نام سايت نام سايت

آنفلوانزای خوکی جان ۸ نفر را در ایران گرفت!؟

برچسب ها:

http://www.nazpatogh.com/aban90/53822e7ffa4cb2fe2451532b60a299fb.jpg

آنفلوانزای خوکی ۸ قربانی گرفت …

سلامت نیوز : آنفلوانزای خوکی ۸ نفر را در ایران به کام مرگ فرستاده است. مرگ‌هایی که از سوی دکتر «محمد‌مهدی گویا» رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی هم تایید می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تهران امروز ؛ وی پیش‌تر هم اعلام کرده بود که بیماری آنفلوانزای خوکی دیگر در تمام کشورها جزئی از آنفلوانزای فصلی و بومی شده است که معنی آن بومی شدن بیماری آنفلوانزای خوکی در ایران است. البته مرگ و میر بر اثر آنفلوانزای خوکی فقط به ایران محدود نمی‌شود و خبرهای رسمی مرگ بر اثر این بیماری را در آمریکا، روسیه و عراق که نزدیکترین کشور به ایران است،تایید می‌کند. این بیماری تاکنون ۱۰ نفر در عراق را هم به کام مرگ فرستاده است که البته آماری قابل توجه برای ایران با توجه نزدیکی و مراودات بسیار زیاد دو کشور است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با هشدار نسبت به شیوع آنفلوانزا در دنیا و از جمله ایران بر لزوم رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم تاکید می‌کند و می‌گوید: ۷۰ درصد موارد آنفلوانزا مربوط به آنفلوانزای H1N1 است که پیش از این به نام آنفلوانزای خوکی شناخته شده بود.

«محمدمهدی گویا»درباره برخی ابراز نگرانی‌ها مبنی بر شیوع آنفلوانزای خوکی در برخی کشورها از جمله ایران، می‌گوید: «آنفلوانزای خوکی جزئی از آنفلوانزای فصلی است و هیچ تفاوتی با آن ندارد. امسال نیز این آنفلوانزا همراه با دیگر انواع آن در تمام دنیا از آمریکا گرفته تا ماداگاسکار و… شایع شده است.»

آمارها نشان می‌دهد از اول آذر که بروز موارد آنفلوانزا در کشور آغاز شد تاکنون ۲۶۰۸ مورد مشکوک به این بیماری در ۳۱۳ بیمارستان‌ کشور بستری شده‌اند که از این تعداد فقط ۴۱۴ مورد به صورت قطعی به آنفلوانزا مبتلا شده و بقیه به دیگر انواع عفونت‌ها مبتلا شده‌اند.

همچنین این بیماری از ابتدای همه‌گیری تاکنون ۸ مورد مرگ به‌دنبال داشته است که اغلب این موارد مربوط به بیماران دارای بیماری‌های زمینه‌ای به ویژه قلبی و ریوی بوده که به نوع شدید این بیماری مبتلا شده‌اند.

البته اولین مورد آنفلوانزای خوکی در ایران در تاریخ یک تیر ۱۳۸۸ اعلام شد،پس از آن تعداد مبتلایان به بیماری به سرعت افزایش پیدا کرد. براساس گزارش وزارت بهداشت ایران تاشهریورماه ۱۳۸۸ بیشتر مبتلایان به آنفلونزا را افرادی که به حج عمره رفته بودند تشکیل می‌دادند ولی پس از آن افزایش افراد مبتلا به بیماری بیشتر شامل دانش‌آموزان می‌شد.یک زن ۳۶ ساله اهل مراغه اولین فردی بود که دراثر ابتلا به بیماری جان خود را از دست داد.

آنفلوانزا در مدارس

آمارهای «بهرام بنده یزدانی» رئیس بخش اورژانس بیمارستان شهید مدرس هم نشان می‌دهد که تاکنون این بیماری ۵هزار نفر را به بیمارستان مدرس کشانده است. به گفته او، تعداد ۸۶۴ نفر از این افراد تحت درمان اورژانس قرار گرفته‌اند. او آمار سال گذشته را هم ۵ هزار و ۷۳۴ نفر اعلام می‌کند.

به گفته رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، موارد بستری در بیمارستان‌ها مربوط به انواع شدید بیماری بوده و موارد خفیف آن معمولا آزمایش نمی‌شوند. بنابراین موارد مذکور تعداد قطعی کل موارد آنفلوانزا در کشور نیست. اما در مجموع حدود ۷۰ درصد موارد بروز آنفلوانزا در کشور مربوط به نوع H1N1 بوده و بقیه مربوط به نوع B و درصد کمی هم مربوط به انواع دیگر آنفلوانزا بوده است.

البته رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت هشدار می‌دهد: «فصل آنفلوانزا و میزان بروز آن هنوز تمام نشده و این بیماری از تهران گرفته تا مناطق شمال و شمال غربی کشور شایع است. وزارت بهداشت نیز به صورت روزانه این بیماری را رصد کرده و اقدامات لازم را در این زمینه انجام می‌دهد.»

منبع : سلامت نیوز
بازنشر : نازپاتوق.کام
بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۱ | دسته: دانـستـنـیهای عمـومـی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


76773