نام سايت نام سايت

اولویت‌های جدید تشرف به حج تمتع ۱۳۸۹

سازمان حج‌ و زیارت اعلام کرد
اولویت‌های جدید تشرف به حج تمتع
جام جم آنلاین: سازمان حج‌ و زیارت اولویت‌های جدید تشرف به حج تمتع ۱۳۸۹ را اعلام کرد.

به گزارش فارس، متقاضیان سفر حج که بین بیستم تا سی‌ام بهمن ۱۳۸۳ در شعب بانک ملی ثبت‌نام کرده‌اند، در بعضی از استان‌ها به‌صورت روز‌شمار جذب کاروان‌ها می‌شوند.

در پی فراخوان اولویت‌های تشرف برای ثبت‌نام در کاروان‌های حج تمتع سال ۱۳۸۹ و به لحاظ وجود ظرفیت خالی در برخی از کاروان‌های تعدادی از استان‌ها ، مجوز ثبت‌نام روز‌شمار از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری علی‌الحساب حج تمتع تا ۳۰ بهمن ۱۳۸۳ برای تکمیل کاروان‌های استان‌هایی که دارای ظرفیت خالی هستند‌ ، صادر شد.

این دسته از زائران می‌توانند به دفاتر حج و زیارت استان محل اقامت خود و به کاروان‌های مربوطه مراجعه و ثبت‌نام کنند.

ثبت‌نام از این عده با رعایت ترتیب زمان مراجعه اولیه به بانک ملی و فقط تا سقف خالی انجام خواهد پذیرفت ؛ پیش از این متقاضیان دارای اسناد بانک ملی ثبت‌نامی تا ۲۰ بهمن ۱۳۸۳ جهت تشرف به حج ۱۳۸۹ اعلام شده بودند.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی برنا، کلیه دارندگان قبوض ودیعه گذاری علی الحساب حج تمتع یک میلیون تومانی که تا تاریخ ۱۳۸۳/۱۱/۱۰ در یکی از شعب بانک ملی ودیعه گذاری کرده باشند، آن دسته از متقاضیانی که اسناد ثبت نامی سال های ۱۳۶۰ و ۱۳۶۳ (با مبالغ ۱۸۰/۰۰۰ و ۲۰۰/۰۰۰ و ۲۵۰/۰۰۰ و ۲۷۰/۰۰۰ ریالی) را دارا می باشند، می بایست ضمن مراجعه به دفتر حج و زیارت استان مربوطه برای تبدیل سند خود به قبض ودیعه گذاری یک میلیون تومانی و استفاده از تسهیلات متعلقه اقدام و جهت دریافت قبض جدید به شعبه بانک معرفی شده از سوی حج و زیارت استان مراجعه کنند.

اسناد هشت میلیون ریالی مربوط به سال ۱۳۷۷ و منتهی به ۱۳۷۸/۱/۳۱٫ دارندگان اینگونه اسناد می بایست قبل از مراجعه به مدیر کاروان به یکی از شعب بانک ملی مجهز به شبکه سیبا و با استفاده از تسهیلات و یارانه مربوطه (۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال) مراجعه و نسبت به تبدیل قبض ودیعه گذاری خود به قبض ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریالی اقدام کنند.

اسناد هشت میلیون ریالی از ۱۳۷۸/۲/۱ تا ۱۳۷۸/۱۲/۳۱٫ دارندگان اینگونه اسناد باید قبل از مراجعه به مدیر کاروان به یکی از شعب بانک ملی مجهز به شبکه سیبا مراجعه و با احتساب سود متعلقه نسبت به تبدیل سند خود به ودیعه گذاری حج تمتع ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریالی اقدام کنند.

کلیه دارندگان قبوض ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریالی متولد سال  ۱۳۰۸ و سالهای قبل از آن مشروط بر اینکه تاریخ ودیعه گذاری آنها تا پایان ۱۳۸۴/۱۲/۲۹ باشد.

کلیه دارندگان قبوض ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریالی متولد سال ۱۳۰۳و سالهای قبل از آن مشروط بر اینکه تاریخ ودیعه گذاری آنها تا پایان۱۳۸۶/ ۱۲/۲۹ باشد. تذکرمهم: مشمولین ردیف های ۲و۳ که سال گذشته با مراجعه به دفتر حج و زیارت استان مربوطه دعوتنامه تشرف اخذ کرده اند در سالجاری نیازی به مراجعه مجدد به دفتر حج و زیارت استان نداشته و مستقیماً می توانند با دردست داشتن مدارک لازم به کاروان مورد نظر مراجعه کنند.

بستانکاران سازمان افراد واجد شرایط دارای اولویت تشرفی که در سال های گذشته در کاروان پذیرش شده و مشرف نشده اند باید ابتدا به دفتر حج و زیارت استان مراجعه تا وفق دستورالعمل های سازمان نسبت به پایدار نمودن قبض ودیعه گذاری مربوط از طریق مراجعه به شعب بانک ملی وفق ضوابط اقدام لازم برای ایشان معمول شود بدیهی است اینگونه اسناد بعد از تبدیل به قبض ودیعه گذاری ده میلیون ریالی جدید از سوی بانک نسبت به ظهرنویسی آن با ذکر سابقه اولویت و شماره قبض اولیه اقدام و ممهور به مهر بانک اقدام خواهد شد. 
تاریخ پذیرش در کاروانها
 اسامی، آدرس و تلفن مدیران منتخب کاروانهای حج سالجاری در روزهای سوم ، چهارم و پنجم(استان تهران) خرداد هر استان از طریق جراید محلی اعلام خواهد شد.ضمناً زمان پذیرش متقاضیان دارای اولویت تشرف در کاروانها از روز ۱۳۸۸/۳/۶ لغایت روز ۱۳۸۸/۳/۲۰ خواهد بود. تذکر مهم۱-چنانچه در زمان تعیین شده جهت مراجعه افراد به کاروان های مربوط، ظرفیت کاروانهای استان تکمیل نگردد،سازمان حج و زیارت از اولویت های بعدی دعوت بعمل خواهد آورد. لذا تاکید میگردد دارندگان قبوض دارای اولویت حتماً در مدت مقرر به کاروان ها مراجعه کنند. تذکر مهم۲- توصیه میگردد متقاضیان در هنگام انتخاب کاروان دقت کافی را از جهات مختلف(همراهی با اقوام و آشنایان، شرایط مختلف کاروان و…)معمول دارند زیرا ظرفیت و قیمت کاروان با توجه به شرایط تعیین گردیده و جابه جایی کاروان پس از ثبت نام امکان پذیر نمی باشد. 

نحوه مراجعه و ثبت نام متقاضیان
در سال جاری تمهیداتی در نظرگرفته شده که متقاضیان اعزام به حج تمتع علاوه بر مراجعه حضوری به کاروان های مجاز(در زمان مقرر) بتوانند شخصاً بصورت غیرحضوری با مراجعه به آدرس اینترنتی WWW.haj 89.ir نسبت به انجام مراحل ثبت نام در کاروان اقدام کنند.
بعد از ثبت نام متقاضی از طریق اینترنت، باید جهت پیگیری و مراجعه به کاروان نسبت به اخذ ، کد رهگیری و رسید ثبت نام که حاوی تذکرات و نکات ضروری است اقدام نماید و اصل قبض ودیعه گذاری خود را به مدیر کاروان تحویل دهد توجه: افرادیکه قصد نامنویسی از طریق مراجعه حضوری به کاروان را دارند میتوانند کاروان های مورد نظر خود را از روزنامه انتخاب و سپس مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای نامنویسی در کاروان 
اصل و کپی قبض ودیعه گذاری حج تمتع مطابق بند یک این اطلاعیه 
اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن .
دو قطعه عکس۴×۶ مشابه عکس گذرنامه یا تصویری که شش ماه از تاریخ آن نگذشته باشد. 
اصل و کپی کارت ملی یا شماره تایید شده .
 متقاضیان پس از نامنویسی باید رسید مربوطه را از مدیر کاروان دریافت و نزد خود نگهداری کنند.
چنانچه نشانی و تلفن متقاضی نسبت به زمان ثبت نام اولیه در بانک تغییر کرده باشد، باید آدرس و شماره جدید تلفن را هنگام ثبت نام به مدیرکاروان اعلام کنند.
 متقاضیان محترم مطابق برنامه اعلام شده و در مهلت مقرر(ظرف ۴ روز) باید به پزشک کاروان مراجعه و اقدامات مربوط به معاینات خود را انجام دهند.
بدیهی است درصورت تاخیر متقاضی در این خصوص ، مدیر کاروان اجازه خواهد داشت نسبت به جایگزینی وی از دیگر متقاضیان واجد شرایط اقدام کنند. 
تحویل فرم واریزی هزینه مابه التفاوت سفر به متقاضی، پس از انجام معاینات پزشکی و تایید استطاعت جسمی از سوی پزشک با مراجعه به دفتر کاروان یا سایت اینترتی فوق امکان پذیر خواهد بود.
متقاضیان پس از دریافت فرم واریزی هزینه مابه التفاوت سفر باید حداکثر ظرف مدت یک هفته با مراجعه به یکی از شعب بانک ملی نسبت به واریز وجه هزینه سفر اقدام نموده و درصورت تاخیر، مدیر کاروان اجازه جایگزینی متقاضی جدید را خواهد داشت. 
امسال نیز همچون سنوات قبل برای تشرف به حج تمتع از گذرنامه بین المللی انفرادی برای تشرف به حج تمتع استفاده خواهد شد.لذا متقاضیان واجدشرایط لازم است در صورت عدم دارا بودن گذرنامه بین المللی از هم اکنون نسبت به اخذ گذرنامه جدید اقدام و کسانیکه دارای گذرنامه با تاریخ اعتبار کمتر از بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ می یاشند باید نسبت به تعویض یا دریافت گذرنامه جدید اقدام نمایند.

مهر ۲۳ام, ۱۳۸۹ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


49848