نام سايت نام سايت

درد معده بیماری شایع تابستان/درمان درد معده

برچسب ها:

http://www.nazpatogh.com/aban90/b649fdd04260cba2adb6ecc9a27867a3.jpg

معده درد بیماری شایع در تابستان

سلامت نیوز : دکتر رضا دهقان پور، مدیر مرکز اورژانس تهران گفت: «در تابستان با شیوع بیماری‌هایی مواجه هستیم که در ابتدا ساده تلقی و بدون توجه و رسیدگی فراموش می‌شوند، در صورتی که همین بیماری‌های ساده مثل معده درد، باعث ذخم معده یا ذخم اثنی عشر می‌شود.»

دکتر رضا دهقان پور، مدیر مرکز اورژانس تهران در گفت‌وگو با سینا گفت: «با آغاز فصل تابستان با بیماری‌هایی در مرکز اورژانس مواجه می‌شویم که زمینه ساده ای داشته اند ولی با بی‌توجهی شدت گرفته‌اند، یکی از این بیماری‌ها، معده درد است که در فصل تابستان به دلایل مبهمی شایع‌تر می‌شوند.»

وی تصریح کرد: «معده درد در افراد به دلایلی مثل خون ریزی‌های گوارشی، استرس، دخانیات، غذاهای محرک، الکل و پرخوری ایجاد می‌شود.»وی در ادامه بیان کرد: «از میان دلایلی که به آن اشاره شد، خون ریزی‌های گوارشی اهمیت بیشتری در ایجاد درد معده دارند.»

دکتر دهقان پور گفت: «تصور مردم این است که علت اصلی معده درد، استرس است و با برطرف شدن استرس معده درد نیز برطرف می‌شود در صورتی که بیماران به این موضوع توجه نمی‌کنند که استرس‌های طولانی مدت، باعث ذخم معده یا ذخم اثنی عشر می‌شود.»

وی با اشاره به معده دردهایی که افراد دارند، بیان کرد: «تعداد افرادی که به خاطر درد معده به اورژانس مراجعه می‌کنند در تابستان بیشتر می‌شود و این افراد معمولا بیماری خود را نادیده می‌گیرند.»

وی افزود: «فرد بیمار، مشکل خود را تا انجا نادیده می‌گیرد که بیماری کاملا گسترش یافته و یک درد معده که در ابتدا به راحتی درمان می‌شد، به وضعی می‌رسد که نیاز به درمان طولانی مدت دارد.»

مدیر مرکز اورژانس تهران توصیه کرد: «به بیمارانی که به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، توصیه می‌کنیم که ابتدا منبع استرس را شناسایی کنند و در صورتی که استرس موجب بروز بیماری‌های دیگر شد به درمان آن نیز توجه کنند، چون این احتمال وجود دارد که بیماری گسترش یابد و بیشتر شود.»

دکتر دهقان پور در پایان گفت: «استفاده از غذاهای محرک، پر ادویه، سس‌های تند معده را تحریک می‌کنند و بارها و بارها توصیه شده است که از مصرف این مواد غذایی به خصوص در فصل تابستان پرهیز کنید.»

http://www.nazpatogh.com/aban90/d4cc1f9536cfc20607e5df8896a1a19a.jpg

معجون‌های طبیعی برای درمان معده درد

 

معده درد یک ناراحتی بسیار شایع است که در همه افراد از هر جنسیت و در هر گروه سنی ممکن است بروز کند.
معمولا خوردن چیزی در خارج از برنامه غذایی، موجب بروز معده درد می‌شود.

به گفته متخصصان تغذیه و گوارش، زمانی که دستگاه گوارش بدن نمی‌تواند غذایی را هضم کند، فرآیند هضم غذا کامل نمی‌شود و در نتیجه درد معده بروز می‌کند. هرچند این قبیل معده دردها ممکن است مشکل جدی و مزمن نباشند اما در هر حال موجب ناراحتی می‌شوند و آزاردهنده هستند.

روزنامه ایندیا اکسپرس در مقاله جدیدی به چند راه‌کار موثر و طبیعی برای کاهش درد معده اشاره کرده است که می‌توان برای درمان معده ‌درد آنها را جایگزین قرص‌ها و داروهای شیمیایی کرد. این گزینه‌های طبیعی به قرار زیر است:

-‌ اگر درد معده شما ناشی از اسیدی شدن معده است، یک لیوان آب سودادار بنوشید.

-‌ یک نوشیدنی انرژی‌زا که درعین حال تاثیر شگفت‌انگیز در تسکین معده‌درد دارد، مخلوط یک لیوان آب با یک نصف لیموترش و یک قاشق غذاخوری عسل است.

-‌ یک میان وعده سالم برای تسکین درد معده، مقداری دانه انار همراه با کمی نمک و فلفل است.

– همچنین یک راه‌کار موثر برای تسکین فوری و سریع درد معده مصرف ترکیبی از نعناع، زنجبیل و آب میوه همراه با مقدار اندکی نمک سیاه در یک لیوان آب است. نوشیدن این شربت درد معده را به سرعت کاهش می‌دهد.

-‌ جویدن دانه رازیانه نیز در درمان معده درد موثر است. برای این که بهتر نتیجه بگیرید یک قاشق چایخوری تخم رازیانه را در یک لیوان آب ریخته و از شب تا صبح بگذارید تا خیس بخورد. صبح روز بعد تخم‌های رازیانه را بخورید و آب این شربت را نیز بنوشید.

تیر ۲ام, ۱۳۹۲ | دسته: سـلامتـی و بهداشـت

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


43212