نام سايت نام سايت

اعزام زائران حج تمتع از ۲۹ مهر

برچسب ها:

لیالی اعلام کرد:
اعزام زائران حج تمتع از ۲۹ مهر
جام جم آنلاین: رئیس سازمان حج و زیارت زمان حرکت اولین گروه از زائران بیت الله الحرام به حج تمتع امسال را ۲۹ مهرماه سال جاری اعلام کرد.
به گزارش مهر، علی لیالی زمان حرکت اولین گروه از زائران بیت الله الحرام به حج تمتع امسال را ۲۹ مهرماه سال جاری عنوان کرد و افزود: در سال جاری ۸۸ هزار و ۵۰۰ زائر حج تمتع و هشت هزار و ۵۰۰ نفر به عنوان کارکنان، روحانیون، آشپز و گروههای خدماتی اعزام می شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت آغاز پرواز عمره گزاران سال ۱۳۹۰ را اواخر ماه صفر و اوایل ماه ربیع الاول (نیمه دوم بهمن ماه) اعلام کرد و افزود: زائران باید ۵۰ روز قبل از تاریخ اعزام به دفاتر زیارتی برای ثبت نام مراجعه کنند که اوایل آذرماه سال جاری فراخوان حضور زائران عمره اعلام می شود.

خرید و فروش فیش حج به غیر از اقوام ممنوع است

لیالی در مورد اقدامات انجام شده در مورد فروش فیشهای حج از طریق روزنامه ها گفت: خرید و فروش فیشهای حقوقی یک چالش حقوقی است اما در سال جاری تبصره ای به آیین نامه قانون حج الحاق شد که بر اساس آن هر گونه نقل و انتقال فیشهای حج به غیر از منسوبین و بستگان ممنوع است که این اقدام کاهش شکایات مردمی در مورد کلاهبرداران را در پی داشته است.

دستگیری ۵۰۰ زائر حامل مواد مخدر در فرودگاههای کشور

رئیس سازمان حج و زیارت در مورد تفاهم نامه سازمان حج با نیروی انتظامی برای جلوگیری از خروج زائران حامل مواد مخدر در فرودگاههای کشور گفت: در عمره امسال تنها هفت زائر حامل مواد مخدر توانستند از بازرسیهای نیروهای انتظامی عبور کنند که پس از ورود به فرودگاه عربستان دستگیر شدند در حالی که سال گذشته ۱۶۵ زائر حامل مواد مخدر در فرودگاه عربستان دستگیر شدند.

وی افزود: نیروی انتظامی در حج عمره امسال موفق به شناسایی ۵۰۰ زائر حامل مواد مخدر شد.

فرودگاه مدینه قادر به پذیرش تمام پروازهای حجاج نیست

لیالی در پاسخ به این پرسش که زائران بیت الله الحرام نسبت به نبود پرواز مستقیم به فرودگاه مدینه  و مسیر ۶ ساعته فرودگاه جده به مدینه که باید با اتوبوس طی شود معترضند گفت: این مشکل را کاملا درک می کنیم ولی فرودگاه مدینه قادر به پذیرش تمام پروازهای حجاج نیست و ما مجبور هستیم زائران را از فرودگاه جده با اتوبوس به مدینه منتقل کنیم.

انعقاد قرارداد با شرکتهای امنیتی عراق برای تامین امنیت زائران ایرانی

رئیس سازمان حج و زیارت در مورد بمب گذاریهای اخیر در عراق و نگرانی زائران عتبات عالیات از ایجاد ناامنی در سفرهای زیارتی به عتبات عالیات اظهار داشت:هر چند که امنیت عراق با چالشهای زیادی روبرو است ولی بر اساس تعلقات دینی و مذهبی مردم ایران و همچنین جلوگیری از خروج غیرقانونی زائران کربلا نمی توانیم مانع از سفر به عتبات عالیات شویم.

وی افزود: قراردادهای تامین و تضمین تامین زائران ایرانی با شرکتهای امنیتی در عراق منعقد شده که تا حدود زیادی کاهش تعرض و حمله به زائران ایرانی را به دنبال داشته است.

لیالی گفت: توصیه جدی سازمان حج و زیارت به مردم این است که به صورت غیرقانونی به عراق سفر نکنند.

رئیس سازمان حج و زیارت از زائرانی که یک بار به عتبات عالیات سفر کرده اند درخواست کرد: در صورت ممکن از سفر مجدد به عتبات عالیات خودداری کنند تا دیگر هموطنان هم بتوانند به زیارت عتبات عالیات مشرف شوند.

هر زائر یکبار می تواند به حج مشرف شود مگر اینکه فیش اقوام را خریداری کند

لیالی با بیان اینکه در حج عمره و تمتع هیچ زائری بیش از یکبار نمی تواند به حج مشرف شود گفت: سیستم های ثبت نام اجازه ثبت نام مجدد به زائرانی که یکبار به حج مشرف شده اند را نمی دهد.

وی در پاسخ به اینکه مشاهده شده بسیاری از افراد برای دومین بار به حج مشرف شده اند اظهار داشت: این افراد فیش حج اقوام خود را خریداری کرده اند که معمولا به نیابت از اقوام اعم از سالمندان، معلولان، بیماران یا درگذشتگان به حج می روند.

تعداد دفاتر زیارتی در کشور کافی است

رئیس سازمان حج و زیارت در مورد دلیل توقف صدور پروانه دفاتر زیارتی اظهار داشت: مجوز دفاتر زیارتی که تنها درامور زیارتی فعالیت می کنند بر عهده سازمان حج و زیارت است و هم اکنون بیش از یکهزار و ۴۰۰ دفتر زیارتی در کشور فعالیت دارند.

وی افزود: با توجه به تعداد زائران عتبات عالیات و حج این تعداد دفاتر زیارتی در کشور کافی است و  از سه سال گذشته تا کنون دیگر مجوزی صادر نمی شود.

۹۷ هزار زائر ایرانی در حج تمتع امسال

 لیالی با بیان اینکه بر اساس تفاهم نامه میان ایران و عربستان ۹۷ هزار زائر ایرانی در حج تمتع امسال شرکت می کنند اظهار داشت: تمامی اقدامات رفاهی، زیارتی، بهداشتی، درمانی و قربانی برای زائران دیده شده و امسال هم همانند سالهای گذشته زائران ایرانی از تغذیه متمرکز ( چهار آشپزخانه در مدینه و مکه) استفاده می کنند.

اتوبوسهای سریع السیر برای اعزام زائران به منا و عرفات

وی مهمترین اقدام در حج امسال را تسهیل در تردد زائران به منا و عرفات عنوان کرد و افزود: در سالهای گذشته روز ۶ ذیحجه اتوبوسهای مورد نیاز کاروانها برای اعزام زائران به منا و عرفات تحویل کاروانها می شد ولی امسال وزارت حج عربستان تعداد زیادی اتوبوس سریع السیر به تمامی هتلهای محل اسکان زائران برای اعزام به سرزمین منا و عرفات اعزام می کند که با این اقدام زائران کمتر اذیت می شوند.

مهر ۲۳ام, ۱۳۸۹ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


74823