نام سايت نام سايت

آبشار آنجل بلندترین و زیباترین آبشار جهان + عکس

برچسب ها:

آبشار آنجل بلندترین آبشار جهان

آبشار
big image
big image
big image
big image
آبشار آنجل :: Angel Falls

آبشار آنجل (فرشته ) مرتفع ترین آبشار جهان

این آبشار از ارتفاع ۹۷۹ متری و از فلاتی بلند در مناطق کوهستانی گویان در کشور ونزوئلا پایین می ریزد .حجم آبی که از بالای آبشار پایین می ریزد ۲۰ برابر آبشار نیاگارا است.این آبشار به داخل شاخه ای از رودخانه کارئو جاری می شود که سپس دررودخانه کارونی جریان می یابد.رودخانه کارونی یکی از شاخه های رودخانه بزرگ اورنیوکو می باشد که در مسیر خود به اقیانوس اطلس میپیوندد.
این مناطق کوهستانی مملو از فلات ها تپه های گرد ، کوهستانهای مسطح و دره های تنگ می باشد که از جنوب شرقی ونزوئلا تا برزیل شمالی گسترده شده اند.این مناطق پوشیده از جنگلهای انبوه بارانی (RAIN FOREST)گرمسیری و منطقه کوچکی از دشتهای هموار است.ساکنین این ناحیه هر کدام ازفلات های متعدد این منطقه را به زبان محلی اویان تپوی (تپوی یک کلمه سرخپوستی به معنی کوه است) می نامند.شکافهای کوچک و مجراهای آب وسیع که در ماسه سنگهای فلات پدید آمده اند مقدار زیادی از باران را در خود ذخیره می کنند.این آب از کناره های فلات سرازیر می شود و آبشار آنجل را می سازد.
اگر چه قرنها بود که قبیله های سرخپوست این آبشار را می شناختند ولی در دهه ۱۹۳۰ کشف آن رسما اعلام شد.در سال ۱۹۳۵ یک خلبان آمریکایی بنام جیمی آنجل در جستجوی طلا با هواپیمایش مشغول پرواز در منطقه بود و وقتی جریان آبی را که از آبشار پایین می ریخت دید فهمید که در حال مشاهده بزرگترین آبشار جهان است.آنجل همراه همسرش و یک راهنمای کوهستان به آبشار بازگشت و توانست با هواپیما در باتلاقی در نوک فلات این ناحیه فرود بیاید.اما آنها قادر به رسیدن به نوک آبشار و یا پرواز مجدد نشدند و ۲ هفته بعد پیاده به پایگاه خود بازگشتند.
چهارده سال بعد: از آبشار آنجل (که بنام آن خلبان شجاع نامگذاری شده بود) بطور کامل بازدید به عمل آمد.هیئت اعزامی با یک قایق موتوری به بالای رودخانه حرکت کردند تا به آبشار آنجل رسیدند.نظریه جیمی آنجل درست از آب درآمد ،این آبشار مرتفع ترین آبشار جهان بود.جیمی در یک سانحه هوایی در سال ۱۹۵۶ کشته شد وخاکستر جسدش بر روی آبشار آنجل پخش گردید.امروزه هواپیمایی که آنجل با آن این آبشار را کشف کرد، در موزه ای در ونزوئلا نگهداری می شود (نام هواپیما ال ریو کارونی است و بقایای آن ۳۴ سال بعد از فرود درمنطقه جمع آوری شدند). اگر چه در نزدیکی کانایما یک خانه توریستی و یک هتل احداث شده است ولی هنوز منطقه اطراف آبشار پوشیده از جنگلهای انبوه است.تنهاراه مشاهده آبشار از طریق سفر دریایی یا هوایی است.
آب آبشار آنجل در فصل باران به حداکثر مقدار خود می رسد و جریان آب با شدت فرو می ریزد.قله آبشار اکثر اوقات زیر ابرها و قطرات ریز باران که در هوا پخش شده اند از دیدپنهان است.
اسفند ۲۵ام, ۱۳۹۰ | دسته: تـصــاویـر دیـدنــی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg مبارزه خونین بوکسور ایرانی! + تصاویر تماشایی

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg پیشنهاد بی شرمانه یک اسپانسر به خانم های بسکتبالیست ایران!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg کلیپ دیدنی از زدن سر با شمشیر در عربستان!

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg خرید و فروش دختران برای ازدواج!

» جدیدترین های سایت ... «

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2012/11/123.gif

http://www.nazpatogh.com/wp-content/uploads/2013/08/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D8%A7%D8%B2.jpg لینک های ارسالی شما

»» وبگـــردي : جذابتــرين مطالب اينتــرنت را از دست ندهيد ...

لعیا زنگنه در لباس نظامی!!! +تصاویر جديد

بازیگران مشهور ایران در مراسم! +تصاویر جديد

بهنوش بختیاری در فیلم همسرش! +عکس جديد

عکس های دیدار والیبال بازیگران زن ایران با تیم متین! +تصاویر جديد

خرید و فروش دختران برای ازدواج!!! جديد

کلیپ ته خنده از تفریح عرب ها در خیابان ها! جديد

مجازات وحشتناک جاسوس اسرائيل در غزه !!! + تصاوير بالاي 18 سال جديد

کليپ وحشتناک زدن سر با شمشير در عربستان !!! (18+) جديد

فتواي جديد فقها درباره ازدواج موقت دختران!!! جديد

مبارزه خونين بوکسور ايراني!+تصاوير (??+) جديد

پيشنهاد بي شرمانه يک اسپانسر به دختران بسکتباليست ايران!!! جديد

تفريحات مايه دارها در ايران!+ تصاوير جديد

پدر و پسرهاي موسيقي در ايران را ميشناسيد + عکس جديد

دختر 1 ساله اي که شبيه پيرزن 80 ساله شده!!!+تصاوير جديد

گرانترين و زيباترين ماشين عروس جهان در اصفهان!+تصاوير جديد

»» ورود به آرشيو مطالب جذاب ...


2081