نام سايت نام سايت

طلب همسر از خدای رحمان، برای خود و دیگران!

برچسب ها:

http://www.saeidpix.com/upload/2011/03/Y8F863CAVMQNPVCA9ZZ1K9CAYO71E3CA6AD5KECA63S48MCATLG4RCCAXVW40DCAOOO3RMCAZT7UMVCA2363FBCA50TQ11CAWVPKBLCACVAN1HCA395ZISCAWNRR8UCAKQ2LUTCAF25Z9PCA439DJMCATHQ3BC1.jpg

 

فقط بلوغ فکری و مقدمات مادی نیست که مانع ازدواج است. گاهی پیدا نشدن مورد مناسب و … هم مانع ازدواج برخی افراد می‌شود.
در مورد دعا برای حفظ از آفات دنیا، قبلا مطلبی نوشتم و چند دعای کوتاه اما صحیح‌السند نقل کردم. بدون شک انسان در مورد ازدواج هم انسان نباید از دعا و طلب حاجت خود از خدا غافل شود. در این مطلب به چند دعا و نکته که از ائمه نقل شده، اشاره می‌شود:

* الکافی۳/۴۸۱ و الفقیه۳/۳۹۴: … عَنِ الْقَاسِمِ بْنِ یَحْیَی عَنْ جَدِّهِ الْحَسَنِ بْنِ رَاشِدٍ عَنْ أَبِی بَصِیرٍ قَالَ قَالَ لِی أَبُو عَبْدِ اللَّهِ علیه‌السلام: إِذَا تَزَوَّجَ أَحَدُکُمْ کَیْفَ یَصْنَعُ؟ قُلْتُ لَا أَدْرِی!
قَالَ إِذَا هَمَّ بِذَلِکَ فَلْیُصَلِّ رَکْعَتَیْنِ وَ یَحْمَدُ اللَّهَ ثُمَّ یَقُولُ: «اللَّهُمَّ إِنِّی أُرِیدُ أَنْ أَتَزَوَّجَ فَقَدِّرْ لِی مِنَ النِّسَاءِ أَعَفَّهُنَّ فَرْجاً وَ أَحْفَظَهُنَّ لِی فِی نَفْسِهَا وَ فِی مَالِی وَ أَوْسَعَهُنَّ رِزْقاً وَ أَعْظَمَهُنَّ بَرَکَهً وَ قَدِّرْ لِی وَلَداً طَیِّباً تَجْعَلُهُ خَلَفاً صَالِحاً فِی حَیَاتِی وَ بَعْدَ مَمَاتِی»
ابابصیر می‌گوید که امام صادق علیه‌السلام به من فرمود: زمانی که یکی از شما می‌خواهد ازدواج کند، چه می‌کند؟ گفتم نمی‌دانم(!)
فرمود: زمانی که همت کرد تا ازدواج کند، پس باید دو رکعت نماز بخواند و خدا را حمد گوید و سپس اینگونه دعا کند: «خدایا من می‌خواهم ازدواج کنم! برای من از بین زنان، پاکدامن‌ترین آنها را مقدر کن؛ زنی که درباره خود و اموال شوهرش حفیظ‌ترین باشد و رزقش زیادترین و برکتش بزرگ‌ترین باشد و فرزندانی برایم مقدر کن که بازماندگانی صالح برای من باشند در زندگی و پس از وفاتم.»
* دعوات الراوندی۲۱۵: و قال النبی ص یا علی اقرأ یس فإن فی قراءه یس عشر برکات ما قرأها جائع إلا أشبع و لا ظامی إلا روی و لا عار إلا کسی و لا عزب إلا تزوج و لا خائف إلا أمن و لا مریض إلا برئ و لا محبوس إلا أخرج و لا مسافر إلا أعین سفره و لا قرأها رجل ضلت له ضاله إلا ردها الله علیه و لا مسجون إلا أخرج و لا مدین إلا أدی دینه و لا قرئت عند میت إلا خفف عنه تلک الساعه.
پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) به امیرالمومنین فرمودند: ای علی! سوره یاسین را بخوان چرا که در قرائت آن ۱۰ برکت هست:
گرسنه‌ای آن را نمی‌خواند مگر آنکه سیر می‌شود و تشنه‌ای نمی‌خواند مگر آنکه سیراب شود و برهنه‌ای نمی‌خواند مگر آنکه پوشانده می‌شود و مجردی نمی‌خواند مگر آنکه ازدواج می‌کند و کسی که ترسیده نمی‌خواند مگر آنکه ایمنی می‌یابد و گرفتاری نمی‌خواند مگر آنکه آزاد شود و مسافری آن را نمی‌خواند مگر آنکه … و مردی که گمشده‌ای دارد آن را نمی‌خواند مگر آنکه خدا گمشده‌اش را به او برمی‌گرداند و زندانی نمی‌خواند مگر آنکه آزاد شود و مقروضی نمی‌خواند مگر آنکه قرضش ادا می‌شود.
و این سوره نزد میت خوانده نمی‌شود مگر آنکه در همان ساعت از عذابش کم می‌شود.

* مصباح‏المتهجد ۴۶۶: دعاء لیوم الثلاثاء …اللهم إنی أسألک من فضلک قلوبا سلیمه و ألسنه صادقه و أزواجا صالحه و إیمانا ثابتا…
شیخ طوسی در کتاب «مصباح متهجد» دعایی را برای سه‌شنبه‌ها نقل کرده که در بخشی از آن دعا چنین آمده است: «خدایا من از فضل تو، دل‌هایی سالم و زبان‌هایی راستگو و همسرانی صالح و ایمانی ثابت طلب می‌کنم.»
* المصباح‏للکفعمی ۴۵۴: وَ قَالَ فِی سُورَهِ طه مِنْ جَعَلَهَا مَعَهُ وَ مَضَی إِلَی قَوْمٍ یُرِیدُ التَّزْوِیجَ مِنْهُمْ زَوَّجُوهُ.
درباره سوره طه؛ نقل شده که هرکس آن را با خود همراه داشته باشد و نزد کسانی که خواهان تزویج با آنان است برود، به او همسر می‌دهند
* مهج الدعوات ۳۳۳: عن أبی عبد الله ع أنه قال من حقنا علی أولیائنا و أشیاعنا أن لا ینصرف الرجل منهم من صلاته حتی یدعو بهذا الدعاء «و هو اللهم إنی أسألک بحقک العظیم العظیم… و زوج العازبین…»
سیدبن‌طاووس در مهج از اامام صادق علیه‌السلام نقل کرده که فرمودند: یکی از حقوق ما بر شیعیان ما، این است که بعد از نماز، از نمازش منصرف نشود مگر اینکه این دعا را بخواند: خدایا من از تو می‌خواهم به حق بزرگ و عظیمت؛ که… همه مجردین را همسردار کنی…

———–
منبع: وبلاگ من و متعه‌ام

اسفند ۱۵ام, ۱۳۸۹ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


30156