نام سايت نام سايت

آیا عدم وفاداری زناشویی ژنتیکی است؟

 عکسهای عاشقانه   آیا عدم وفاداری زناشویی ژنتیکی است؟

 

یک بررسی جدید نشان می دهد که ژن های مربوط به رفتارهای لذت جویانه ممکن است با بی بندوباری جنسی و خیانت زناشویی نیز همراهی داشته باشند…

به نوشته مجله تایم پژوهشگران در دانشگاه ایالتی نیویورک در بینگامتون در آمریکا ارتباط ژن های معینی را با رفتارهای لذت جویانه شناسایی کرده اند.به گفته آنها ظاهرا ژنی که مسئول ساخت یک نوع خاص از گیرنده ناقل عصبی دوپامین در مغز (DRD4) است با عدم وفاداری ارتباط دارد.

دوپامین یکی از مهمترین ناقل های عصبی در مغز است که در پدیده های بسیاری از جمله انگیزش، پاداش روانی و ارضای جنسی دخیل است. دانشمندان از قبل می دانستند که ژن DRD4 با رفتارهای لذت جویانه مانند قماربازی و نوشیدن مشروبات الکلی و علاقه به تماشای فیلم های وحشتناک ارتباط دارد.بنابراین حدس زدند که ممکن است این ژن در بی و بندوباری جنسی هم دخیل باشد.

رفتار جنسی انسانی نه تنها میان جمعیت های متفاوت بلکه درون هر جمعیت نیز گوناگونی بسیاری دارد. دانشمندان تا به حال آگاهی چندانی از چگونه اثر ژن ها بر تفاوت های فردی در رفتارهای جنسی نداشته اند.

جاستن گارسیا، دستیار دکتری در رشته زیست شناسی و بهداشت تکاملی در دانشگاه بینگامتون در نیویورک و همکارانش برای بررسی این موضوع یک گروه نمونه ۱۸۱ نفری از مردان و زنان را انتخاب کردند و سابقه جنسی مفصلی از آنها گرفتند. آنها همچنین نمونه های DNA از آنها جمع آوری کردند. هنگامی که این پژوهشگران مشخصات DNA این افراد را با سابقه جنسی آنها مورد مقایسه قرار دادند، دریافتند که رابطه ای میان ژن DRD4 و رفتارهای جنسی وجود دارد.

به گفته آنها افرادی که یک نسخه معین از ژن DRD4 را داشتند، با احتمال بیشتری سابقه بی بندوباری جنسی و عدم وفاداری زناشویی را گزارش کرده بودند.

گارسیا می گوید: ” به نظر می رسد انگیزش برای این کارها از یک نظام پاداش و تنبیه در مغز ناشی می شود که در آن آزاد شدن دوپامین صورت می گیرد.” به گفته او سه عنصر اساسی همراه با  آزادی ناگهانی دوپامین در مغز ، خطرپذیری بالا، پاداش قابل توجه و برانگیختگی از راه های گوناگون است. و هر سه این عوامل به طور آشکارا در ماجراجویی جنسی دخیل هستند.

با این حال گارسیا تاکید می کند: “این یافته ها به معنای آن نیست که هر کسی این نسخه ژن را داشته باشد، حتما به همسرش خیانت می کند. این ژن ها بهانه ای برای عدم وفاداری نیستند؛ کشف آنها باعث باز شدن چشم اندازی به چگونگی تاثیر زیست شناسی ما بر طیف گسترده ای از رفتارهای ماست.

این پژوهشگران در عین حال می گویند بررسی های مفصل تری لازم است تا این یافته ها را ثابت کند. به گفته آنها در این مرحله نمی توان به یقین گفت رابطه سببی میان این رفتار جنسی و این خصوصیت ژنتیکی وجود دارد.اما به نظر می رسد ژنتیک نقشی در چگونگی رفتارهای ما و نحوه تصمیم گیری ها یمان داشته باشد.

تیر ۱ام, ۱۳۹۰ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


4374