نام سايت نام سايت

عجایب طبیعت در ایران + تصاویر

تپه های کال جنی

تپه های کال جنی در ۳۰ کیلومتری طبس قرار دارد. این دره به دره ی جن ها مشهور است. راه رفتن در این دره خطرناک بوده و حتما باید به وسیله ی یک راهنما به آنجا بروید. دره ی کل جنی دیواره های بلند و راههای پرشیبی دارد. در این دره به تونلها و خانه هایی بر می خورید که زمانی محل زندگی زرتشیان بوده است و به آن خانه ی گبرها گفته می شود.

باغ سنگی

این باغ که به باغ سنگی مشهور است در شهرستان سیرجان از استان کرمان قرار دارد. باغ متعلق به یک مرد کر و لال به نام «درویش‌خان اسفندیارپور» می باشد که هم اکنون فوت کرده و همین باغش محل دفن او می باشد. در سال ۱۳۴۰ که اصلاحات صورت گرفت ، وی بسیاری از املاک خودش را از دست داد. به همین دلیل و برای اعتراض دیگر باغداری نکرد و پس از آن تمام درختان خشک شدند. او به همه ی شاخه های درخت میوه ای که همان سنگ است آویزان کرد و مثل یک میوه ی واقعی از آنها مراقبت کرد.

 

گِل‌فشان شگفت انگیز

در ۱۰۰ کیلومتری چابهار، کوه گل‌فشان «بندر تنگ» قرار دارد. اطراف این کوه را بیابانی همرنگ کوه و گِلی که از دهانه آن می‌جوشد و به اطراف پرتاب می‌شود فرا گرفته است. در بالاترین نقطه کوه، چاله‌ای به قطر کمتر از یک متر و به عمق حدود نیم‌متر وجود دارد که با گل پوشیده شده است. در فواصل زمانی حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، مقداری گِل با صدای خاصی شبیه به ترکیدن یک حباب از چاله خارج و به اطراف پراکنده می‌شود. احتمالا تمام این کوه در طول سال‌های دراز بر اثر فعالیت این چشمه ایجاد شده باشد.

گِل‌فِشان پدیده‌ای طبیعی است که طی آن گل ‌و لای از زیر زمین به شکل چشمه‌وار به سطح زمین می‌رسد و شکل ماهوری بخود می‌گیرد.

 

جنگل جیغ کش

یک جنگل بزرگ در روستایی به نام  سربرج در منطقه ی طرقبه در مشهد قرار دارد. این جنگل در زمان تاریکی مملو از صداهای وحشتناک می شود ، به گونه ای که کسی در زمان شب به آنجا نمی رود. علت این صداها هنوز معلوم نیست. اما با تحقیقاتی که بومیان آنجا انجام دادند و همچنین داستانهایی که از اجداد آنها باقی مانده است ، گویا این صداها مربوط به ملخ هایی می شود که تنها در زمان شب به آنجا حمله می کنند.

 

باداب پلکانی

چشمه‌های پلکانی «باداب‌سورت» ساری در ایران بی‌نظیر هستند. این باداب شامل چندین چشمه با آب‌های کاملاً متفاوت از لحاظ رنگ، بو، مزه و حجم آب است. چشمهٔ اول دارای آب بسیار شور و استخری با قطر حدود ۱۵ متر و عمق زیاد است. چشمهٔ دوم که در بالادست و شمال غربی این چشمه قرار دارد، ترش‌مزه و دارای آبی به رنگ قرمز و نارنجی است، در اطراف چشمه کمی رسوب آهن نشسته‌ است. جریان آب‌های رسوبی و معدنی این چشمه‌ها طی سال‌ها، در شیب پایین دست کوهستانی خود، صدها طبقه و ده‌ها حوضچهٔ پلکانی بسیار زیبا به رنگ‌های نارنجی، زرد و قرمز در اندازه‌های مختلف پدید آورده‌است. این طبقات و حوضچه‌ها در واقع جاذبهٔ اصلی و ویژگی منحصر به فرد چشمه‌های باداب سورت است. زیبایی این طبقات و محل ویژهٔ قرارگیری چشمه در دامنهٔ کوهستان و چشم‌اندازهای اطراف به ویژه در غروب تحسین‌برانگیز است.

 

چشمه ی جوشان باباگر

اگر بیماری گوارشی دارید به شما پیشنهاد می شوید که یک سری به چشمه ی باباگر در شمال شرق شهرستان قروه بزنید. این چشمه ی بسیار زیبا دارای رنگهای بسیار متنوعی از رنگ سرخ گرفته تا رنگ لیمویی می باشد. علت رنگهای این چشمه به دلیل وجود مواد معدنی بخصوص گوگرد می باشد. بر اساس شواهد  مصرف آب این چشمه می تواند در خیلی از امراض از جمله راشیتیسم ، تورم ، سوء هاضمه ، بیماریهای پوستی و . . . می تواند موثر واقع شود.

دی ۸ام, ۱۳۹۵ | دسته: مکان های تفریحی بکر

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


92528