نام سايت نام سايت

علت گران شدن مسکن

برچسب ها:

در ماه گذشته بازار خرید و فروش و اجاره تحت تاثیر نوسانات قیمتی بازار قرار گرفت و متقاضیان مسکن را با موجی از نگرانی روبرو کرد و دولت را برآن داشت تا با ابزارهای تعزیراتی از افزایش اجاره بها جلوگیری کند اما با وجود این طرحها مالکان و اقتصاددانان اعلام می کنند که افزایش تورم، دلیل گرانی در بازار اجاره و خرید و فروش مسکن است.

درحالی که دولت با کنترل تعزیراتی وارد بازار اجاره بها شده است، کارشناسان اعلام می‌کنند که افزایش هزینه تمام شده تولید بر قیمت مسکن تاثیر گذار بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در ماه گذشته بازار خرید و فروش و اجاره تحت تاثیر نوسانات قیمتی بازار قرار گرفت و متقاضیان مسکن را با موجی از نگرانی روبرو کرد و دولت را برآن داشت تا با ابزارهای تعزیراتی از افزایش اجاره بها جلوگیری کند اما با وجود این طرحها مالکان و اقتصاددانان اعلام می کنند که افزایش تورم، دلیل گرانی در بازار اجاره و خرید و فروش مسکن است.

آنان معتقدند که نوسان در سایر زیر بخش ای تولیدی بر بازار مسکن و هزینه تمام شده ساخت و ساز موثر بوده به طوری که تولید برخی از مصالح ساختمانی با نوسان مواجه شده است و این امر بر قیمت تمام شده تولید ساختمان تاثیر می گذارد.

در این رابطه یکی از کارشناس بازار مسکن در گفتگو با مهر با اشاره به تورم در بهار امسال، بیان کرد: تورم ۲۰  درصدی در بهار امسال منجر به نوسانات قیمتی در برخی از مصالح ساختمانی شده و همین امر بر قیمت مسکن تاثیر گذار است.

علی اکبر نیکو اقبال با بیان اینکه مسکن به عنوان یک کالای سرمایه ای تحت تاثیر نوسانات قیمت دیگر کالاها قرار می گیرد، گفت: با افزایش قیمت ساخت مسکن، اجاره بها هم به تبع آن با افزایش قیمت روبرو می شود، زیرا متاثر از قیمت خرید و فروش مسکن است.

همراه با نوسان قیمت در تهران، قیمت آپارتمان در سایر استانها هم با افزایش روبرو شده است. رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در این باره به مهر گفت: در شهرهای مازندران و یزد قیمتها تغییری نداشته است اما اهواز، زنجان و برخی از شهرهای بزرگ با کمی افزایش قیمت مواجه بودند.

مصطفی قلی خسروری یادآور شد: نباید انتظار داشت که پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و اعلام رسمی ارزش افزوده و شاخص بانک مرکزی، قیمت مسکن تغییری نکند اما دولت سعی دارد با اجرای برخی از قوانین تعزیراتی از افزایش قیمت بیشتر در بازار اجاره، جلوگیری کند.

فهرست قیمت آپارتمان در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر آپارتمان ۵۵ متری در شهران یکخوابه ۴ ساله با پارکینگ و انباری به قیمت ۸۸ میلیون تومان به فروش می رسد و ۵۱ متری در سبلان هر متر مربع یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

۵۴ متری در محدوده کاشانی هم با پاکینگ و انباری با قیمت ۱۱۲ میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است و مالکی دیگر واحد ۵۷ متری نوساز را متری یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به فروش می رساند .

همچنین ۵۷ متری در محدوده شهدا دلگشا ۲ خوابه با انباری به قیمت ۶۶ میلیون تومان به فروش می رسد و آپارتمانی ۵۶ متری در رودکی ۲ خوابه با قیمت ۷۴ میلیون تومان از سوی مالک به فروش گذاشته شده است.

۶۳ متری در کاشانی اباذر یک خوابه با پارکینگ و انباری هم با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان به فروش میرسد و واحدی ۶۲ متری در جنت آباد چهخار باغ با قیمت ۱۱۸ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

همچنین مالک آپارتمانی در نواب، واحد ۷۰ متری خود را به  قیمت ۶۶ میلیون تومان به فروش می رساند و ۷۰ متری در رودکی آذربایجان با قیمت ۱۰۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

تیر ۱۱ام, ۱۳۹۰ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


88256