نام سايت نام سايت

تردد خودروهای بالای ۲۰ سال ممنوع شد!!!

برچسب ها:

http://www.nazpatogh.com/aban90/44421dadb01bcabcf587bd3944f41118.jpg

خودروهای بالای ۲۰ سال حق تردد ندارند…

 

بر اساس مصوبه هیات دولت از روز پنج شنبه اول تیرماه امسال، تردد خودروهای فرسوده در هشت کلان‌شهر کشور ممنوع می‌شود. کارشناسان با استقبال از این طرح، لزوم همکاری نهادهای متولی را در خصوص اجرای مطلوب این مصوبه مورد تاکید قرار می‌دهند.

به گزارش روز سه شنبه سرویس اقتصادی جام نیوز،بر اساس آمارهای منتشره، در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار خودروی فرسوده سواری در کشور تردد دارند که رفت و آمد آنان در شهرهای بزرگ تاثیر بسیار زیادی در آلودگی هوا و محیط زیست دارد. دولت بنا بر ضرورت‌های موجود در اسفند ماه سال گذشته قانونی را تصویب کرد که تردد خودروهای فرسوده در هشت کلان‌شهر شامل تهران، اصفهان، تبریز، شیراز، مشهد، اهواز، اراک و کرج را از اول تیرماه سال جاری ممنوع می‌کند. این مصوبه هیات دولت بر اساس طرح”جامع کاهش آلودگی در هشت کلان‌شهر” می‌باشد که در پایان سال ۹۰ ابلاغ شده‌است.
کاهش ۱۰ ساله سن فرسودگی
علی‌محمد شاعری، قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست در تشریح طرح”جامع کاهش آلودگی هوا در هشت کلان شهر” می‌گوید: سن جدید خودروهای فرسوده به تناسب نوع و کارکرد آنها متفاوت تعیین شده و از اول تیرماه امسال تردد این خودروها با سن‌های تعیین شده در سطح کلان‌شهرها ممنوع می‌شود. وی در گفت‌وگو با ایرنا ادامه داد: در این طرح سن خودروهای سواری شخصی ۲۰ سال، اتوبوس شهری هشت سال – برون شهری ۱۲ سال، مینی بوس ۱۰ سال، وانت بار ۱۵ سال، تاکسی ۱۰ سال، کامیون و کشنده ۲۰ سال و موتورسیکلت هشت سال در نظر گرفته شده‌است. پیش از این سن فرسودگی خودروهای شخصی و کامیون‌‌ها و کشنده‌‌ها ۲۵ بود. در این طرح به طور متوسط سن فرسودگی همه وسائل نقلیه ۵ سال کاهش یافته، ضمن اینکه سن فرسودگی تاکسی‌ها همچنان ۱۰ سال باقی مانده‌است.به گفته معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، بر اساس این طرح، تردد خودروها با سن‌های تعیین شده فقط در هشت کلان‌شهر از جمله تهران، اهواز، اراک، تبریز، مشهد، شیراز، کرج و اصفهان ممنوع شده و این خودروها در حاشیه این شهرها می‌توانند تردد کنند. وی اظهارداشت: مسئول اجرای این طرح نیروی انتظامی است و سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یک سازمان نظارتی بر اجرای صحیح این طرح نظارت کامل خواهد داشت و امیدواریم با تعامل خوب بین سازمان محیط زیست، نیروی انتظامی، شهرداری‌ها و مردم این طرح با موفقیت به پایان برسد.
خودروها عامل ۷۰ درصد آلودگی هوا
شاعری تاکید کرد: خودروها، موتورسیکلت‌ها و سوخت ( منابع متحرک ) بیش از۷۰ درصد آلودگی هوا را به خود اختصاص داده‌اند، ۲۰ درصد منشاء آلودگی نیز صنعت و ۱۰ درصد هم مصارف خانگی است، بنابر این ساماندهی آنها تا حد بسیار زیادی می‌تواند از آلودگی هوا در کلان‌شهرها جلوگیری کند.وی با بیان اینکه منع تردد خودروها با سن‌های تعیین شده جزو بندهای طرح”جامع کاهش آلودگی هوای هشت کلان‌شهر کشور است” گفت: ممکن است برخی از بندهای این مصوبه به صورت تدریجی اجرا شود اما تمام بندهای این طرح در حال عملیاتی شدن است. سازمان‌ها و نهادهای مختلفی همچون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، سازمان محیط زیست و برخی از وزارتخانه‌ها، اجرای این مصوبه را گامی در جهت رفع آلودگی و برطرف شدن مشکلات دانستند.
این قانونی اجرایی نیست!
نکته مهم اینکه به نظر می‌رسد نیروی انتظامی اصرار زیادی بر اجرای این مصوبه ندارد که از سخنان فرمانده نیروی انتظامی و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی می‌توان این موضوع را به وضوح حس کرد. فرمانده نیروی انتظامی درباره اعمال قانون ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده در هشت کلان شهر از ابتدای تیرماه سال جاری، گفت: اینکه بخواهیم ایست و بازرسی در معابر ایجاد کنیم، منطقی نیست. در گذشته از روی پلاک خودروها مدل آنان را می‌توانستیم مشخص کنیم اما با پلاک‌های ملی، این کار عملی نمی‌شود.رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی هم با بیان اینکه نیروی انتظامی در گلوگاه‌ها، اسناد خودروها را بررسی می‌کند و با خودروهای فرسوده بر اساس قوانین برخورد خواهد کرد، اظهار داشت: توقع از نیروی انتظامی برای استفاده از توان خود برای کنترل خودروهای فرسوده موجب دوری ناجا از وظایف اصلی خواهد شد. وی گفت: راه‌های بسیاری برای ساماندهی خودروهای فرسوده وجود دارد. سردار اسکندر مومنی افزود: موارد توقیف در قانون مشخص است و جلوگیری از تردد خودروها سیاست کلی نیست. اول تیرماه که در مصوبه مشخص شده به منزله جلوگیری از تردد و برخورد پلیس نیست زیرا راه حل‌های دیگری نیز دراین‌‌باره پیش‌بینی شده‌است.
۱۷ هزار تاکسی تهران فرسوده‌اند!
به گزارش روزنامه ابتکار، یکی از اصلی‌ترین مخالفان قانون منع تردد خودروهای فرسوده در ۸ کلان‌شهر، تاکسیرانان شهرهای بزرگ هستند. به گفته رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران، ۱۷ هزار تاکسی در تهران بالای ۱۰ سال عمر دارند و با اجرای قانون منع تردد خودروهای فرسوده، ۱۷ هزار راننده تاکسی در معرض بلاتکلیفی و بیکاری قرار می‌گیرند. محمد احمدی بافنده در گفت‌وگو با مهر، با بیان اینکه امسال ۱۷ هزار تاکسی در طرح نوسازی قرار می‌گیرند که بخشی از آنها عمر خودرویشان بالای ده سال است، گفت: ما اجرای منع تردد خوردروهای فرسوده در تهران را برای کاهش آلودگی هوا تایید می‌کنیم اما این قانون در حال حاضر نباید شامل حال ناوگان تاکسیرانی شود. وی توضیح داد: باید مشکل تاکسی‌های فرسوده میان وزارت صنایع، وزارت کشور و ستاد سوخت حل شود و ما بتوانیم خودروهای مدنظرمان را از خودروسازان تحویل بگیریم و سپس در این رابطه تعیین تکلیف نهایی شود.

 

جام نیوز

 

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


67837