نام سايت نام سايت

ریاست دوباره ی سپ بلاتر بر فدراسیون فیفا

سپ بلاتر

 

جوزف سپ بلاتر با ۱۸۶ رای در سالن همایش زوریخ برای ۴ سال آینده به عنوان رئیس فیفا شناخته شد.

سپ بلاتر برای چهارمین دوره ۴ ساله، با کسب ۱۸۶ رای از ۲۰۳ رای اخذ شده بر صندلی ریاست فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) تکیه زد.

 

وی که تنها رقیب خود، محمد بن‌همام را از چند روز پیش حذف شده می‌دید با خیالی آسوده نظاره‌گر رای حضار به تمدید مدیریت خود بود. بسیاری از کارشناسان ریاست بلاتر را به امپراطوری تشبیه کردند که برای ۴ سال دیگر‌ تمدید شد و به راحتی رقبای آسیایی و آفریقایی خود را خاموش کرد.

بلاتر برای چهارمین دوره چهار ساله رئیس فیفا شناخته شد اما ابهام زیادی در خصوص حذف بن همام و متحدانش بر سر زبان‌ها است.

این پیرمرد سوئیسی در ۸ ژوئن ۱۹۹۸ به‌عنوان هشتمین رئیس فیفا برگزیده شد. وی آن زمان در انتخاباتی که در پاریس انجام شد بر لنارت یوهانسون رئیس سابق یوفا پیروز شد. بلاتر ۴ سال بعد از عیسی حیاتو پیشی گرفت و در سال ۲۰۰۷ نیز برای سومین بار در زوریخ ریاست فیفا را بدست آورد.
خبر خوش بلاتر و حرکات عجیب و غریب تعدادی از اعضای فیفا
شصت‌و‌ششمین کنگره فیفا برای انتخاب رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) حاشیه‌‌های متفاوتی به همراه داشت

عصر روز چهارشنبه  در پایان شصت‌ویکمین کنگره فیفا در زوریخ مراسم رای‌گیری برای انتخاب سپ بلاتر انجام گرفت.
این رئیس ۷۵ ساله که از سال ۱۹۹۸ زمام امور سازمان مرجع جهانی این رشته ورزشی را برعهده دارد، با کسب ۱۸۶ رای از ۲۰۳ رای ممکن برای ۴ سال دیگر در ریاست فیفا باقی ماند.

در زیر حاشیه‌های این مراسم را می‌خوانید:

* ۸ ساعت کنگره و یک ساعت و نیم رای‌گیری
در شرایطی نشست فیفا امروز آغاز شد که این کنگره بیش از ۸ ساعت طول کشید و مراسم رای‌گیری رئیس فیفا نیز بیش از یک ساعت و نیم به‌طول انجامید.

*ترک سالن توسط بلاتر
قبل از آغاز رای‌گیری بلاتر اقدام به ترک سالن کرد. وی به هنگام خروج مقابل میکروفن حضور یافت و اظهارداشت این کار را براساس قوانین و به منظور راحتی کار روسای فدراسیون‌ها انجام می دهد.

*گروندونا؛ رئیس کنگره
با ترک سالن توسط بلاتر، خولیو گروندونا،‌ نایب رئیس آرژانتینی وی مسئولیت اداره جلسه را برعهده گرفت. در این حال جروم والکه، مسئولیت هدایت مراسم رای‌گیری را برعهده گرفت. وی به ترتیب حروف الفبا روسای فدراسیون‌ها را به پای دو صندوق شماره یک و دو فرا می‌خواند.

*کفاشیان در صندوق یک
علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران رای خود را به صندوق شماره یک انداخت. وی همراه با همتای عراقی برای ارائه رای حاضر شد.

*حرکات عجیب‌و‌غریب تعدادی از اعضا
برخی از روسای فدراسیون‌ها پس از فارغ شدن از رای دهی،‌ با خوشحالی عجیبی به سمت محل استقرار خود حرکت می‌کردند. در این بین با حرکات دست برای برخی از نایب‌ ‌رئیس‌های فیفا، حرکات عجیب‌و‌غریب و بحث‌‌انگیزی از خود بروز دادند.

*برق شادی در چشمان والکه
پس از آنکه کار رای دهی ۲۰۳ رئیس فدراسیون حاضر در جلسه باحضور نمایندگان زامبیا و زیمباوه خاتمه یافت،‌ چهار کارمند فیفا مشغول خالی کردن و شمارش آرا شدند. در مرحله آخر والکه برای ثبت صورت‌جلسه در پای میز شمارش حاضر شد. وی هنگامی که همکارانش اعلام آرا نهایی را به وی کردند،‌ برای یک لحظه برق شادی در چهره‌اش نمایان شد.

*حضور مجدد بلاتر
پس از اعلام رای انتخاب مجدد بلاتر، وی بلافاصله در سالن حضور یافت. در این حال اعضا خانواده‌اش با خوشحالی بسیار جزو اولین نفراتی بودند که به سویش رفتند و انتخابش را تبریک گفتند.

*تشکر از نایب رئیس‌ها
پس از انتخاب بلاتر به عنوان رئیس آینده فیفا وی از زحمات همکارانش و نایب‌‌رئیس‌های خود تشکر کرد. در این حال از زحمات شخصیت‌های همجون جف تامپسون، جونجی اوگورا، شاهزاد علی بن‌الحسین، دیوید چونگ ‌و جیم بویس قدردانی شد.

*خبر خوش بلاتر در مورد بکن باوئر
بلاتر که از تک تک نایب‌ رئیس ‌های فیفا با اعطا هدیه تشکر کرد، به هنگام رویارویی با فرانتس بکن باوئر گفت: باید به همه علاقمندان در جهان یک خبر خوش بدهم و آن اینکه فرانتس بکن باوئر همچنان در فیفا باقی خواهد ماند و به پیشبرد فوتبال کمک خواهد کرد. در این هنگام گروندونا، رئیس فدراسیون آرژانتین با خنده معنی‌دار به حرکات بلاتر می‌نگریست.

خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۰ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


21582