نام سايت نام سايت

عینک‌ آفتابی‌هایی که کنار خیابان به فروش می‌رسند، غیراستانداردند

 

 

برخی عینک‌های آفتابی وارداتی به ویژه آن‌هایی که در کنار خیابان و به قیمت‌هایی پایین همچون دو هزار تومان به فروش می‌رسند، هیچ کدام از استانداردهای لازم از جمله فیلتر جاذب اشعه UV را نداشته و مضر هستند.

محمدرضا لواسانی ـ ‌تولیدکننده عینک آفتابی ‌ـ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ، با بیان این مطلب افزود: حدود ۸۰ درصد از عینک‌ آفتابی‌های موجود در بازار وارداتی است.

وی با بیان این‌که عینک‌های آفتابی وارداتی در صورت داشتن برند معتبر از کشورهایی همچون ایتالیا ، آلمان ، فرانسه و عینک‌های فاقد برند معتبر از کشورهایی شرقی همچون چین، کره و تایوان وارد می‌شوند، خاطرنشان کرد: البته بعضا نیز دیده شده که نمونه برخی برندهای معتبر اروپایی در چین تولید شده و محصولات چینی با برند اروپایی وارد کشور می‌شود.

این تولیدکننده عینک آفتابی در خصوص چگونگی تشخیص عینک آفتابی استاندارد از غیر استاندارد گفت: مصرف کننده به هیچ وجه توانایی تشخیص استاندارد یا غیر استاندارد بودن عینک آفتابی را ندارد و در این موارد به صورت اعتماد بین خریدار و فروشنده عمل می‌شود.

وی ادامه داد: در تولید عینک‌های آفتابی رعایت استانداردها بسیار مهم بوده و شیشه این عینک‌ها باید مجهز به فیلتر جذب کننده اشعه UV باشد. همچنین شیشه عینک‌های آفتابی باید عاری از هرگونه موج، هاله رنگ و لکه باشند.

موسسه استاندارد بر واردات عینک آفتابی از مبادی رسمی نظارت کرده و آن‌ها را در آزمایشگاه‌های اپتیک دانشگاه شریف و دانشگاه علوم پزشکی تست می‌کند.

لواسانی با بیان این‌که برخی فروشندگان، عینک‌های آفتابی غیراستاندارد و ارزان قیمت را به عنوان عینک‌ اصل و به قیمت‌های بالا ‌می‌فروشند، تصریح کرد: در حال حاضر موسسه استاندارد بر واردات عینک آفتابی از مبادی رسمی نظارت کرده و استاندارد آن‌ها را در آزمایشگاه‌های اپتیک دانشگاه شریف و دانشگاه علوم پزشکی تست می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بر واردات عینک از مبادی غیر رسمی هیچگونه نظارتی نشده و عینک‌های وارداتی از این مبادی معمولا فاقد استانداردهای لازم هستند.

به گفته او عینک‌های آفتابی غیراستاندارد نه تنها از چشم در برابر اشعه آفتاب محافظت نمی‌کنند، بلکه در زمان استفاده از این عینک‌ها به دلیل بازتر شدن عدسی چشم، درصد بیشتری از اشعه مضر UV وارد چشم شده و آسیب بیشتری می‌رسانند.

تیر ۲۵ام, ۱۳۹۰ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


83591