نام سايت نام سايت

خبر آزمون دستیاری پزشکی آبان ۸۹

برچسب ها:

بزرگترین پرتال سرگرمی و تفریحی ایرانیان *** www.m0ri.com

وزارت بهداشت جزئیات شرکت، ثبت نام و برگزاری آزمون سی و هشتمین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بالینی در سال ۸۹ را اعلام کرد که بر این اساس ثبت نام داوطلبان از ۱۵ آبان آغاز می شود…

جهت خواندن به (ادامه مطلب) مراجعه کنید…

 

آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی پزشکی بالینی در سال ۸۹ به صورت متمرکز در دانشگاههای علوم پزشکی مجری برگزاری آزمون برگزار می شود. ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت http://sanjeshp.ir انجام می گیرد. کلیه مراحل ثبت نام، دریافت کلید، کارنامه، ارسال اعتراضات، انتخاب رشته – محل از طریق اینترنت خواهد بود.

برابر قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو مصوب مجلس شورای اسلامی در دوره های تکمیلی و تخصصی، سهمیه های پذیرش در این دوره دستیاری اصلاح شد.

مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت شرایط‌ لازم‌ جهت شرکت در آزمون دستیاری را اعلام کرد. بر این اساس تأیید صلاحیت‌ عمومی‌ طبق‌ ضوابط‌ شورای‌ عالی‌ انقلاب‌ فرهنگی‌، داشتن‌ مدرک‌ یا گواهینامه‌ فارغ‌التحصیلی‌ در رشته‌ دکتری‌ پزشکی‌ عمومی‌ و داشتن‌ کارت‌ پایان‌ خدمت‌ نظام‌ وظیفه‌ یا معافی‌ برای‌ آقایان‌ از جمله این شرایط است.

اتمام‌ خدمات‌ قانونی‌ (خدمت‌ نظام‌ وظیفه‌ عمومی‌، خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، پیام‌ آوران‌بهداشت‌) یا معافیت از آن تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۹۰ از دیگر شرایط شرکت در آزمون است.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کلیه مشمولین آیین نامه “تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان” مجاز هستند فقط یک نوبت (و حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت از تحصیل) در آزمون ورودی پذیرش دستیار تخصصی شرکت کنند.

مشمولین کمیسیون موضوع مواد ۲ و ۳ آئین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان که شامل یک درصد رتبه‌ اول‌، یک درصد رتبه‌ دوم‌ (صدک‌ ۹۸ تا ۹۹) و یک درصد رتبه‌ سوم‌ (صدک‌ ۹۷ تا ۹۸) دانشگاههای‌ علوم‌ پزشکی‌ می‌توانند قبل‌ از انجام‌ خدمات‌ قانونی‌ با رعایت‌ مقررات‌ مربوطه‌ در آزمون‌ پذیرش‌ دستیار شرکت‌ کنند.

پزشکان‌ عمومی‌ متأهل به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان با رعایت موارد مندرج در قانون مجاز به‌ شرکت‌ در آزمون‌ دستیاری هستند.

دانشجویان‌ پزشکی‌ عمومی‌ متاهل‌ (اعم‌ از خانم‌ و آقا) که‌ حداقل‌ تا تاریخ ۲۹ اسفند سال ۸۹ مشغول‌ به‌ تحصیل‌ بوده‌ و حداکثر تا پایان ۳۱ شهریور سال ۹۰ فارغ‌التحصیل‌ می‌ شوند و نیز کلیه فارغ التحصیلان پزشکی عمومی متأهل از تاریخ ۲۰ دی ماه ۸۸ تا ۲۰ دی ماه ۸۹ قبل از شروع به خدمت نظام وظیفه و نیز خدمات لایحه طرح نیروی انسانی و کلیه مشمولین این قانون (اعم از دانشجو و یا فارغ التحصیل) صرفاً مجاز به یکبار شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی با استفاده از مقررات فوق الذکر هستند.

ترخیص‌ مشمولان‌ خدمت‌ نظام‌ وظیفه‌ مندرج‌ در این تبصره بر عهده‌ وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ نیست. بانوان‌ متأهل‌ مشمول‌ قانون‌ خدمت‌ پزشکان‌ و پیراپزشکان‌ که‌ قبل‌ از اول آذر سال ۸۰ فارغ‌التحصیل‌ شده‌اند بدون‌ نیاز به‌ ارائه‌ نامه‌ عدم‌ نیاز از دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی‌ محل‌ سکونت‌ به عنوان‌ مازاد بر نیاز وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ از انجام‌ خدمات‌ موضوع‌ قانون پزشکان و پیراپزشکان معاف‌ شناخته‌ می‌شوند.

عدم‌ اشتغال‌ به‌ تحصیل‌ داوطلب‌ در یکی‌ از رشته‌های‌ تخصصی‌ پزشکی‌، Ph.D، کارشناسی‌ ارشد پزشکی‌ ورزشی‌ و همچنین‌ نداشتن‌ مدرک‌ تخصصی‌ پزشکی بالینی و نداشتن‌ نقص‌ عضو مؤثر حرفه‌ای‌ برحسب‌ رشته از دیگر شرایط شرکت در این دوره از آزمون است. در این‌ دوره‌ محدودیت‌ سنی‌ وجود ندارد و شرکت‌ در آزمون‌ بصورت‌ آزمایشی‌ مجاز نیست.

زمان ثبت­نام و ارسال مدارک از ۱۵ آبان آغاز می شود و داوطلبان در این دوره تا ۲۰ آذر ماه فرصت دارند مدارک خود را از طریق اینترنت ارسال کنند. کارت آزمون دستیاری در روزهای ۲۵ تا ۲۷ بهمن ماه ۸۹ توزیع می شود و آزمون روز ۲۸ بهمن ماه برگزار می شود.

آزمون پذیرش دستیار تخصصی شامل یک آزمون کتبی چهارجوابی با ۲۰۰ سئوال است که از این ۲۰۰ سئوال، ۲ سئوال از منابع اخلاق پزشکی خواهد بود. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، تغییرات پیشنهادی در ارتباط با موضوع تحول در نظام پذیرش دستیار برای این دوره از آزمون دستیاری اعمال نخواهد شد.

سئوالات با توجه به منابع اعلام شده جهت این دوره از آزمون طرح می شود و موارد مندرج در این اطلاعیه به تصویب کمیسیون هفت نفره منتخب شورای آموزش پزشکی و تخصصی در تاریخ ۲۷ مهر ماه سال ۸۹ رسیده است.

آبان ۹ام, ۱۳۸۹ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


83709