون به طور متوسط روزانه بیش از ۱۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در جایگاههای CNG سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرد.   از اواسط فروردین ماه امسال با کاهش تدریجی سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروها مصرف CNG در جایگاهها افزایش یافته است که با توجه به ساخت نزدیک به ۶۰۰ جایگاه جدید گاز پیش بینی می شود مصرف این حامل انرژی تا پایان امسال از مرز ۲۰ میلیون متر مکعب در روز عبور کند.   سیدمسعود میرکاظمی وزیر نفت هم یکی از ددلایل افزایس صف در جایگاههای CNG را تفاوت قیمتی بین بنزین آزاد و CNG اعلام کرده و به مهر گفته است: با توجه به مقرون به صرفه بودن گاز طبیعی در مقایسه بنزین ۷۰۰ تومانی استفاده از این حامل انرژی توسط مردم افزایش یافته است.

در حال حاضر بیش از یکهزار و ۶۴۰ جایگاه گاز با نزدیک به ۹ هزار و ۵۰۰ نازل عرضه سی.ان.جی در سطح کشور فعال است که ظرفیت سوخت رسانی به خودروهای دوگانه سوز را به یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب در ساعت افزایش داده است.

احتمال منطقه ای شدن سهمیه بنزین خودروها

با گذشت پنج سال از اجرای نظام سهمیه بندی و عرضه کارتی این فرآورده نفتی، پیش بینی می شود مرحله جدیدی از نظام هوشمند مدیریت مصرف بنزین در سطح کشور اجرایی خواهد شد.   در حال حاضر سهمیه اختصاصی به خودروها در استانهای مختلف کشور از روند یکسانی برخوردار است به طوری که در هر دوره تفاوتی بین سهمیه بنزین در کلانشهرها و شهرهای کوچک وجود ندارد و این در حالی است که تراکم بالای خودروها در شهرهای بزرگ موجب افزایش مصرف بنزین می شود.   اسفند ماه سال گذشته بسته پیشنهادی منطقه ای شدن سهمیه بنزین خودروها به دولت ارسال شده است که در فاز اول تا پایان سه ماهه نخست سالجاری در خصوص اختصاص سهمیه بنزین به تاکسی ها در قالب طرح منطقه ای تصمیم گیری نهایی انجام می شود.   محمد رویانیان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اسفند سال گذشته در جمع خبرنگاران در خصوص اجرای این طرح، گفته بود: در صورت اتخاذ هر گونه تصمیم گیری ستاد هدفمندی یارانه ها به صورت گسترده اطلاع رسانی لازم را انجام می دهد.   پیش بینی می شود تا ابتدای تیر ماه امسال با نهایی شدن برخی از سازو کارهای اجرایی، فاز اول اختصاص منطقه ای سهمیه های بنزین خودروها در برخی از نقاط کشور اجرایی شود.   همزمان با اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه ها و اصلاح قیمت حاملهای مختلف انرژی، بنزین به صورت سه نرخی و دو نرخی گازوئیل در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور فراهم شده است.
بر اساس اعلام ستاد هدفمندی یارانه ها، از ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۸ آذرماه بنزین حمایتی ۱۰۰ تومان، بنزین سهمیه ای ۴۰۰ تومان، بنزین آزاد ۴۰۰ تومان، سی.ان.جی ۳۰۰ تومان، گازوئیل سهمیه ای ۱۵۰ تومان و گازوئیل آزاد ۳۵۰ تومان در جایگاه‌ها عرضه می شود.   در حال حاضر ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار خودروی بنزین سوز، هفت میلیون موتورسیکلت، ۶۸۰ هزار خودروی گازوییل سوز و در مجموع ۱۹ میلیون کارت هوشمند سوخت در سطح کشور فعال است.

فروردین ۲۴ام, ۱۳۹۰ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


30278