نام سايت نام سايت

آخرین نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال

برچسب ها:

http://www.nazpatogh.com/aban90/b65b5a7831330c9cc516d18bc8d04e26.jpg

امسال نقل و انتقالات لیگ برتر رکورد زد

مروری بر آخرین خریدها / پایان مهلت جذب بازیکنان لیگ برتر فوتبال

شفاف: با ۱۶۷ خرید جدید، پرونده نقل و انتقالات تابستانی لیگ‌برتر در سال ۱۳۹۲ بسته شد؛ خریدهایی به مراتب کمتر از سال گذشته. کاهش ۲۰‌درصدی تعداد خریدهای تیم‌های لیگ‌برتر را باید به کاهش ۱۱‌درصدی تعداد تیم‌های حاضر در این مسابقات و مشکلات مالی و ارزی باشگاه‌های فوتبال ایران مرتبط دانست.

افزایش بیش از صد‌درصدی نرخ دلار نسبت به یک سال گذشته کار تیم‌ها را برای خرید بازیکنان باکیفیت خارجی سخت کرده است. در حالی که در تابستان ۹۱ و با دلار ۱۶۰۰تومانی، تیم‌های لیگ‌برتری توانسته بودند ۳۱ بازیکن خارجی جدید به خدمت بگیرند، تعداد خریدهای خارجی در تابستان امسال به ۱۴ نفر کاهش پیدا کرد. از طرف دیگر، بازیکنان ارزان‌قیمت لیگ‌های پایین‌تر ۲۵‌درصد از همه خریدهای تیم‌های لیگ‌برتری در تابستان ۱۳۹۲ را تشکیل می‌دهند؛ ۴۲ خرید که کمترین مقدار در سه سال اخیر است.

سال گذشته تعداد خریدهای این‌چنینی در تابستان به رکورد ۷۵ خرید رسیده بود. قیمت بازیکنان هم اگرچه هیچ‌وقت شفاف اعلام نمی‌شود، اما از شنیده‌ها مشخص است که برای رصد ستاره باید بازه یک تا دو‌میلیارد را جست‌وجو کرد! انتقالات تابستان ۹۲ چند نکته مهم در دل خود پنهان داشته که در اینجا می‌خوانید:

لیگ ایران امسال دو لژیونر به کشورهای دیگر صادر کرد. علیرضا جهانبخش، مهاجم ۱۹ساله داماش و تیم‌ملی جوانان ایران که به تیم نایمخن هلند پیوسته، و محمدرضا خلعتبری که با عجمان امارات قرارداد بسته است. این‌ها تنها دستاوردهای دوازدهمین دوره لیگ‌برتر بودند. سعید عزت‌اللهی، هافبک ملوان که به عنوان پدیده فصل گذشته انتخاب شد، هم احتمالا به‌زودی به این جمع خواهد پیوست.

تعداد زیادی از بازیکنان بین دو تیم استقلال و پرسپولیس رد و بدل شدند. سیدصالحی و میثم حسینی از استقلالی‌های سابق، پرسپولیسی شدند و نیکبخت و پژمان نوری مسیر عکس آن‌ها را رفتند. یاغی اصلی البته محمد قاضی بود؛ مهاجم ۲۸ساله‌ای که مستقیما از پرسپولیس به استقلال پیوست. انتقال قاضی البته بردی چهارجانبه خواهد بود. صرفه‌جویی برای پرسپولیس، یک مهاجم شش دانگ برای استقلال، فرصت بازی برای قاضی و یک مهاجم آماده برای تیم‌ملی.

رکورددار بریزوبپاش در تابستان امسال سپاهان بود؛ تیمی که بعد از سه سال دوباره به رویکردی که در زمان مدیریت ساکت داشت، رو آورد. قیمت مجموع هفت خرید سپاهان نزدیک به ۱۰‌میلیارد تومان برآورد شده است. مدیران باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس بارها ادعا کرده‌اند که اصفهانی‌ها امسال ۴۰‌میلیارد تومان صرف تیم بستن کرده‌اند و البته سپاهانی‌ها این ادعا را بی‌اساس دانسته‌اند. اصفهانی‌ها البته همان‌طور که پیش از این در بهار به آن پرداخته شد، با استراتژی تخریب رقیبان در بازار فعالیت کردند.

پرسپولیسی‌ها برخلاف فصل گذشته، به خرید بازیکنان جوان روی آوردند. میثم حسینی، مهرداد کفشگری، پیام صادقیان، میلاد غریبی، امید عالیشاه و دیگران، خریدهای جوانی بودند که میانگین سنی پرسپولیس را ۵/۲سال پایین آوردند. در میان خریدهای پرسپولیس، یک خرید برای هواداران این تیم ویژه است. بسیاری از بزرگان و اسطوره‌های پرسپولیس از تیم‌هایی که در سطح اول فوتبال ایران نبودند راهی این تیم شدند؛ دایی از بانک تجارت، مهدوی‌کیا از بانک ملی و کریمی از فتح. حالا محمد عباس‌زاده، مهاجمی که از لیگ یک خریداری شده، دوباره پرسپولیسی‌ها را امیدوار کرده است؛ مهاجمی که فصل گذشته آقای گل لیگ یک شد، در اکثر بازی‌های تدارکاتی برای پرسپولیس گل زده و خود را به ترکیب اصلی پرسپولیس رسانده است.

بدون شک خرید بایرن مونیخی اصفهانی‌ها از استقلال، بمب اصلی بازار تابستانی فوتبال ایران بود. لیگ‌برتر هنوز در شوک پیوستن جباری به سپاهان به سر می‌برد. پیوستن علی کریمی و کریم انصاری‌فرد به تراکتورسازی هم دیگر انتقال‌های خبرساز تابستان بودند.

عبدالله ویسی، سرمربی رامهرمزی استقلال خوزستان، دو مهاجم از دو تیم رامهرمزی حاضر در لیگ استانی خوزستان خریده است؛ علی‌محمد چراغی از فرهنگ رامهرمز و علی بیگدلی از استقلال رامهرمز. هنوز مشخص نیست علت این خریدهای ویسی چیست؟ امتیاز دادن به همشهری‌ها، کسب محبوبیت در رامهرمز یا جذب هوادار از رامهرمز برای استقلال خوزستان؟

نفت تهران با کمتر از ۱۰۰‌میلیون تومان، هافبکی از لیگ یک خریده که فصل گذشته ۱۶ پاس گل داده است؛ وحید امیری، هافبک چپ سابق نفت مسجدسلیمان، در بازی‌های تدارکاتی در ترکیب اصلی نفت تهران بازی کرده است.

فولادی‌ها موفق شدند با همه ستاره‌های جوان خود، به جز آرش افشین، تمدید کنند. برای تیمی که از بازیکنان جوانی تشکیل شده و چند سال است آن‌ها کنار هم بازی می‌کنند، ثبات و حفظ هارمونی دستاورد بزرگی است. تمدید قرارداد بختیار رحمانی، رهبر این هارمونی، ارزشی بیش از خرید ستاره دارد. فولاد را یکی از مدعیان قهرمانی فصل آینده بدانید.

سپاهان، تراکتورسازی، مس، راه‌آهن، سایپا، صبا، فجرسپاسی، استقلال خوزستان و ملوان سهمیه خرید لیگ‌برتری خود را پر‌کرده‌اند و دیگر نمی‌توانند در طول فصل بازیکن لیگ‌برتری دیگری به خدمت بگیرند. مربیان استقلال و پرسپولیس هریک دو سهمیه خرید لیگ‌برتری خود را خالی نگه داشته‌اند تا در آینده بتوانند تیم خود را ترمیم کنند.

علی کاظمی، دبیر سازمان لیگ‌برتر، در این‌باره می‌گوید: «هر تیم می‌تواند در فصل با سه بازیکن آزاد قرارداد امضا کند به شرط آن‌که سهمیه‌اش پر نشده باشد. اگر بازیکن آزادی قبلا در لیگ‌برتر بازی کرده باشد آنگاه باشگاهی می‌تواند او را جذب کند که سهمیه لیگ‌برتری‌اش خالی باشد. اگر این بازیکن خارجی باشد آن‌گاه باید سهمیه خارجی باشگاه برای جذب بازیکن پر نشده باشد.» به این ترتیب بازیکنان آزاد، مانند جواد نکونام و آندو تیموریان، و بازیکنان خارجی آزاد هنوز برای پیوستن به تیم‌های جدیدفرصت دارند.

منبع : شفاف

تیر ۲۶ام, ۱۳۹۲ | دسته: مجـله خبـــــری

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


73314