نام سايت نام سايت

تعرفه جدید مشترکان گاز خانگی

تعرفه جدید مشترکان گاز خانگی
جام جم آنلاین: معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز با بیان اینکه گازبهای حدود ۹۰ درصد مشترکان ماهانه کمتر از ۵۰ هزار تومان بوده است ۲ ویژگی تعرفه جدید گاز خانگی را تشریح کرد و گفت: ارائه تخفیف و یا تجدید نظر در هزینه قبوض گاز صحت ندارد.

مصطفی کشکولی در گفت و گو با مهر با اشاره به گذشت نزدیک به چهار ماه از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و صدور دو دوره قبوض گاز با تعرفه های هدفمند، گفت: در این مدت با افزایش تعرفه گاز مشترکان خانگی متوسط مصرف گاز در بخش های خانگی و تجاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه در سه ماهه نخست اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به طور متوسط روزانه بیش از ۵۰۷ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش های مختلف مصرف شده است، تصریح کرد: در این مدت دربخش خانگی به طور متوسط روزانه ۳۲۲ میلیون متر مکعب، در مجموعه بخش های خانگی، تجاری، جایگاههای سی ان جی و صنایع غیر عمده ۳۶۸ میلیون متر مکعب گاز مورد استفاده قرار گرفته است.

وی متوسط مصرف گاز در صنایع را روزانه ۸۰ میلیون متر مکعب و در بخش نیروگاهها به طور میانگین روزانه ۶۰ میلیون متر مکعب گاز مورد استفاده قرار گرفته است، اظهار داشت: در مجموع متوسط مصرف گاز طبیعی در ایران با اجرای این قانون به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در هفت ماهه نخست سال با افزایش دمای هوا میزان مصرف و به تبع آن حجم مالی قبوض گاز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، یادآور شد: مطابق با آمارهای موجود از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تاکنون هزینه گازبهای ۳۶ درصد مصرف کنندگان زیر ۱۰ هزار تومان، ۶۱ درصد مصرف کنندگان زیر ۲۰ هزار تومان، ۷۵ درصد مشترکان زیر ۳۰ هزار تومان، ۸۴ درصد مشترکان زیر ۴۰ هزار تومان، ۸۹ درصد مشترکان زیر ۵۰ هزار تومان بوده است.

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز با یادآوری اینکه در بهمن ماه تنها هزینه قبوض یک درصد مشترکان با رقمهای بالا (رقمهایی میلیونی و نجومی) محاسبه شده است، تاکید کرد: در مجموع در کل جامعه انتشار قبوض گاز بار مالی بالایی را به اقتصاد خانوارها تحمیل نکرده است.

نحوه پرداخت اقساطی قبوض گاز مشترکان خانگی

کشکولی در خصوص نحوه پرداخت اقساطی قبوض گاز مشترکان خانگی افزود: با ابلاغیه ای که به تمامی شرکت های گاز استانی و ادارات گاز در سراسر کشور ارسال شده است امکان پرداخت قبوض گاز در دو تا سه قسط فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه مشترکان با مراجعه به ادارات گاز با هر بضاعت مالی می توانند قبوض خود را به صورت اقساطی پرداخت کنند، تاکید کرد: هدف از پرداخت اقساطی قبوض گاز ارائه خدمات بیشتر به مشترکان خانگی پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز درباره آخرین تغییرات اعمال شده در تعرفه گازبهای مشترکان بخش خانگی، با بیان اینکه یکی از این تغییرات تجدیدنظر در اقلیم آب و هوایی برخی از شهرهای کشور است، تبیین کرد: در اغلب شهرهای کشور در نوع اقلیم تجدیدنظر شده به طوری که به عنوان مثال اقلیم اردبیل به ۱ و اقلیم شهر تهران به ۲ تقلیل یافته است.

وی با اشاره به ارائه سناریوهای مختلف قیمتی توسط وزارت نفت به ستاد هدفمندی یارانه ها برای تعیین تعرفه جدید گازبها افزود: یکی دیگر از تغییرات کاهش زمان دوره هفت ماهه نخست سال به میزان یک ماه در برخی از اقلیم ها و شهرهای سردسیر کشور است.

به گفته این مقام مسئول ، در برخی از اقلیم ها و شهرهای کشور دوره فصل زمستان برای محاسبه قبوض گاز از یکم اردیبهشت تا یکم آبان محاسبه خواهد شد و این در حالی است که در تعرفه های فعلی این دوره از ۱۵ آبان تا ۱۵ فروردین محاسبه می شود.

آخرین وضعیت مصرف گاز در فروردین ۹۰

کشکولی در ادامه درباره آخرین وضعیت مصرف گاز طبیعی در فروردین ماه سال جاری با یادآوری اینکه از ابتدای سال تاکنون میزان گازرسانی به بخش های مختلف ۴٫۵ درصد کاهش یافته است از کاهش ۹ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی خبر داد و افزود: اما مصرف گاز در صنایع عمده ۱۷ درصد، افزایش یافته است به طوری که متوسط مصرف گاز در این بخش از ۷۰ به ۸۲ میلیون متر مکعب در روز رسیده است.

وی با اعلام اینکه مصرف گاز در بخش نیروگاهی در این مدت ۸ درصد کاهش یافته است یادآور شد: از ابتدای فروردین ماه تاکنون به طور میانگین روزانه ۱۰۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی به نیروگاه های کشور ارسال شده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز در واکنش به انتشار برخی از گزارشها مبنی بر امکان تجدید نظر یا ارائه تخفیف به مشترکان گاز خانگی پس از صدور قبوض گاز گفت: پیش از صدور تمامی قبوض گاز آن دسته از قبوضی که دارای اعداد نامتعارف بوده مورد بازنگری مجدد قرار می گیرد تا وقوع هر گونه خطای انسانی در محاسبه گازبها به صفر برسد.

کشکولی با اعلام اینکه اگرمیزان مصرف و رقم قبوض گاز مطابقت داشته باشد این قبوض برای مشترکان صادر می شود، تاکید کرد: پس از صدور قبض هیچ گونه تخفیف و یا تجدیدنظری در نرخ گازبهای مشترکان اعمال نمی شود.

وی همچنین در مورد عدم پرداخت گازبها توسط مشترکان بیان کرد: اگر گازبهای مشترکان پرداخت نشود یک اخطاریه برای آنها صادر می شود و در صورت عدم توجه در نوبت اول ۲۴ ساعت و در نوبت دوم گاز مشترکان ۴۸ ساعت به طور موقت قطع می شود.

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز در پایان با یادآوری اینکه قبوض گاز به طور مستقیم به خزانه دولت واریز می شود، خاطر نشان کرد: تاکنون ۷۰ درصد مشترکان هزینه گازبهای خود را پرداخت کرده اند.

فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۰ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


62875