نام سايت نام سايت

خبری تازه درباره آزمون استخدامی آموزش پرورش!

برچسب ها:

 

۵۰ نفر از نزدیکان مسئولان آموزش و پرورش در آزمون استخدامی مردود شده‌اند

وزیر آموزش و پرورش گفت: در آزمون استخدامی اخیر وزارت آموزش و پرورش حدود ۵۰ نفر از نزدیکان بنده و مدیران کل آموزش و پرورش یا معاونان وزارتخانه مردود علمی شده‌اند که نشانگر این است که هرکس در آزمون پذیرفته شده است با اتکا به توانش بوده است
 
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی عصر چهارشنبه در همایش تکریم معلمان جدیدالاستخدام اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران که با حضور ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از مجموع ۵ هزار پذیرفته شده آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در شهرستان‌های استان تهران در محل تالار وزارت کشور برگزار شد با اشاره به طراحی و برگزاری مراحل مختلف این آزمون اظهار داشت: در سراسر کشور حدود ۵۰ نفر از نزدیکان بنده، معاونان وزارتخانه یا مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور مردود علمی شده‌اند که بیانگر این واقعیت است که هر کسی در این آزمون پذیرفته شده تنها با اتکا به توان خودش بوده است…
وی افزود: در عین‌حال حتی اگر ۶ ماه تا یک سال دیگر نیز برای بنده ثابت شود که شخصی به ناحق وارد آموزش و پرورش شده است بدون شک او را برکنار می‌کنم و نیز اگر شخصی به این جمع‌بندی برسد و اثبات کند که صاحب حق بوده و مردود شده است، حتماً او را برمی‌گردانیم.
حاجی‌بابایی گفت: در طول تاریخ زندگی خود به اندازه برگزاری این آزمون سختی نکشیده‌ام و امیدوارم که با حضور نیروهای تازه‌نفس تحول بنیادین آموزش و پرورش سرعت و شتاب بیشتری بگیرد و از اینکه امروز در رابطه با استخدام شدن یا نشدن افراد شور و هیجان به‌ پا شده است خوشحالم که آموزش و پرورش در کانون توجه جامعه قرار گرفته است.

* ۲ هزار نفر از فرزندان معلمان شهید به استخدام آموزش و پرورش درمی‌آیند

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری آزمون استخدامی و حساسیت انتخاب ۴۰ هزار نفر از مجموع ۶۳۰ هزار نفر تأکید کرد: استخدام تمامی پذیرفته‌شدگان براساس قانون بوده است که یکی از الزامات قانونی اعمال سهمیه ۲۵ درصدی برای جذب فرزندان شاهد و ایثارگر است که در مجموع به طور کامل این موضوع را رعایت کردیم؛ همچنین براساس قانون یکی از فرزندان معلمان شهید حق ورود به آموزش و پرورش را دارد که براین اساس ۲ هزار نفر از فرزندان ۲ هزار معلم شهید به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمدند.
حاجی‌بابایی تصریح کرد: براساس قانون در اعمال سهمیه شاهد و ایثارگر جنسیت افراد مهم نیست و رشته تخصصی آنها نیز نباید چندان مدنظر باشد و باید از نزدیک‌ترین تخصص‌ها برای شغل معلمی انتخاب صورت گیرد؛ براین اساس اگر شخصی با تخصص مکانیک یا بهداشت در مقطع ابتدایی پذیرفته شده است، در فعالیت‌های مرتبط با رشته خود مشغول به کار خواهد شد.
وی درباره دلیل انتخاب مقطع ابتدایی برای ورود افراد مازاد دارای سهمیه شاهد و ایثارگر گفت: تعهد ما برای جذب نیرو در مقطع ابتدایی از ابتدا ۳ هزار نفر بوده است ولی برای اعمال سهمیه ایثارگران این میزان به ۱۲ هزار نفر افزایش یافت و دلیل این افزایش نیز این بوده است که در صورت افزایش داوطلبان دارای سهمیه شاهد و ایثارگر، افرادی از سهمیه آزاد نیز انتخاب شوند.

* ۲۵ هزار نفر به دلیل نقص مدرک یا کارت پایان خدمت در مرحله دوم کنار گذاشته شدند

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با حضور ۶۳۰ هزار نفر در مرحله اول آزمون استخدامی ۱۰۵ هزار نفر برای شرکت در مصاحبه تخصصی و آزمون عملی به مرحله دوم راه یافتند که در این زمان ۲۵ هزار نفر از آنها بنا به دلائلی از جمله نقص مدرک تحصیلی یا نداشتن کارت پایان خدمت سربازی بدون تعارف کنار گذاشته شدند.
حاجی‌بابایی در ادامه درباره موضوع استخدام نیروهای حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی تصریح کرد: قانون مصوب شورای اسلامی اولویت استخدام نیروهای حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را با افراد دارای سابقه بالا، مستمر و بدون وقفه می‌داند که براین اساس امسال ۲۶ هزار نفر از معلمان حق‌التدریسی دارای سابقه کار ۶ سال به بالا و نیز ۳ هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی استخدام شدند.
وی درباره وضعیت معلمان شرکتی با بیان اینکه از ابتدا مخالف شرکت‌های خدماتی در آموزش و پرورش بوده‌ام، گفت: در طی ۲ الی ۳ سال گذشته برخی‌ها از طریق این شرکت‌ها با عنوان معلم وارد آموزش و پرورش شده‌اند و پس از آن نیز ۶ نامه و ۱۰۰ تذکر از سوی نمایندگان مجلس درباره ممنوعیت بکارگیری معلمان شرکتی در نظام تعلیم و تربیت به آموزش و پرورش ارسال شده است.
حاجی‌بابایی افزود: با هماهنگی مجلس این معلمان را تا خرداد امسال حفظ کردیم، اما پس از آن هیچ‌کدام از این افراد به عنوان نیروی خدماتی یا معلم حق‌التدریسی امکان حضور به عنوان معلم در آموزش و پرورش را نخواهند داشت و اگر در رابطه با جذب این دسته از معلمان مجوز قانونی از سوی مجلس شورای اسلامی ارائه شود، آن را اجرا می‌کنیم.

*‌ کار آزمون استخدامی به پایان رسید

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: موضوع آزمون استخدامی پس از این تمام شده است و این ۴۰ هزار نفر در کلاس‌ها حاضر خواهند شد و تنها انتظار بنده از آنان این است که همیشه معلم باشند؛ به گونه‌ای که لباس‌ پوشیدن، راه رفتن، صحبت کردن و به طور کلی شخصیت آنان جلوه‌ای از رفتار معلمی باشد.
حاجی‌بابایی در پایان با اشاره به اجرای همزمان ۴۰ برنامه در وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر خاطرنشان کرد: سند ملی آموزش و پرورش، برنامه درسی ملی، بیمه طلایی فرهنگیان، تحول در ساختار مدارس و ایجاد ۸ هزار مجتمع آموزشی و پرورشی روستایی از جمله این اقدامات است که هرکدام از آنها می‌تواند یک جامعه را تکان دهد همچنین سند ملی آموزش و پرورش به زودی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب می‌رسد و پس از آن باید به سمتی حرکت کنیم که چهره آموزش و پرورش را برای مردم نورانی‌تر جلوه دهیم.
به گزارش توانا، در گردهمایی معلمان تازه استخدام شده اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران که با حضور وزیر، معاونان وزارتخانه و جمعی از مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و نیز ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از مجموع ۵ هزار پذیرفته شده آزمون استخدامی در شهرستان‌های استان تهران برگزار شد علاوه بر اجرای برنامه‌های ورزشی و هنری از سوی گروه‌های منتخب دانش‌آموزی، لوح تقدیر و احکام استخدامی تعدادی از پذیرفته‌شدگان این آزمون به صورت نمادین به آنان اهدا شد.
همچنین سوگندنامه آغاز فعالیت این معلمان از سوی یکی از فرزندان شهدا که در این آزمون پذیرفته شده است با همراهی حضار قرائت شد و معلمان تازه استخدام شده نسبت به ایفای وظایف خطیر خود در عرصه آموزش و پرورش در راستای اهداف انقلاب اسلامی سوگند یاد کردند.

شهریور ۳۱ام, ۱۳۸۹ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


54055