نام سايت نام سايت

بررسی نسخه جدید بازی های فوتبال ۲۰۱۱

اگر پیگیر اخبار بازی‌های رایانه‌ای باشید احتمالا متوجه شده‌اید چند روزی از ارائه  FIFA 11 و Pro Evolution Soccer 2011 دو بازی پرطرفدار ورزشی می‌گذرد .

نکته‌ی جالب اینکه ، امسال تقریبا هر دو عنوان محبوب این بازی‌ها تقریبا در یک زمان منتشر شده‌اند (با اختلاف ۲ روزه).

همین موضوع انتخاب بین هر کدام از این عناوین را مشکل می‌کند .

در این مطلب نگاهی داریم به امکانات جدید اضافه شده در هر کدام از بازیها و نقات ضعف و قفوت آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در پیان نیز ترتیبی اتخاذ شده است تا بتوانید  بازیهای فوق را در یک پکیج و با تخفیف ۳۰% سفارش دهید .

FIFA 11

یکی از محبوب ترین عنوانهایی که هر ساله در سبک ورزشی عرضه می شود، سری عنوانهای FiFa می باشد. این عنوان همه ساله و در تاریخی تقریبآ معین توسط EA Sports منتشر میگردد. حال قصد داریم کمی شما را به عقب تر ببریم… زمانی که FiFa به تازگی شروع به کار کرده بود. در اولین سالهای عرضه ی FiFa، طرفداران سبک ورزشی هر ساله با یک عنوان نسبتآ معمولی رو به رو بودند. هر سال همین روال طی شد و رسید به زمانی که عنوان FiFa 10 عرضه شد. این شماره از بازی اینقدر نا امید کننده ظاهر شد که سازندگان عنوان تصمیم گرفتند در نسخه ی بعدی این عنوان را به طور کلی بازسازی کنند. حال چند روزی است که از عرضه ی FiFa 11 گذشته و به شما اطمینان می دهیم که سازندگان بازی توانسته اند به خوبی از پس بازسازی این عنوان برایند و این نسخه از بازی به قطع بهترین نسخه ی تا به حال سری FiFa خواهد بود.

در حالت کلی اگر بخواهیم گیم پلی این نسخه را با نسخه ی قبلی خود یعنی FiFa 10 مقایسه کنیم، متوجه می شویم که با تغییرات بسیار خوبی رو به رو هستیم. به طور مثال در بازی با ۴ مدل قد برای بازیکنان مواجهیم… (کوتاه، بلند، متوسط و مخصوص) که معمولآ گزینه ی مخصوص برای بازیکنانی مثل رونالدو و یا مسی و یا پتر کراوچ در نظر گرفته شده که از لحاظ قد و قواره و استیل در حالت خاصی قرار دارند.
حال به بخش استیل بازیکنان یا همان ” Subcategories ” می رسیم که به ۳ بخش مجزا تقسیم می شود… (چاق، لاغر و معمولی). این سیستم در بازی بسیار عالی پیاده سازی شده است و به راحتی از استیل بازیکنی که توپ را در اختیار دارد میتوان فهمید که چه شخصی است.

اگر بخواهیم بازیکنان را به طور کلی از لحاظ دریبل زنی تقسیم کنیم، بازهم با سه دسته ی متفاوت رو به رو هستیم:

۱٫ بازیکنانی با قدمهای ریز و دریبلهای ریز.
۲٫ بازیکنانی با قدمهای بلند و دریبل های بلند.
۳٫ بازیکنانی با قدم های مخصوص و دریبل های مخصوص مثل رونالدو و مسی.

به طور کلی می توان گفت که دریبل زنی در این بازی به بهترین نحو ممکن پیاده سازی شده است و زمانی که توپ در اختیاز بازیکنان تکنیکی مثل رونالدو و یا مسی باشد و شما از دریبل استفاده کنید؛ می بینید که این دریبل به بهترین شکل ممکن اجرا و پیاده سازی می شود و شما محو زیبایی این دریبل و نحوه ی اجرای آن می شوید. البته اجرای حرکات زیبا در بازی فقط مختص بازیکنان تکنیکی نیست و شما با بازیکنان معمولی نیز می توانید دریبل های رایج مثل زدن توی سر توپ و عوض کردن پاها در هنگام حرکت را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید.
در این نسخه از بازی هوش مصنوعی بسیار واقعی عمل میکند و به بهترین نحو ممکن بکار گرفته میشود. بازیکنان همه باهوش هستند و خیلی خیلی کم در طول بازی مرتکب اشتباه می شوند. به طور مثال بازیکن باهوشی مثل رونی در تمامیه مواقع سعی می کند شما را با خودش هماهنگ سازد و هیچ بازیکنی بی برنامه جلو نمی رود. نکته ی جالب تر این است که اگر شما در طول بازی مرتکب اشتباه بزرگی شوید نزدیکترین بازیکن به حریفی که توپ را در اختیار دارد، از حالت Manual (کنترل بوسیله ی شما) خارج شده و به حالت Automatic سوییچ می کند و البته به کمک شما و هوش مصنوعی خود سعی می کند که اشتباه شما را جبران کند. به طور کلی می توان گفت که هوش مصنوعی تقریبآ بی نقص عمل می کند.

در نسخه ی قبلی FiFa یعنی FiFa 10 نوعی سیستم پاسکاری به نام ” Ping Pong Passing ” وجود داشت که شما بلافاصله بعد از شروع بازی میتوانستید خیلی سریع با هم تیمی های خود شروع به پاسکاری و حمله کنید. اما در FiFa 11 سیستم پاسکاری جدیدی به نام ” Pro Passing ” تعبیه شده که نواقص سیستم قبلی را کاملآ برطرف کرده است. بازیکنان شما مهارت های بیشتری را دارا میباشند و دیگر سیستم پاسکاری محدود نیست ! به طور مثال اگر شما دکمه ی پاس را زیاد نگه دارید پاس شما محکم خواهد بود و یا مثلآ اگر دکمه ی پاس هوایی را تا آخرین حد ممکن نگه دارید، توپ از طرف چپ زمین به طرف راست و یا بالعکس نقل مکان خواهد کرد که در نهایت میتوان گفت که این سیستم جدید بسیار هیجان انگیز و کارامد خواهد بود.
سیستم شوت زنی در بازی به طور کلی تغییر کرده است ! دیگر نمی توان از فاصله های بسیار دور توپ را وارد دروازه کرد و گل زدن بسیار سخت شده است. این سیستم در بازی تغییرات خوبی به خود دیده است. به طور مثال اگر هنگام شوت زنی دکمه ی شوت را چندین مرتبه پشت سرهم فشار دهید شوت شما بسیار قوی خواهد بود و یا مثلآ اگر ۱ مرتبه فشار دهید با شوتی تقریبآ آرام رو به رو خواهید شد. دیگر به راحتی نمی توانید از فاصله های دور دروازه را باز کنید و بیشتر شوت هایی که از راه دور شلیک می شوند، یا راهی اوت و یا در دستان دروازه بان خواهند بود. به طور کلی می توان گفت که این سیستم شما را به چالش خواهد کشید و بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

در نسخه های قبلی FiFa، دروازه بان ها در بعضی مواقع با اشتباهات بزرگ خود اعصاب شما را خرد می کردند ! در این نسخه توجه خیلی خاصی به دروازه بان ها شده است. دیگر بازیکنی نمیتواند به راحتی دروازه بانی را فریب دهد و توپ را وارد دروازه کند. اکثر تک به تک ها و موقعیت های خطرناک به سختی گل می شوند و دیگر مثل نسخه های قبلی گل زنی اسان نیست. دروازه بان ها هنگام متوقف کردن توپ بسیار سریع عمل می کنند و به راحتی نمی توان انها را فریب داد ! برای مثال زمانی که دروازه بان هنگام متوقف کردن توپ با تغییر جهت آن مواجه می شود به سرعت جای خود را تغییر می دهد و به هر نحوی که شده دروازه را نجات می دهد و یا در موقعیت های تک به تک زمانی که توپ جلوتر از حریف باشد به سرعت به سمت توپ دویده و انرا متوقف و یا دور می کند. به طور کلی دروازه بانی در این نسخه بسیار عالیست و جای هیچ حرفی را باقی نمی گذارد.
مزیت و یا شاید مشکلی که در نسخه های قبلی گیمر ها را خوشحال و یا عصبی می کرد، این بود که شما با کمی دقت به خرج دادن می توانستید با زدن کرنر به گل برسید. بازیکنان محل فرود توپ را به راحتی پیش بینی می کردند و از موقعیت ها نهایت استفاده را می بردند. اما در این نسخه همه چیز فرق کرده است… دیگر حتی با بیشترین دقت هم نمی توان از کرنرها به گل رسید. بازیکنان دیگر نمی توانند محل فرود توپ را قبل از زدن کرنر پیش بینی کنند و در بیشتر مواقع نمی توان از راه کرنر موقعیت خطرناکی ایجاد کرد. دروازه بان ها نیز قوی تر و مسلط تر شده اند و بیشتر توپ ها را مهار میکنند و کار را برای شما سخت و دشوار می سازند.
در این نسخه دیگر بازیکنان نمی توانند به راحتی از سد یکدیگر عبور کنند و دریبل زدن بازیکنان حریف کار بسیار سختی می باشد ! دیگر در عرض دو دقیقه نمی توان کل مسافت زمین را پیمود و سرعت بازیکنان کمتر شده است. تعویض ها بسیار زیبا انجام می شوند و حتی مربیان نیز به خوبی طراحی شده اند. لباس ها همانند نسخه های قبلی بسیار عالی طراحی شده اند و به گفته ی سازندگان بازی بیش از ۱۰۰۰ مشکل FiFa 10 در این نسخه از بازی برطرف شده است که ما به موارد مهم آن اشاره کردیم.

بگذارید قبل از شروع این بخش از شما سوالی بپرسیم. ایا مایل هستید که مدیریت یک بازیکن را در دست بگیرید ؟ مطمئنآ جواب شما مثبت می باشد. از جذاب ترین بخش هایی که برای این نسخه در نظر گرفته شده است؛ قابلیت Career Mode می باشد. این قابلیت به شما اجازه می دهد که از ابتدا به عنوان یک بازیکن اماتور فوتبال را شروع کنید و پس از بدست اوردن کمی تجربه و کمی شهرت خود را به همگان معرفی کنید. شما این روال را ادامه میدهید تا اینکه به طور مثال از فلان باشگاه یک پیشنهاد با دستمزدی معین دریافت می کنید… حال شما دو راه دارید: می توانید این پیشنهاد را قبول کنید و می توانید پیشنهاد را رد کنید و در تیم قبلی خود باقی بمانید. اگر پیشنهاد را قبول کنید، دو مرحله پیش رو دارید: مرحله ی اول مذاکره کردن با مالکان تیم و مرحله ی دوم بستن قرار داد با دستمزدی معین. اگر در طول Career Mode سیر صعودی داشته باشید، بعد از چندسال می توانید به نهایت محبوبیت برسید و جزو بازیکنان برتر دنیا به حساب آیید و در پایان کار نیز برای خود یک مربی کارامد باشید و از این راه به تجارت در دنیای فوتبال بپردازید. حال به بخش تغییرات میرسیم… از مهم ترین تغییرات این بخش می توان به تغییرات بازیکنان اشاره کرد. به طور مثال اگر شما در یک تیم سریع و چابک مشغول به کار باشید و به طور ناگهانی به یک تیم کُند و ضعیف منتقل شوید، دیگر نمی توانید مثل سابق سریع و چابک باشید و باید خود را با شرایط وفق دهید و به تیم عادت کنید. اگر به یاد داشته باشید؛ در نسخه های قبلی، در تمامیه قسمتها قادر بودید که تمامیه بازیها را پشت سر هم و بدون وقفه پشت سر بگذارید… اما در این نسخه تنها ۱ بازی در هر روز انجام می گیرد و دیگر نمی توان تمام بازیها را در عرض ۲ روز به اتمام رساند. منوها پیشرفت کرده اند و شما قادر هستید در منوی اصلی بر همه چیز نظارت داشته باشید و اگر روزی به درجه ی مربی گری رسیدید، پیشنهاد میکنیم کوچکترین موردها را چک کنید زیرا تمامیه موارد می توانند در پیروزی شما در برابر حریفانتان موثر واقع شوند و آخرین لذت هم این است که می توانید تیم قدرتمند خود را در یک شبکه قرار دهید تا همگان شاهد قدرت شما باشند.
سرود ملی یک تیم، معمولآ از مواردی است که بعضی طرفداران سبک های ورزشی برای آن اهمیت خاصی قائل هستند. در این نسخه از بازی مجبور نیستید که همیشه به یک سرور تکراری گوش بدهید و میتوانید برای تیم خود یک سرود دلخواه انتخاب کنید. سرود شما میتواند شامل هر نوع موزیک و یا چیزهای دیگر باشد که این موضوع دیگر به سلیقه ی شما مربوط میشود.
تابحال دقت کرده اید که بعضی صحنه های آهسته یا همان Replay چقدر جذاب هستند ؟ بعضی اوقات این صحنه ها اینقدر زیبا می باشند که دوست داریم آنها را برای همیشه داشته باشیم ! این قابلیت در این نسخه از بازی وجود دارد و شما می توانید صحنه های آهسته را Save کرده و برای خود نگه دارید و نکته ی جالب و قابل توجه موضوع این است که می توانید این صحنه ها را آپلود کرده و برای دوستانتان نیز بفرستید تا انها هم از این صحنه ی زیبا لذت ببرند.

معمولآ در تمامیه عنوانها گرافیک از اهمیت خاصی در بین گیمرها برخوردار است. اکثر طرفداران عنوان های ورزشی مخصوصآ فوتبال به گرافیک و جلوه های بصری اهمیت خاصی می دهند. البته تغییر در جلوه های بصری در عنوانهایی که هر سال عرضه می شوند زیاد چشمگیر نمیباشد اما به قطع میتوان گفت که جلوه های بصری در این نسخه پیشرفت محسوسی داشته است. نور پردازی به بهترین نحو ممکن انجام شده و می توان گفت شاهد یک نور پردازی بی نقص هستیم. سایه ی بازیکنان، نور خورشید و… همه به بهترین نحو ممکن به اجرا در می ایند و واقعآ نمی توان مشکل چشم گیری در آن پیدا کرد. نورپردازی به قدری زیباست که شما به راحتی میتوانید فرق تمامیه ساعات شبانه روز را به خوبی احساس کنید.
اکثر طرفداران FiFa هر ساله از یک موضوع گله داشتند و آن هم این بود که FiFa همیشه در طراحی چهره ی بازیکنان ضعف داشت ! این موضوع هر سال برگ برنده ی PES بود اما امسال همه چیز متفاوت است. دیگر نمی توان از چهره ی بازیکنان ایراد گرفت و حتی جزئیات پوستی انها نیز مورد توجه قرار گرفته. دیگر از فاصله ی دور هم می توان تشخیص داد که توپ زیر پای کدام بازیکن است و همه چیز به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است.

صداگزاری خوب و بی نقص، همیشه مورد توجه طرفداران فوتبال قرار دارد و مورد مهم تر از آن این است که گزارش بازی با هیجان همراه باشد. در این نسخه از بازی گزارش گران زیادی وجود دارند که هرکدام با سبک خاص گزارش گری خود، هیجان خاصی به بازی می بخشند. به طور مثال زمانی که شما نزدیک محوطه ی جریمه و یا تک به تک هستید؛ گزارشگر کمی به صدای خود هیجان میدهد و یا مثلآ زمانی که موقعیت گلی را از دست می دهید برای شما تاسف میخورد ! زمانی که بازی یکنواخت دنبال می شود، کمی سکوت می کند و از روال بد بازی گله می کند و یا مثلآ وقتی بازیکنی در زمین بسیار عالی ظاهر می شود، از او تعریف می کند و برای او ارزوی موفقیت می کند. البته صدای فریاد بازیکنان هم در زمین در نوع خود جالب است !
از دیگر مواردی که هیچگاه (نه در PES و نه در FiFa) به آن توجهی نمی شد، مقوله ی تماشاگران بود ! در نسخه های قبلی با تماشاگرانی بی هیجان و ساکت رو به رو بودیم که فقط نظاره گر بازی بودند ! اما در این نسخه تماشاگران هیچگاه شما را رها نخواهند کرد و دائمآ در حال تشویق شما می باشند ! به طور مثال زمانی که گلی را دریافت می کنید، روحیه ی تیم شما کمی تضعیف می شود، حال تماشاگران شروع به تشویق شما می کنند تا روحیه ی شما بازگردد. صدای تشویق تماشاگران به زیبایی کار شده و واقعآ به شخصی که مشغول بازی است روحیه ی خاصی می بخشد. تماشاگران به خوبی ساخته شده اند و حرکات و مدل تشویق انها کاملآ عادی می باشد. چهره ی انها به زیبایی کار شده و از همه لحاظ با هم تفاوت دارند و در پایان میتوان گفت که FiFa در این زمینه نیز تقریبآ بی نقص ظاهر شده است.

یکی از جذاب ترین بخش هایی که معمولآ در تمامیه عنوانهای ورزشی از اهمیت خاصی برخوردار است، بخش آنلاین می باشد. این بخش از بازی به شما تجربه ی یک رقابت نفس گیر و ناب را خواهد داد و شما می توانید با هر شخصی که دوست دارید به رقابت بپردازید. عنوان FiFa 11 نیز از این قابلیت بی بهره نیست و شما می توانید با هر شخصی، یک رقابت انلاین و جذاب را تجربه کنید. البته این بخش از بازی با مشکلاتی نیز مواجه است که از نمونه ی انها می توان به نداشتن هیچ تغییر چشم گیری نسبت به نسخه ی قبلی بازی اشاره کرد. تنها فرق بخش انلاین FiFa 11 با نسخه ی قبلی خود، اضافه شدن بخشی به نام ۱۱VS11 می باشد که این بخش نیز به دلیل اینکه تنها فرق بازی با نسخه ی قبلی خود می باشد، زیاد به چشم نخواهد امد. پس متذکر می شویم که اگر این عنوان را تجربه نکرده اید و منتظر تغییرات زیاد و چشم گیر در بخش انلاین می باشید، باید بگوییم که هیچ بخش جدیدی به جز ۱۱VS11 در کار نیست.

در پایان تمامیه صحبتهای بالا فقط میتوان به یک چیز رسید و این که این FiFa دیگر FiFa سابق نیست ! در حال حاظر با یکی از بهترین بازیهای ورزشی دنیا طرف هستید و به سختی میتوانید ایراد بزرگی در آن پیدا کنید. پس به تمامی طرفداران این بازی پیشنهاد میکنم که حتمآ این نسخه از بازی را تجربه کنند تا معنای واقعی FiFa را بفهمند. به قطع میتوان گفت که رقیب اصلی FiFa یعنی PES، امسال کار سختی را پیش رو خواهد داشت و رقابت جذابی را بین این دو شاهد خواهیم بود. در اخر باید بگویم که اگر از FiFa زده شده بودید و انرا کنار گذاشته بودید، تنها یک بار این نسخه را تجربه کنید تا نظر شما نسبت به این عنوان تغییر کند و با انجام این بازی به عمق قدرت ساخت بازی پی ببرید و برای همیشه FiFa را جزو افتخارات ورزشی خود بدانید.

Pro Evolution Soccer 2011

همه ما تا به حال نام Pro Evolution Soccer را شنیده ایم و تعدادی از ما خاطرات فوق العاده را با این سری بازی در نسل قبل تجربه کردیم. ساعت‌ها به همراه دوستان خود به رقابت می‌پرداختیم و هر یک از ما ادعای برتری بر دیگری را داشت. بخش Master League در آن زمان واقعا غوغا کرده بود و همه ما تیمی را صفر بسته بوده‌ایم و آن را به لیگ‌های بالاتر می‌آوردیم و بازیکنان طلایی آن زمان رو خریداری می‌کردیم. در ادامه همین روند و در این نسل شرکت Konami بر روی کنسول‌های جدید چندان موفق عمل نکرد و از نگاه منتقدان هر سال نه تنها پیشرفت نمی‌کرد بلکه در بعضی قسمت‌ها دچار پسرفت نیز می‌شد اما امسال این شرکت قصد کرده است تا بازی خود را با بعضی تغییرات به مانند خاطرات گذشته ما در آورد و طرفداران و منتقدان را بار دیگر به سوی خود جذب کند. حال می‌خواهیم با بررسی این امکانات به این نتیجه برسیم که آیا امکان بازگشت به آن دوران وجود دارد یا خیر.

اولین و مهم‌ترین بخش در یک فوتبال را می‌توان گیم پلی آن دانست زیرا اگر این بخش مطابق سلیقه ما نباشد، هر چقدر که گرافیک و موسیقی و امکانات بازی خوب باشد باز هم بازی مورد قبول واقع نمی‌شود. بهتر است در ابتدا از منوی تنظیمات تیم‌ها که قبل از شروع بازی مشاهده می‌شود شروع کنیم. این قسمت دچار تغییرات خوب و جدیدی شده است. نحوه تغییر مکان بازیکنان بسیار ساده تر شده است و تعویض آن‌ها نیز سریع تر انجام می‌شود. قسمت جدیدی که اضافه شده است شامل تنظیم بازی تیمی در زمان‌های مختلف بازی است. به عنوان مثال شما از شروع بازی تا دقیقه ۱۷ بازی می‌توانید تیم را دفاعی قرار دهید. پس از این کار تا پایان نیم اول حفظ توپ و ارسال پاس‌های بلند را در دستور کار خود قرار دهید. در نیمه دوم می‌توانید تیم را یک پارچه به حمله فرا بخوانید و در نهایت برای وقت‌های اضافه نیز می‌توانید سیستم‌های از پیش تعیین شده دیگر را انتخاب کنید. این مورد بسیار کارآمد و جالب است.

در این زمان بهتر است بررسی امکانات داخل زمین بپردازیم. ویژگی جدیدی که اضافه شده است و به عقیده تعدادی از بازیکنان خوب است و مابقی نظر متفاوت دارند، انتخاب حرکات تکنیکی قبل از بازی و پیدا کردن آن‌ها در زمین به شکلی و شمایلی جدید و تقریبا آسان. این روش به این شکل قرار گرفته است که قبل از شروع مسابقات خود می توانید یک بازیکن را انتخاب کنید و از بین چندین و چند حرکت منحصر به فرد تکنیکی چهار مورد را انتخاب کنید. ترتیب انتخاب آن‌ها خیلی مهم است زیرا گاهی اوقات ممکن است با انتخاب اشتباه یک کار بیهوده انجام دهید و در زمین بازی توپ را شما بربایند. انجام این تکنیک‌ها به کمک دکمه L و آنالوگ سمت راست می‌باشد. چندی پیش در یکی از نمایش‌های بازی این قابلیت را توسط مسی و رونالدو به معرض دید همگان گذاشته‌اند. البته این نکته را نیز یادآور بشوم که در صورت نیاز می‌توانید این قابلیت را در حین بازی نیز تغییر دهید.

حال می‌خواهیم به اشکالات و نقاط قوت گیم‌پلی اصلی بازی بپردازیم. ابتدا به اشکالاتی که تا به حال نمایان شده است می‌پردازیم. یکی از اصلی‌ترین مشکلات یک تنه گل زدن در مسابقات است. این نقیصه هنوز برطرف نشده‌است به طوری که شاهد هنرنمایی مسی در یکی از بازی‌ها بودیم. او به راحتی در کنار زمین از سد ۴ نفر گذشت و به دروازبان گل زد. این ویژگی برای عده‌ای بسیار خوب و خوشحال کننده است اما خیلی‌ها تنها به خاطر همین مشکل به سراغ این سری از بازی‌ها نمی‌روند. مشکل بعدی سانترهایی که از کنارها ارسال می‌شود است. این مشکل مانند یک باگ است به این صورت که در اکثر مواقع توپ از روی سر مدافعان رد می‌شود و به راحتی در اختیار مهاجم قرار می‌گیرد. این مشکل در بازی بین هلند و آلمان کاملا مشخص و نمایان بود و تنها بسته به توانایی مهاجم توپ یا به اوت می‌رود، یا به تیرک برخورد می‌کند و یا وارد دروازه می‌شود.

نکات خوب مربوط به گیم پلی را اگر بخواهیم بازگو کنیم می‌توانیم به بهبود یافتن عکس العمل دروازبان‌ها در بعضی از صحنه‌ها اشاره کنیم. قرار گیری سیستم پاس ۳۶۰ درجه که در هر زاویه‌ای که مایل باشید می‌توانید پاس را ارسال کنید. زدن ضربات فنی در هنگام تک به تک‌ها که کار را برای دروازبانان سخت‌تر می‌کند. بهبود تصمیمات داوران که باعث زیبا‌تر شدن روند یک مسابقه ‌می‌شود. فیزیکی شدن بازی در برخی از قسمت‌ها که این کار بیشتر به عهده بازیکنان توانمند خط دفاعی است. اضافه شدن ۱۰۰۰ حرکت جدید به بازی که شامل حرکات تکنیکی، خوشحالی پس از به ثمر رساندن گل، گل زدن با شیوه‌های آکروباتیک جدید و عکس العمل‌های جدید برای دروازبان‌ها از ویژگی‌های مثبت گیم پلی می‌باشد.

قسمت بعدی که شرکت Konami مانور زیادی بر روی آن داده است Master League Online نام دارد که ایده‌های جالبی در پشت آن قرار دارد. این سیستم تمامی امکانات این بخش به صورت آفلاین را دارا می‌باشد و با یک سری تغییرات جهت بهبود به صورت آنلاین نیز در این نسخه قرار خواهد گرفت. از تغییراتی که صورت گرفته است می‌توانیم به تقسیم بندی بازیکنان اشاره کنیم که در ۴ سید این کار انجام می‌گیرد. افرادی که حرفه‌ای هستند در لیگی مخصوص خود و افراد مبتدی نیز در لیگ دیگری به بازی می‌پردازند. از این رو شاهد عدم توازان نخواهیم بود. لیگ‌ها به صورت گروهی است و چیزی به عنوان حذفی در این سیستم گنجانده نشده است. هدف در این بخش پرورش بازیکنان جدید است زیرا خریدن بازیکنان خیلی قوی و مشهور نیازمند هزینه و صرف وقت بسیار زیادی است. در صورت خریده شدن یک بازیکن توسط چند نفر قیمت بازیکن مورد نظر افزایش می‌یابد و از این رو کار سخت‌تر از قبل‌می‌شود. گفته شده است که در این بخش می‌توانید نام و پرچم تیم خود را انتخاب کنید و به بازی با دیگران بپردازید.

مبحث بعدی ما Become A Legend است. مانند همیشه در شروع باید بازیکن مورد علاقه خود را بسازید. مثل سال‌های گذشته با یک منوی فوق العاده وسیع و جامع روبه‌رو هستیم که در آن امکانات فوق‌العاده متنوعی قرار گرفته است. از طراحی صورت و موی بازیکنان تا انتخاب از بین ۱۰۰ شادی گل همه و همه در اختیار شما است. در مورد گیم پلی این بخش توضیحات زیادی داده نشده است اما به نظر می‌رسد مانند همیشه باید در لیگ‌های مختلف به بازی بپردازید و مشهور شوید. نکته جدید این قسمت نشان دادن داخل رختکن و سیستمی که مربی برای بازیکنان تایین می‌کند است و پس از پایان بازی در رختکن با بازیکنان به صحبت می‌پردازید و آمار بازی و نحوه عملکرد خود را مشاهده می‌کنید.

حال به بخش گرافیکی بازی میرسیم که در آن به آیتم‌های قابل تغییر گرافیکی در زمین مسابقه نیز اشاره خواهیم کرد. بخش اصلی گرافیک را بازیکنان شکل می‌دهند که مانند هر سال کار شده است. چهره همه آنها کاملا شبیه واقعیت است اما مشکلی اصلی خیره بودن آن‌ها به یک نقطه است. دقیقا مثل استفاده از عکس به جای چهره بازیکنان است. آن‌ها در زمان خوشحالی به یک نقطه خیره هستند و با حرکت دادن سر خود باز هم به صورت مستقیم و به رو‌به‌روی خود نگاه می‌کنند. در سمت دیگر استادیوم‌های بازی واقعا خوب و با جزییات بالا کار شده است که جای تقدیر دارد. در این نسخه قسمت‌هایی نیز برای Edit کردن قرار گرفته است که می‌توان به سکوی تماشاچی‌ها، پیست کنار زمین، ساخت پرچم، منظره پشت ورزشگاه، چهره بازیکنان به وسلیه اجسام خاص مثل کدو حلوایی و تغییر توپ به بشکه و آب نبات و چیزهایی از این دست اشاره کرد.

در آخرین قسمت نیز به بررسی Licenseهای این نسخه خواهیم پرداخت. امسال چندین بخش جدید اضافه شده است که می توان به UEFA Super Cup که بین اینتر میلان و اتلتیکومادرید برگزار خواهد شد و Copa Santander Libertadores که مربوط به حوضه آمریکای جنوبی است و همین طور UEFA Europa League که همان جام باشگاه‌های اروپا است اشاره کرد. در کنار این سه بخش بار دیگر نیز شاهد UEFA Champions League خواهیم بود.

مهر ۲۰ام, ۱۳۸۹ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


84737